Ремонт стелі на кухні своїми руками

17.01.2021
1 394
Admin

Ремонт потолка на кухне

 1. З чого почати?
 2. Фарбування або побілка
 3. Поклейка шпалер або ПВХ панелей на стелю
 4. Установка підвісної стелі
 5. Установка натяжної стелі
 6. Відео

Кожна квартира вимагає періодичного ремонту, особливо коли приходять в непридатність оздоблювальні матеріали: шпалери, панелі або побілка стелі. Кухонний стеля є одним з найбільш вразливих місць в квартирі: постійна готування швидко забруднює його, що призводить до неминучого ремонту.

Найняти робітників або провести ремонт стелі в кухні своїми руками - ось питання, яке належить вирішити власникам квартир. Самостійно проведені роботи по ремонту стелі значно заощадять кошти, дозволивши витратити їх на обробку більш дорогими матеріалами.

З чого почати?

Насамперед необхідно оцінити масштаб і ступінь пошкоджень. З'явилася кіптява на фінішній побілки вимагає менше зусиль для оновлення стелі, ніж розтріскана штукатурка.

Трещина на потолке

В залежності від характеру ушкоджень стелі і суми, яку готовий витратити власник квартири, можна провести такий ремонт:

 • Побілка або фарбування стелі.
 • Поклейка шпалер або оздоблювальних панелей.
 • Установка натяжної стелі.
 • Установка підвісної стелі.
 • Підготовка стелі до ремонтних робіт

Який би спосіб не був обраний, попередньо потрібно підготувати робочу поверхню: стеля. Для цього будуть потрібні: шпатель, жорстка щітка, суміш для грунтовки і фінішна шпаклівка.

Инструмент для подготовки потолка

Попередньо з кухні потрібно винести ту меблі, яку можна винести, а решту прикрити тонкою поліетиленовою плівкою. Пол також застеляють плівкою або, при нестачі коштів, газетами. Це значно зменшить кількість прибирання після закінчення ремонту стелі.

Старе покриття зчищається зі стелі настільки, наскільки це можливо з допомогою шпателя і жорсткої щітки. Будь-які тріщини або нерівності на стелі необхідно загрунтувати. Як тільки шар ґрунтовки висохне, потрібно нанести фінішну шпаклівку. Вона не тільки підготує стелю до подальших дій, але і вирівняє поверхню стелі. Якщо за одне нанесення потрібна рівність не досягнута (що перевіряється будівельним рівнем), потрібно після висихання нанести ще один шар шпаклівки. На вирівняну поверхню можна наносити оздоблювальні будівельні матеріали.

Фарбування або побілка

Обидва способи з одного боку, відходять у минуле через недовговічність служби (потрібно щорічне оновлення), з іншого - є найдешевшими оздоблювальними матеріалами.

Покраска или побелка потолка

Якщо ремонт стелі на кухні своїми руками вирішено робити з допомогою побілкипотрібно врахувати такі тонкощі:

 1. Перед нанесенням побілки потрібно ретельно змити попередню побілку зі стелі до бетонної основи.
 2. При підготовці суміші для побілки потрібно додати певну кількість столярного клею - це додасть додаткову міцність оздоблювального матеріалу.
 3. Нанесення фарби повинно проводитися мазками, перпендикулярними один до одного. Це запобігає виникненню поздовжніх «напливів» фарби на стелі.

Поклейка шпалер або ПВХ панелей на стелю

Поклейка обоев на потолок

Трохи складніше, зате набагато зручніше використовувати для обробки кухні панелі ПВХ. Вони широко представлені в різних розмірах та кольорах.

Панелі кріпляться на спеціальний клей. Вони мають виступаючі деталі і пази для кращої стиковки один з одним. За ними досить просто доглядати: час від часу протирати з миючим засобом.

При виборі шпалер для стелі перевагу потрібно віддати миється варіантів, призначеним для кухні. Фахівці рекомендують вибирати світлі тони, щоб візуально підвищити стелю і розширити простір кухні.

Шпалери з принтом повинні підбиратися таким чином, щоб малюнок співпадав на всій поверхні стелі.

Наклейка шпалер на стелю проводиться паралельно стіні, де знаходиться вікно; від вікна до дверей.

Установка підвісної стелі

Подвесной потолок

Набагато зручніше і практичніше у використанні на кухні показали себе підвісні стелі. Вони легко миються, не схильні до деформації при протіканні зверху і при цьому цілком замінювані.

При монтажі підвісної стелі потрібно спочатку організувати каркас. Інструкція щодо його облаштування різниться в залежності від того, який саме стелю планується встановити в кухні. Загальними моментами є наступні пункти:

 • Кріплення металевого П-образного профілю на стелю.
 • Підготовка і кріплення підвісів на дюбелі для закріплення профілів, на які проводиться подальше, остаточне кріплення панелей підвісної стелі.

Вибрані панелі закріплюються на заздалегідь встановленому каркасі за допомогою саморізів, по краях. Сліди від саморізів прикриваються спеціальними куточками для підвісних стель.

Установка натяжної стелі

Натяжной потолок на кухне

Натяжна стеля у квартирі - кухня це або спальня - може бути встановлений тільки фахівцями. Він повністю виправдовує свою досить високу вартість, не вимагаючи великих зусиль при догляді за ним.

Відео

У цій статті показаний процес монтажу касетного стелі на кухні.

Читайте також: