Розбірний мангал своїми руками

17.01.2021
7 270
Admin

Разборный мангал своими руками

  1. Конструкція «дипломат»
  2. Конструкція - «валіза»

Смачний шашлик - невід'ємна частина будь-якого пікніка на природі. Відпочинок на річці в гарну погоду, з хорошим шашликом - це не рай земний! Правда, один істотний шматочок раю доведеться або купити, або зробити своїми руками. Здавалося б, ну що тут складного, зробити розбірний мангал своїми руками. Таких конструкцій безліч. Всі вони робляться, як правило, з листової сталі.

Разборный мангал для пикника

Недорогі збірно-розбірні конструкції завжди можна знайти в продажу. Вони являють собою окремі чотири стінки і дно з сталевих пластин. Ніжки виконані з гнутого куточка. Сам по собі такий мангал зовсім не поганий. Але його коробить від нагрівання, і розбирати його буває важко, а можна і не зібрати заново.

Конструкція «дипломат»

Мангал-дипломат

Зробити справжній розбірний мангал своїми руками з листового заліза цілком можливо. Для того, що б він легко складався і розкладався, потрібно лише трохи змінити його звичайну конструкцію. При складанні навіть не доведеться забруднитися, тому що всі закопчені поверхні будуть складені всередину і в складеному стані будуть закриті.

Мангал в сложенном виде

Разложенный мангал

Вся конструкція в складеному вигляді буде нагадувати дипломат не товщі 40 мм із зручною ручкою для перенесення. Всередині можна буде помістити шампури і грати для гриля.

Розміри його будуть залежати від розмірів використовуваних шампурів, довжина їх може либо60 см, либо80 див. Для перенесення краще брати шампури коротше, тому і мангал краще робити шириной40 змі длиной65 див.

Робота починається з виготовлення дна. Для нього краще брати металевий лист не тонше 2 -3 мм. Ще краще, якщо це буде нержавійка. А якщо вся конструкція буде з нержавійки, то вона прослужить дуже довго.

Листовая сталь для мангала

У бічних стінках свердлити отвори діаметром 10 мм для проходження повітря до вугілля і їх потрібно зігнути по лінії розмітки. Довжина бічної стінки, відповідно,65 см, а висота -20,5 див. Щоб великі стінки складалися, до них кріпляться зварюванням або гвинтами по два невеликих меблевих навісу.

Малі стінки робляться знімними і кріпляться до дна затискачами. Для затискачів по краях роблять прорізи, а також їх загинають краю 10 мм по короткій стороні стінки.

До дна з нижньої сторони приварюються гайки М8. У них будуть вкручуватися ніжки. Ніжки будуть зроблені з прутка диаметром8 мм і длиной60 див. З одного боку кожної ніжки на довжині 10 мм треба нарізати різьбу М8, а до іншого кінця приварюються перпендикулярно відрізки прутка довжиною 30 мм з протилежних сторін ніжки (для того, щоб усі пристрій не тонуло в землі), а сам кінець загострюється. До бічної частини дна кріпиться ручка, за яку його і будуть переносити в складеному стані.

Сверление отверстий

Щоб мангал при перенесенні бува не відкрився, його оснащують фіксатором.

Остаточною операцією буде його фарбування термостійкою фарбою. Можна фарбувати фарбою для автомобільних вихлопних труб, яка витримує температуру до 600 градусів і не обгорає.

Отже, розбірний мангал своїми руками зібраний і готовий до роботи.

Конструкція - «валіза»

Мангал-чемоданчик

І ще одна розбірна конструкція своїми руками. Суть її приблизно та ж. Вона в зібраному вигляді так само перетворюється у валізку. Складається він з дна і кришки, виготовлених з листової сталі. Обидві деталі розмічаються і вирізаються ножиць по металу відповідно з розміткою. В обох частинах робляться отвори. Тільки в одній частині ці отвори розташовуються тільки на бічних стінках, і це буде дно. На верхній частині передньої стінки ножицями або напилком робляться зубці для фіксації шампурів. Кришка буде повністю перфорована отворами, і під час готування шашлику у відкритому стані вона буде служити захистом від вітру. На її нижньому краї теж вирізаються зубці для шампурів, і коли потрібно буде готувати шашлики, нижній край відгинається так, що він буде для них опорою.

Для кришки виготовляються упори. Це прямокутні пластини, один з кутів яких округлений. Обидві пластини вставляються в розпір і з одного боку притискаються кришкою, а з іншого вони впираються в дно.

Изготовление упоров

В якості ніжок використовуються металеві трубки диаметром10 мм, з'єднані попарно Х-образно болтами з гайками-баранчиками. Зверху мангал просто одягається на верхні кінці трубок. Для цього в його дні зроблені отвори. А щоб він не опускався вниз по трубках, на їх кінцях поставлені штифти-обмежувачі. Для жорсткості можна передбачити спеціальну поличку. Це - прямокутний аркуш заліза з розмірами як у дна, і з такими ж отворами для ніжок. Спочатку буде надіватися на ніжки полку. Ніжки мають такий вигин, що нижче цього вигину полку не опуститься, а потім зверху буде встановлюватися мангал. Полку додасть конструкції належну твердість, і її можна використовувати, власне, полку.

Таким чином, ще один розбірний мангал буде радувати свого господаря зручністю збірки і смачними шашликами.

Шашлыки на мангале

Читайте також: