Ремонт санвузла своїми руками

17.01.2021
1 755
Admin

Ремонт санузла своими руками

  1. План робіт
  2. Дизайн санвузла
  3. Демонтажні роботи
  4. Прокладка комунікацій
  5. Оздоблювальні роботи
  6. Завершення ремонту

Ремонт санвузла, незважаючи на незначні розміри приміщення, відноситься до складних заходів, що вимагає від власника квартири чи приватного будинку масу фінансових і тимчасових витрат. Для того, щоб своєчасно передбачити всі нюанси і заощадити значні кошти на ремонтних роботах, можна виконати ремонт санвузла своїми руками, заздалегідь продумавши послідовність та етапи проведення робіт. У результаті, використовуючи доступний інструмент і великий вибір сучасних матеріалів, дотримуючи всі сучасні технології та інструкції виробників, можна швидко та якісно зробити ремонт санвузла.

План робіт

План работ

Навіть при проведенні незначного косметичного ремонту фахівці рекомендують скласти план проведення опоряджувальних, інженерних та організаційних робіт. Тим більше така схема необхідна при виконанні капітального ремонту санвузла, який буде проводитися з заміною сантехніки, прокладання нових комунікацій та комплексною обробкою приміщення.

Материалы и инструмент для ремонта

Спочатку оцінюється масштаб робіт, детально вивчається стан комунікацій, дверей, сантехнічних приладів та загальна планування простору. Позначивши список необхідних заходів, необхідно ретельно вивчити пропозиції від різних виробників і продавців, так як сьогодні щодня з'являються нові матеріали і обладнання. Купити їх можна за більш ніж доступними цінами. В даний час пропонуються безліч цікавих технологій, що дозволяють істотно заощадити час на проведення ремонту та грошові кошти.

Дизайн санвузла

Дизайн санузла

Для виконання якісного дизайн проекту санвузли зовсім не обов'язково звертатися до дорогих дизайнерів. Дизайн проект - це не стільки красива картинка, скільки можливість проводити ремонтні роботи за певним графіком і з використанням заздалегідь підібраних матеріалів. На основі фактичного стану приміщення і свого уявлення про те, як буде виглядати санвузол, потрібно скласти список необхідних матеріалів та обладнання, намалювати схему прокладки водопровідних труб і електропроводки, розмітити розташування сантехніки та приладів. Обов'язково необхідно запланувати розміщення побутових приладів і меблів, а також їх допустимі розміри. Якщо на стелі планується монтаж гіпсокартонної конструкції кількома рівнями або натяжні стелі, заздалегідь потрібно зробити креслення розміщення вбудованих лампочок, продумати їх включення, а також не забути про систему вентиляції. На цьому етапі підбирається фінішна обробка санвузли, з'ясовується для себе рівень попередньої підготовки і матеріали, з яких вона буде робитися.

Демонтажні роботи

Демонтажные работы

Фахівці рекомендують починати ремонт санвузла своїми руками з демонтажних робіт. Навіть якщо квартира розташована в новобудові, ще не факт, що якість первинної обробки, стяжки і штукатурки в ній в нормальному стані.

Демонтаж сантехники

Дуже часто сьогодні у нових квартирах доводиться видаляти неправильно виконану стяжку, заново вирівнювати стіни і стелі, видаляти напливи від порушення технології і т. д. На цьому етапі ремонтних робіт також розширюють отвори, проводять додаткове утеплення або звукоізоляцію стін або стелі.

Прокладка комунікацій

Прокладка коммуникаций

Нова прокладка каналізації і водопроводу, електропроводки та опалювальних приладів можуть бути пов'язані з великим обсягом штроблення підлоги і стін.

Коммуникации в санузле

Відразу передбачається кількість розеток і вимикачів та їх розташування. Прив'язка сантехнічних приладів проводиться з урахуванням їх розмірів і схеми підключення до інфраструктури. Обов'язково проводиться система вентиляції з облаштуванням вентиляційних каналів.

Оздоблювальні роботи

Отделочные работы

Спочатку виявляють фактичний перепад підлоги і визначаються типом стяжки. Обов'язково враховується товщина фінішного покриття, наявність теплої підлоги і рівень поверхні у всій квартирі. Далі проводиться підготовка стін до укладання керамічної плитки, а після цього облаштовуються стельові поверхні. Сучасні конструкції підвісних стель для санвузлів дуже різноманітні: багаторівневі системи з вологостійкого гіпсокартону або гипсоволокна, натяжні полотна, скляні і дзеркальні стелі, вітражні поверхні та інші стильні варіанти.

Після проведення чорнової обробки приступають до нанесення фінішних покриттів: укладання керамічної плитки, мозаїки або натурального каменю, фарбування і нанесення декоративної штукатурки. Затирка швів у плитки проводиться, як правило, на заключному етапі, після попереднього прибирання приміщення.

Завершення ремонту

На заключному етапі встановлюють двері, розетки, вимикачі, сантехнічні прилади, монтують меблі, облаштовують систему освітлення і вентиляцію санвузла.

Читайте також: