Ремонт балкона своїми руками

17.01.2021
11 833
Admin

Ремонт балкона своими руками

  1. Підготовка до ремонту
  2. Утеплення підлоги
  3. Підготовка стін
  4. Облицювання стін
  5. Установка кріплень
  6. Відео

Красивий і затишний балкон - чудове доповнення до будь-якого житла, в маленьких квартирах він часто виконує функцію ще однієї кімнати. Якщо ви не бажаєте перетворити балкон у склад або майстерню, а хочете зовнішнього вигляду приміщення надати певний лиск, перетворивши його в місце для відпочинку або зимовий сад, слід приділити ремонту балкона особливу увагу. Адже це зовнішнє приміщення, тому утеплення та його оздоблення повинні бути проведені особливо ретельно і якісно.

Підготовка до ремонту

Насамперед, потрібно позбавитися від старих покриттів і неміцних перегородок. Цементні поверхні перевірити на наявність пустот і бухтящих елементів, розчистити їх і зацементувати усі дірки та щілини. При необхідності можна додатково ошпарити балкон по периметру, зміцнивши його рамою з металевого куточка або швелера. Часто змінюють зовнішні панелі, які виконують суто декоративну функцію, вибудовуючи парапет з цегли. Але потрібно пам'ятати, що конструкція балкона не передбачена для того, щоб витримувати велику вагу. Якщо є необхідність побудувати капітальну стіну, слід використовувати міцні і легкі матеріали, наприклад піноблоки. Можна застосувати готове рішення - засклити балкон повним склінням або з установкою замість парапету сендвіч-панелі. Але коли такий варіант з якихось причин не підходить, можливо, це занадто дорого, або дизайн не передбачає стельове кріплення для білизняної сушіння, карнизів для штор, жалюзі, або потрібна глуха стіна для навісних полиць - можна самостійно виконати якісний ремонт балкона своїми руками, остеклив тільки його відкриту частину.

Утеплення підлоги

Утепление пола

В першу чергу слід утеплити підлогу. Це зручно робити за допомогою плит екструдованого пінополістиролу. Матеріал легкий і щільний (його застосовують навіть під дорожнє покриття), добре витримує навантаження і погано проводить тепло. Укладають такі плити на рівну поверхню, приклеюючи спеціальним клеєм, додатково закріплюючи пластиковими дюбелями. Зверху на клей закріплюється монтажна сітка і після повного висихання підлоги заливають самовирівнювальною сумішшю.

Якщо дозволяє глибина підлоги, його можна утеплити керамзитом, затока шар цементним розчином. Таку підлогу можна облицьовувати керамічною плиткою, або іншими покриттями.

Як варіант, можна зробити щільну дерев'яну решітку, заповнюючи пустоти ізолюючим матеріалом - пінопластом або скловолокном. Зверху набити 10 міліметрову фанеру. На цей дерев'яна підлога доречно укладати водостійкий ламінат або лінолеум.

Підготовка стін

Утепление стен

Стіни також можна утеплити пінополістирольними плитами. В результаті поверхня виходить міцна, як бетонна плита. Така стіна вже готова під фарбування або обклеювання оздоблювальними матеріалами.

Якщо планується обшивати балкон вагонкою або МДФ, необхідно попередньо закрити всі щілини. Розташовані всередині - задувають монтажною піною, а зовнішні обов'язково ізолюють додатково.

Якщо щілини заповнювалися піною, то після її висихання слід обрізати надлишки і закрити зрізи цементним розчином, так як під дією вологи і температури піна починає руйнуватися і гнити.

Невеликі тріщини доречно закрити силіконовим герметиком. Великі дірки і щілини закласти цеглою або подібним матеріалом, для повної герметичності приміщення.

Облицювання стін

Облицовка стен

Після того, як щілини і дірки закладені, а підлогу викладено, можна приступати до облицювання стелі та стін. Як відремонтувати балкон дешево і ефективно? Часто використовують пластикову вагонку, це цілком ефективне рішення. Вона задоволена міцна, стільникові порожнечі в матеріалі служать додатковим теплоізоляційним шаром. Вагонку легко встановити. За таким покриттям дуже просто доглядати, а прослужить облицювання не менше 10 років. Купують матеріал з урахуванням добавки на підрізання, кількість якого залежить від геометрії приміщення. Так само знадобляться спеціальні зовнішні і внутрішні куточки, а також п-подібні пластикові профілі для стиків. Краще вибирати 10 міліметрову вагонку, з нею складніше працювати, так як вона не дуже гнучка, але такий матеріал міцніше. Під час експлуатації на ньому залишиться менше вм'ятин і подряпин.

Попередньо набивають каркас з дерев'яних брусів з ґратами, розташованої горизонтально прибивається вагонці. Бруси для кращого кріплення повинні розташовуватися на відстані 0,5 для стелі і 0,6 м для стін.

Бажано решетування обробити спеціальною грунтовкою по дереву, яка захистить від вологи і гниття.

Обов'язково перевіряють за допомогою рівня вертикаль кріплення обрешітки. Пустоти варто заповнити утеплюючим ізоляційним матеріалом, наприклад пінопластом.

Спочатку кріплять стелю, потім стіни. Прибивають куточок або інший профіль, в якому фіксують перший ряд панелей. Вставляють вагонку в пази за кілька сантиметрів від потрібного місця, акуратно зрушуючи до тих пір, поки панель не займе необхідне положення. Кріпити вагонку потрібно від кута, прибиваючи дрібними цвяхами або скобами, за допомогою будівельного степлера. Останній ряд підганяють і стикують у профіль, притискаючи панель підручними матеріалами, наприклад широким і тонким шпателем. Різати вагонку легко, можна використовувати для цього будівельний ніж, лобзик, ножівку. Якщо утворилися дрібні щілини в стиках, після закінчення робіт їх слід закласти акриловим або силіконовим герметиком колір. З вагонки можна сформувати красиві укоси навколо віконного і дверного отвору. Для цього потрібно зробити більш щільну решетування, але краще використовувати готові пластикові підвіконня, є спеціальні моделі, які добре стикуються.

Установка кріплень

Плануючи кріпити до стіни навісні полиці, гачки, сушарки для білизни і т. п., слід до моменту обшивки зробити заміри і відзначити розташування дерев'яних брусів. Або під час роботи нанести позначки на лицьову частину панелей. Краще планувати заздалегідь всі кріплення на стіну і в потрібних місцях додатково підбити бруси. Якщо трапилося так, що до стіни знадобилося прикріпити що-то вже після ремонту, а в місці кріплення під вагонкою немає дерев'яного бруса - не біда. Акуратно просвердлите пластик, потім стіну, заглибившись на достатню відстань, потім забийте дерев'яний чопик, щоб він був врівень з поверхнею облицювання, у нього вже можна вкручувати дюбель.

Відео

Пропонуємо вам переглянути сюжет про влаштування каркасу для обшивки балкона.

А це великий відеоматеріал про комплексній обробці лоджії.

Читайте також: