Приклади вдалого дизайну багаторівневого ділянки

17.01.2021
4 729
Admin

Примеры удачного дизайна многоуровневого участка

  1. Проектна частина
  2. Геопластіка багаторівневого ділянки
  3. Декорування рельєфною території

Створити гармонійний стильний, красивий ландшафтний дизайн на горбистій, рельєфною території - складна творча задача навіть для досвідчених професіоналів. Вивчаючи приклади вдалого дизайну багаторівневого ділянки, можна почерпнути масу цікавих ідей і знахідок. Проте обов'язково треба врахувати індивідуальні особливості свого саду, його планування, характеристику грунту, а також стилістику будинку і особисті вимоги власників.

Проектна частина

Проектная часть

При складанні ландшафтного проекту для багаторівневого ділянки неодмінно необхідно пов'язати в єдину композицію всі будови, зону відпочинку, доріжки, малі архітектурні форми і рослини. Така ретельність підготовки пов'язана з тим, що на рельєфній території відмінно проглядаються навіть найменші недоліки і помилки. Але є й ще одна особливість нерівного ділянки. Навіть невелика за розмірами уклонная або горбиста територія, грамотно спроектована і якісно виконана, може стати справжньою родзинкою ландшафтного дизайну, оригінальним витвором власників, яким вони будуть насолоджуватися і пишатися довгі роки.

Подпорная стенка с лестницей

Аналізуючи найбільш яскраві приклади вдалого дизайну багаторівневого ділянки, розумієш, що дрібниць у такій роботі не буває. Слід ще на підготовчому етапі підбирати з особливою ретельністю матеріали і рослини, меблеве оздоблення та декоративні елементи. І тільки тоді сад засяє ексклюзивної, неповторною красою, яка буде успішно поєднуватися зі зручністю і комфортом. До речі, для наочності і більшої виразності можна заздалегідь зафіксувати на фото або відеозйомки ділянку до початку робіт, виконання кожного етапу та урочисте завершення всіх заходів.

Геопластіка багаторівневого ділянки

Геопластика участка

Найчастіше початковий стан і фактичний рельєф території диктують вибір головної ідеї для ландшафтного дизайну. Для нерівних, багаторівневих ділянок фахівці рекомендують використовувати прийоми геопластики. У главу кута ставиться розробка плану облаштування підпірних стінок, використовуваних для зміцнення і перерозподілу грунту. Висота і кількість конструкцій безпосередньо залежить від перепаду висот рельєфу ділянки та індивідуальних характеристик грунту. Може бути, доведеться побачити різні приклади вдалого дизайну багаторівневого ділянки з аналогічними властивостями, придумати власні, авторські підходи. Зате отриманий результат виправдає всі тимчасові і фінансові витрати.

Зонирование участка

Геопластіка складного ділянки дозволяє відразу розбити його на окремі зони, створити ефектну оглядову перспективу і може бути запланувати зведення додаткових рельєфних зон, для компенсації різких перепадів та облаштування потрібного нахилу.

Найбільші складнощі для власників дач складаються при проектуванні території саду і городу. Зазвичай на багаторівневих ділянках часто присутні такі проблеми як ерозія грунту, труднощі з поливом і дренажем. Але при грамотному проектуванні ландшафту всі недоліки простору можна з легкістю перетворити у великі переваги.

Декорування рельєфною території

Декорирование рельефной территории

На багаторівневих ділянках виграшно виглядають зони з використанням натурального каменю та якісно виробленої деревини. Ефектно проглядаються кам'яні піраміди, альпійські гірки, сухі струмки, а також інші кам'янисті ландшафтні споруди, не вимагають надалі ретельного догляду і складної системи водопостачання.

Газон и клумбы с подсветкой

Для мощення доріжок та облаштування зони відпочинку в загальній концепції також застосовуються плоскі камені або дерев'яні заготовки. Дерева і рослини підбираються з потужною кореневою системою, а для поливу відразу передбачається механічна подача води.

Читайте також: