Ремонт паркету своїми руками

17.01.2021
1 623
Admin

Ремонт паркета

  1. Реставрація паркетного покриття

Через кілька років після укладання паркетна підлога втрачає свій первинний зовнішній вигляд. Окремі дощечки можуть покриватися подряпинами, відклеюватися і утворювати щілини. У цих випадках не обов'язково міняти підлогове покриття цілком, досить знати, як правильно зробити ремонт паркету своїми руками і поміняти старі дощечки на нові.

Реставрація паркетного покриття

Псування штучного паркету можна пояснити декількома причинами:

  • недотримання технології при монтажі покриття;
  • неправильні методи догляду та експлуатації;
  • вплив з великою кількістю води.

Реставрация паркета

Як правило, для відновлення паркету не потрібно багато зусиль, тому ремонт цілком можна зробити своїми руками. Серед традиційних способів реставрації залишається циклювання, заміна непридатної планки, шліфування і покриття лаковим шаром.

Від невеликих подряпин і сколів на паркеті позбавиться не важко. Для цього потрібно відшліфувати зіпсоване місце і замазати його шпаклівкою, що збігається відтінку. Після повного висихання шпаклівки поверхню шліфують дрібнозернистим наждачним папером, знепилюючого і покривається шаром лаку або мастики на основі воску. Якщо поверхня підлоги стала тьмяною або бляклої, її можна оновити за допомогою шліфування і новий шар захисного покриття.

Однак ушкодження бувають, і значно серйозніше і від них також необхідно позбавлятися. Це трапляється тоді, коли одинична дощечка розсихається і вилітає. Щоб це виправити, необхідно витягнути цю планку, очистити від залишків старого клею місце під нею і вставити туди нову планку. Для фіксації можна скористатися клеєм або невеликими цвяхами.

Щоб не було перепадів паркету по висоті, нову дощечку підрівнюють рубанком. Для полегшення стругання планку варто трохи намочити. Як тільки дощечки приклеєні, а них треба поставити вантаж і залишити в спокої на 72 години мінімум. Якщо у вас немає в запасі паркету, доведеться клеїти стару плашку, попередньо очистивши її від всіх покриттів, інакше ремонтні роботи будуть проведені даремно.

Замена планки паркета

В якості фіксатора паркетних дощок використовується поліуретановий клей, який відрізняється вологостійкістю і відсутністю боязні мінусових температур. Але, все ж, для ремонту підлоги фахівці воліють вододисперсійний клей для паркету, оскільки він досить швидко сохне і безпечний з екологічної точки зору.

Клей для паркета

У будь-якому випадку при заміні однієї планки на іншу на поверхні утворюються щілини, які необхідно закрити. Їх попередньо очищають і замазують усі широкі мастикою щілини, призначеної для деревини. Як тільки мастика висохне, поверхню вирівнюють, а надлишки видаляють за допомогою стамески або наждачного паперу.

Поле того як ремонт і укладання планок паркету закінчена, необхідно провести циклювання підлоги для вирівнювання кольору по всій поверхні. Якщо ремонт робиться своїми руками, то для цього вам буде потрібно спеціальне устаткування, яке можна купити або орендувати.

Шлифовка паркета

Зняття стружки виконується за напрямом волокон деревини. Товщина шару, який необхідно зняти залежить від самого штучного паркету і способу його монтажу. Якщо вам не вдалося знайти циклевочное обладнання, його, можливо, замінити спеціальною машиною для шліфування паркету. Якщо в деяких місцях відсутня електрична розетка, можна зробити ручне шліфування підлогового покриття.

Циклевка паркета

Останнім кроком у реставрації паркетної плашки стане нанесення воскової мастики чи шару лаку. Це потрібно для додання паркету привабливого вигляду та збільшення експлуатаційного строку. Нанесення лаку виконується за допомогою кисті, валика або фарбопульта. Покриття проводиться по напряму від стіни до виходу, стежачи за тим, щоб не виникало напливів.

За технологією потрібно не менше 2 лакових шарів, при цьому кожен з них повинен повністю висохнути, отшлифоваться і обеспылиться пилососом перед нанесенням наступного.

Лакировка паркета

Механічні дії на підлогове покриття можливі не раніше ніж через 7 днів після покриття завершальним лаковим шаром.

Зустрічаються ситуації, коли нещодавно постелений підлога з паркету видає скрипи. Це відбувається із-за неправильного монтажу, використання низькоякісного клею, прогнилих лад, в результаті чого дощечки паркету відходять від основи і їх доводиться міняти, або заново перестилати підлогу.

Скрип паркета

У деяких випадках ремонт планок паркету може знадобиться після взаємодії з водою, в результаті потопу зверху. Якщо матеріал не деформувався, його розбирають, сушать і укладають на місце, в іншому випадку після демонтажу дощечки замінюють на нові.

Як правило, для відновлення паркетної підлоги немає необхідності в його повній заміні. Досить провести реставраційні роботи з дотриманням технології і тоді ваше підлогове покриття буде радувати вас ще кілька десятиліть, проте не забувайте про його профілактичних заходах через кожні 5 років.

Читайте також: