Рельєфна штукатурка своїми руками

17.01.2021
2 162
Admin

Рельефная штукатурка своими руками

 1. Порядок нанесення покриттів
 2. Підготовка поверхні
 3. Підбір штукатурного складу
 4. Нанесення базового шару
 5. Нанесення штукатурки з рельєфом
 6. Фото
 7. Відео

Так звана рельєфна штукатурка є досить ефектним прийомом облицювання поверхонь, що забезпечує отримання унікальних текстур і колірних рішень як при внутрішньому, так і при зовнішній обробці стін. Для підготовки рельєфної штукатурки своїми руками необов'язково бути професіоналом - вам досить мати загальні уявлення про техніку проведення опоряджувальних робіт. До того ж цей вид обробки дозволяє приховувати під текстурою не тільки вади самої основи, але і нерівності наноситься на нього шару матеріалу.

Порядок нанесення покриттів

Повний комплекс заходів по рельєфної штукатурки стін містить наступні етапи:

 • підготовчі заходи;
 • підбір та виготовлення штукатурної суміші;
 • підготовка базового шару;
 • нанесення штукатурки;
 • формування рельєфного малюнка.

Підготовка поверхні

Бетонконтакт для подготовки стен

Обов'язковою умовою якісної підготовки штукатурки є сухість і чистота оброблюваних поверхонь. Ось чому перед початком робіт стіни потрібно ретельно підготувати, звертаючи увагу на наступні моменти:

 • насамперед, потрібно видалити зі стін залишки старої обробки і фарби. У разі застарілого покриття слід провести їх «відбиття» за допомогою зубила або сокири («відбиття» - це нанесення на стіну безлічі насічок глибиною близько 10 мм.);
 • після цього відбиту і очищену від пилу необхідно заґрунтувати стіну. В якості грунтовки ви можете використовувати спеціальний склад типу «Бетоконтакт», який забезпечує необхідну адгезію вибраного матеріалу до стінних поверхонь;
 • грунтовий шар краще всього наносити пензлем або валиком; причому діяти при цьому рекомендується в один захід. В процесі нанесення необхідно стежити за тим, щоб на робочій поверхні не утворювалася патьоків.

Після того, як грунт повністю просохне, можна переходити до підготовки штукатурного розчину.

Підбір штукатурного складу

Подбор штукатурного состава

Що стосується матеріалу, використовуваного на завершальній стадії робіт, то тут все досить просто і нічого не потрібно вигадувати. Пояснюється це тим, що для фінішного (рельєфного) шару існують готові склади будь-якій зручній для вас текстури і забарвлення. А от при виборі матеріалу для базового шару штукатурки, що виконує одночасно і функцію, що вирівнює, ви можете зіткнутися з низкою варіантів.

Нижче наводяться найбільш популярні з використовуваних при цьому матеріалів:

 1. Вибір глини в якості базового шару під штукатурку зустрічається на практиці досить рідко, що пояснюється її природного пластичністю і невисокою міцністю.
 2. Штукатурні склади на вапняною чи гіпсовою основі також не відрізняються високими характеристиками і застосовуються у виняткових випадках.
 3. Найбільш підходящим матеріалом вважається типовою штукатурний розчин, підготовлюється на основі цементу (1 частина цементу на 3 частини добре просіяного піску).
Суміші з вмістом гіпсу дуже швидко сохнуть, так що замішувати їх слід невеликими порціями, виробленими протягом найближчого часу.

Нанесення базового шару

Нанесение базового слоя

Шар базової штукатурки наноситься на прогрунтованное підстава відразу ж після того, як обраний вами приготований розчин (для його нанесення вам будуть потрібні кельма і набір гладилок). Товщина шару залежить від нерівності стін і може бути мінімізована за рахунок використання системи «маяків».

При невеликих нерівностях для підготовки якісної базової поверхні маяки не знадобляться; в подібній ситуації ви можете скористатися довгим рівнем і типовим будівельним правилом.

При використанні штукатурного складу з вапняною складовою перед його нанесенням бажано обробити базову поверхню спеціальною акрилатной грунтовкою.

Нанесення штукатурки з рельєфом

Инструменты для нанесения штукатурки

Остаточне формування рельєфної штукатурки своїми руками проводиться зазвичай удвох з напарником. Один з вас закриває обмежений ділянку поверхні штукатурним складом і переміщується трохи в сторону. Одночасно з цим другий робочий формує заздалегідь вибраний рельєфний малюнок. Робиться це за допомогою відповідної губки або спеціального інструменту (дерев'яних або терок шпателів).

Валик для рельефной штукатурки

Крім того, для отримання заданого рельєфу ви можете використовувати валики зі спеціальною текстурованою поверхнею. Після «прокатування» таким інструментом свіжоукладеної штукатурці вдається отримати досить оригінальний малюнок з періодично повторюваним візерунком.

Инструмент для рельефа

У тому випадку, якщо в якості декору ви плануєте отримати рельєф типу «короїд», технологія формування малюнка на поверхні буде дещо іншою. Готовий шар штукатурки повинен злегка підсохнути, після чого він обробляється спеціальною пластиковою теркою (сліди від якої нагадують візерунок відомого жука).

Фото

Рельеф в виде кругов

Декоративный рельеф

Рельефная штукатурка в интерьере

Рисунок на штукатурке

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоурок по нанесенню декоративної фактурної штукатурки.

Читайте також: