Ремонт гаража своїми руками

17.01.2021
5 053
Admin

Ремонт гаража своими руками

 1. Ремонт стін і воріт
 2. Ремонт підлоги
 3. Ремонт покрівлі

Добре відомо, що будь-який будівельний об'єкт (в тому числі і ваша гаражна споруда) в процесі його інтенсивної експлуатації поступово зношується, так що в певний момент часу може виникнути гостра необхідність у його ремонті.

Наявність в атмосфері приміщення агресивних летких речовин, підвищена вологість, а також різкі перепади температури непомітно руйнують облицювання будівлі та окремі елементи конструкції. Ось чому раз у 5-6 років обов'язково необхідно проводити капітальний ремонт всієї споруди в цілому, а також оновлювати (по мірі необхідності) його зовнішню обробку. Косметичні роботи, пов'язані з оновленням зовнішнього вигляду будівлі, рекомендується проводити в літній період часу, оскільки добре прогріте повітря дозволяє швидко і добре просушити будь ремонтоване приміщення.

Инструменты для ремонта гаража своими руками

Починати ремонт гаража своїми руками слід почати з обстеження всієї конструкції в цілому і виявлення проблемних місць, що потребують вжиття негайних заходів. За результатами проведеного обстеження ви зможете скласти приблизний план проведення ремонтних робіт.

У відповідності з особливостями конструкції того чи іншого гаражного будови відновленню можуть підлягати різні його елементи, але в разі капітального ремонту обов'язково повинні виконуватися такі види робіт:

 • ремонт стін;
 • відновлення захисного фарбування гаражних воріт;
 • ремонт статевого покриття;
 • капітальний ремонт покрівлі.

Ремонт стін і воріт

Ремонт стен и ворот гаража своими руками

Весь комплекс ремонтних заходів, спрямованих на оновлення обробки гаражних стін, зводиться, як правило, до вибіркового оштукатурення і захисного фарбування окремих пошкоджених ділянок. З'явилися за час експлуатації сколи та тріщини (утворюються в результаті механічних деформацій або під впливом кліматичних факторів) необхідно локалізувати і ретельно «розшити», використовуючи при цьому звичайну кельму. Підготовлені до закладення місця необхідно обштукатурити і покрити захисним шаром фарби. Гаражні двері в більшості випадків вимагають тільки фарбування.

Оскільки двері і ворота вашого гаража більше інших його частин піддаються руйнівній дії погодних умов - відновлення захисного покриття необхідно приділити особливу увагу. Поверхні, які зазнали помітного корозійної дії, слід ретельно зачистити шкіркою, загрунтувати і заново пофарбувати.

Сумлінна ґрунтовка вогнищ руйнування металу дозволить уникнути в подальшому їх повторного ремонту, а також забезпечить надійне зчеплення шару фарби з оброблюваною поверхнею.

В ході проведення ремонтних робіт ви можете, крім усього іншого, спробувати вдосконалити систему утеплення вхідних дверей.

Ремонт підлоги

Ремонт пола в гараже своими руками

Будь-яке підлогове покриття при інтенсивної його експлуатації з роками, як відомо, зношується. Широко поширені в гаражних будівлях бетонні підлоги, крім того, відрізняються неприємною особливістю вбирати пально-мастильні суміші і утворювати важко виведені плями з неприємним запахом.

В цілях економії часу для оновлення підлог цього виду рекомендується використовувати широко поширену в наш час техніку формування наливних покриттів, за допомогою якої ви зможете отримати ідеально рівну підлогу. Встановлено, що роботи такого класу, проведені у гаражі стандартних розмірів, віднімають у рядового виконавця не більше одного дня. При цьому вам надається можливість зробити обробку підлоги керамічною плиткою, яка перетворює його в легко миється покриття, не вбирає в себе відходи ПММ.

Ремонт покрівлі

Ремонт кровли гаража своими руками

Найбільш вразливим місцем сучасного гаражного будови, які потребують постійного догляду і вимагає періодичного проведення сезонних ремонтних робіт, є його дах. Приводом для ремонту може з'явитися будь-яке випадкове пошкодження покрівлі або ж її природне старіння, пов'язане із закінченням передбаченого будівельними нормами терміну служби.

Організація покрівельних ремонтних робіт не зажадає від вас особливих зусиль, оскільки в межах гаражної конструкції всі операції проводяться на невеликих висотах і охоплюють незначні за розміром площі.

Організація ремонту даху гаража своїми руками передбачає необхідність покупки всього необхідного для якісного проведення робіт витратного матеріалу, придбати який ви зможете в будь-якому спеціалізованому будівельному магазині, розташованому неподалік від місця проживання.

Покрівельні ремонтні роботи найчастіше проводяться з використанням звичайного руберойду, вважається виключно зручним, практичним і дешевим матеріалом, укладання якого не забере у вас багато часу.

Крім витратного матеріалу вам необхідно буде підготувати наступний набір робочого інструменту:

 • звичайна газова пальник;
 • моток міцної мотузки для підйому балонів з газом;
 • вимірювальна рулетка;
 • ніж-різак.

Замість газової пальники деякі фахівці вважають за краще використовувати більш зручну в роботі паяльну лампу, яка дає до того ж істотну економію за рахунок зниження вартості палива. Але при цьому необхідно враховувати те обставина, що використання паяльної лампи різко збільшить терміни проведення ремонтних робіт (приблизно в 3-4 рази), що пов'язано з невеликою її продуктивністю в порівнянні з газовим пальником.

Перед початком ремонтних робіт вам, в першу чергу, необхідно ретельно очистити поверхню даху від сторонніх деталей і сміття. Видалення пошкоджених або прогнилих листів старого покриття слід проводити з особливою обережністю і уважністю, так, щоб не пошкодити випадково ще придатні для експлуатації його частини.

Постарайтеся не економити на газі і грунтовно прогрівайте місця стиків листів руберойду, причому особливу увагу необхідно звернути на прогрів і «запаювання» їх кутів.

Обследование гаража своими руками

Читайте також: