Регулювання пластикових вікон своїми руками

17.01.2021
25 390
Admin

Регулировка пластиковых окон своими руками

  1. Самостійна регулювання пластикових вікон
  2. Закінчення робіт
  3. Відео

Регулювання пластикових вікон своїми руками може знадобитися в різних ситуаціях. Вікна можуть бути встановлені неправильно, або ж перекосилися з часом, або ще безліч ситуацій, які можуть вплинути на роботу пластикового вікна.

У загальному випадку в процесі установки пластикових вікон монтажники самостійно виробляють підгонку готового вікна за параметрами вашого віконного отвору. Грамотна установка металопластикового профілю дозволяє істотно продовжити термін служби і при цьому уникнути виникнення проблем. Але навіть незважаючи на це, з плином часу можуть виникати різні неприємні ситуації.

Найчастіше причиною цього стають різного роду зовнішні фактори, які можуть вплинути на якість роботи віконної конструкції - деформувати її, погіршити теплозахисні та гідроізоляційні характеристики. Крім того можуть виникати неприємності, якщо такі вікна встановлені в абсолютно новому будинку. У такому разі може знадобитися регулювання петель пластикових вікон вже через півроку, тому що новий будинок може дати усадку.

Все це може стати причиною виникнення протягів, фурнітура буде заїдати, утруднюючи рух стулок. У такому разі порушитися шумоізоляція, вікно не буде захищати від появи протягів або ж воно й зовсім не буде відкриватися. Для того щоб уникнути таких ситуацій, необхідно систематично проводити регулювання пластикових вікон. Найчастіше, виробники радять це робити приблизно раз на рік.

Регулювання вікна або навіть, кажучи точніше, регулювання віконної фурнітури проводиться в тих випадках, коли:

  1. Під час закривання або відкривання вікна його стулка чіпляє фурнітуру або навіть віконну раму. В такому випадку проблема полягає в провисанні віконної стулки.
  2. Виникає протяг з-за того, що стулка не достатньо щільно прилягає до рами. В даному випадку потрібно відрегулювати притиск самої стулки до віконної рами.

Самостійна регулювання пластикових вікон

Самостоятельная регулировка пластиковых окон

Для початку необхідно відзначити, що конструкція ПВХ профілю повинна бути відрегульована в трьох площинах і в двох осях обертання (по горизонталі і вертикалі).

Схема регулировки

У зимовий час необхідно стежити за тим, щоб стулка щільно прилягала до рами, а в літній - навпаки була трохи відпущена.

Інструкція по регулюванню пластикових вікон повинна йти в комплекті з пластиковим вікном і зробити цей процес досить просто, але при цьому, все ж потрібні якісь навички в роботі з інструментом. Розглянемо варіанти регулювання.

Установка або заміна ручки, встановлення обмежувача відкриття

Замінити ручку пластикового вікна досить нескладно. Для того щоб зробити цей процес, необхідно відвернути пластину, яка знаходиться у підстави пластикового вікна, приблизно на 90 градусів. Далі знімаються шурупи, прикрепляющие саму ручку до конструкції вікна. Після чого досить просто знімається стара ручка і на її місце встановлюється нова. При цьому необхідно під основу ручки встановити регулятор обмеження відкривання.

Замена ручки пластикового окна

Не відкривається вікно

Найчастіше це відбувається в ситуації, коли у відкритому положенні вікна, ручка якимось чином була повернена вниз. Через це вікно не закрити, а сама ручка не крутиться. Проблема в даному випадку полягає в тому, що ручка опинилася в неправильному положенні. Для того, щоб виправити дану ситуацію, потрібно спочатку визначити марку фурнітури.

Якщо на металевому запорі вашого вікна є напис AUBI, значить, ситуація вирішується наступним чином. Необхідно знайти металеву пластину, яка стирчить в районі ручки. Її необхідно притиснути пальцем у бік ущільнювача, після чого повернути ручку.

В даному випадку необхідно пам'ятати, що стулка повинна знаходитися виключно вертикально.

Якщо на металевому замку знаходиться напис Roto, Winkhaus, GU або інше, також слід шукати металевий язичок в районі ручки, який повинен стирчати під кутом до рами. Варто натиснути на цей язичок так, що б він виявився паралельно, щодо ущільнювальної гумки.

Виникають складності при повороті ручки

Причиною виникнення такої ситуації може стати провисаюча стулка або висохла змазка. Легше всього виправити останній варіант. Для цього варто змастити проникаючої мастилом всі рухомі елементи профілю. У разі, якщо це не допомогло, необхідно приступати до регулювання петель. Для проведення цих робіт знадобиться шестигранник. При регулюванні верхньої петлі необхідно відкрити стулку вікна таким чином, щоб вона розташовувалася перпендикулярно до рами.

Після цього приступаємо до пошуку гвинта регулювання, який необхідно крутити шестигранником до того моменту, поки проблема не зникне. У тому випадку, якщо необхідно відрегулювати нижню петлю, слід крутити гвинти, які дозволять відрегулювати положення - опустити вниз, підняти вгору, або ж відрегулювати лівіше або правіше.

Схема регулировки петель пластиковых окон

Продування з-під ущільнювача

Регулювання вікна може дозволити вирішити цю неприємність. У цьому випадку потрібно спочатку визначити місце проблеми. Для цього відкриваємо стулку і дивимося на торець. Тут знаходиться невелика головка болта (іноді їх може бути декілька). В даному випадку, коли ви будете крутити голову, болт буде зміщуватися, тим самим регулюючи рівень притиску.

Схема регулировки прижима пластикового окна

Закінчення робіт

Окончание работ

Після закінчення регулювання пластикових вікон необхідно провести стандартну процедуру - перевірку. У разі якщо схема регулювання пластикових вікон була обрана правильно, всі несправності зникнуть або будуть зведені до мінімуму.

Правильно відрегульоване вікно повинна легко відкриватися, стулки мають досить щільно притискатися до всієї рами, при цьому рівень притиску по всьому периметру повинен бути рівним.

Основні вказівки щодо проведення такого роду робіт вказані в інструкції, але все ж не варто нехтувати послугами фахівців, які зможуть зробити це максимально швидко, при цьому не пошкодивши конструкцію профілю.

Рекомендуємо прочитати статті:

Відео

Даний відеоролик також допоможе вам в роботі по регулюванню вікна.

Читайте також: