Ремонт міжкімнатних дверей своїми руками

17.01.2021
2 432
Admin

Ремонт межкомнатных дверей своими руками

  1. Використовуємо клейовий склад
  2. Технологія монтажу міжкімнатних дверей

Безумовно, двері можна віднести до розряду деталей квартири, на яку припадає просто величезна кількість навантаження. Кожен день вона використовується безліч разів, а при поганому настрої господарів цілком може піддаватися і критичних перевантажень. Тому не виглядає дивним факт, що саме двері і виходить з ладу в першу чергу. Виконати ремонт міжкімнатних дверей своїми руками цілком посильне завдання, про це ми і розповімо в нашій статті.

Для початку, скажімо, що ремонт міжкімнатних дверей можна відсунути на дуже значний термін, якщо доглядати за нею, відноситься дбайливо, не піддавати занадто великим навантаженням. Однак, навіть при найлояльнішому і обережному відношенні, двері вийде з ладу. Цікаво, що виконати ремонт можна, навіть якщо двері отримала дуже серйозні пошкодження. Щоправда, перед початком відновлення, варто підрахувати, чи не вийде воно дорожче покупки абсолютно нового дверного полотна.

Ремонт двери может выйти дороже нового дверного полотна

Так як двері міжкімнатні, в основному, виготовляються з масиву деревини або набірної, розглянемо особливості ремонту саме цих різновидів дверей. Відразу зазначимо, що основна причина псування таких дверних полотен полягає в частій значної зміни рівня вологості або занадто агресивною вологого прибирання. Це призводить до того, що шари шпону починають відклеюватися. При цьому просте підклеювання відшарувались ділянок не здатне вирішити проблеми. Щоб виконати якісний ремонт міжкімнатних дверей подібного роду, потрібно не тільки полагодити відклеїлися ділянки шпону, але і усунути всі порожнечі.

Використовуємо клейовий склад

Использование клеевого состава для ремонта трещин дверного полотна

Отже, щоб полагодити відшарувалися, потрібно запастися хорошим клейовим складом, калькою і важким предметом, який би виконував роль преса. Відсталі місця потрібно добре промазати клеєм, накрити калькою і покласти зверху важкий предмет. Знайдені порожнечі також потрібно заповнити з допомогою клейового розчину. Якщо ви знайдете глибокі тріщини, їх вдасться нівелювати за допомогою якісного меблевого лаку і тирси, які можна отримати при шліфуванні полотна.

У разі ж, якщо пошкодження настільки серйозні, що ви вирішили придбати нове полотно, монтаж міжкімнатних дверей своїми руками провести також досить нескладно. Навіть у ситуації, якщо вам ніколи не доводилося проводити монтажні роботи, слідування інструкціям та наявність мінімуму навичок дозволить домогтися максимально якісного результату. Що ж потрібно, щоб самостійна установка міжкімнатних дверей не стала для вас складним заходом?

По-перше, потрібен певний набір інструментів: перфоратор, шуруповерт, дриль, молоток, рулетка, хороший ніж, будівельний рівень, стамески і монтування. По-друге, є потреба в витратних матеріалах: монтажній піні, дюбелях, доборах, клинах і шурупах.

Технологія монтажу міжкімнатних дверей

Технология монтажа межкомнатных дверей

Перейдемо безпосередньо до технології монтажу міжкімнатних дверей своїми руками:

  1. Правильне зняття старого дверного блоку. Полотно знімається з петель, з допомогою інструменту-монтування демонтується і дверний блок.
  2. Збірка нової дверної коробки. В ідеалі, слід купувати двері, коробка якої вже зібрана на фабриці або працівниками магазину. В іншому випадку, потрібно підігнати розміри перекладин бічних і поперечних, і надійно зафіксувати їх шурупами.
  3. Врезаем петлі. Ці деталі мають установлюватися на відстані двох десятків сантиметрів знизу і зверху кромки дверей.
  4. Ставимо замок. Рекомендована висота установки цього елемента - м від підлоги. З допомогою свердла і стамесок зробіть виїмку під розмір деталі, висвердліть отвори для ручок і закріпіть механізм шурупами.
  5. Встановлюємо дверну коробку. Її потрібно ідеально вирівняти в отворі (контролювати правильність за допомогою бульбашкового рівня), закріпити клинами. Після цього, у правому та лівому торцях коробки висвердліть отвори. Витягніть коробку. За рештою на поверхні стіни мітках, за допомогою перфоратора зробіть отвори для дюбелів, які пізніше забийте молотком. Встановіть знову дверну коробку і зафіксуйте її довгими шурупами. Потім, потрібно поставити на місце дверне полотно і вкласти невеликі клини між ним і коробку, після чого заповнити зазори між стіною і коробкою монтажною піною. Через три години надлишки застиглої піни легко видаляються гострим ножем.
  6. Якщо у вас в квартирі занадто масивні дверні прорізи, може знадобитися установка добору, який кріпиться в спеціальний паз.
  7. З допомогою спеціальних фінішних цвяхів закріпіть наличники.

Выполненная установка и ремонт двери

Читайте також: