Ремонт шиферної покрівлі

17.01.2021
3 073
Admin

Ремонт шиферной кровли

  1. Початкові роботи при ремонті покрівлі з шиферу
  2. Замазуємо тріщини на покрівлі
  3. Замінюємо старі листи новими
  4. Укладання нових аркушів

У даній статті мова піде про ремонт шиферної покрівлі. Нещільні місця накладання одного листа шиферу на інший герметизують різними замазками і мастиками. Мастику виготовляють при температурі не менше 90°С з 47-процентного тугоплавкого бітуму, 28-процентного розчинника, 12-відсоткового наповнювача і 13-відсоткового волокнистого наповнювача, строго дотримуючись при цьому всіх правил особистої та протипожежної безпеки.

Початкові роботи при ремонті покрівлі з шиферу

Спочатку міцну посуд з подрібненим бітумом всередині плавлять на невеликому вогні до 200 - 220°С. Піну і різні домішки видаляють за допомогою жерстяної банки зі спеціально пробитими отворами. Бітум плавлять до того моменту, поки він не буде утворювати піну і цілком не буде зневоднений, далі його відносять на відстань близько 5 метрів і маленькими порціями змішують з розчинником. Ретельно перемішуючи, засипають наповнювач, розігрітий до 110°С.

Гарячу мастику наносять кельмою або шпателем, штукатурною лопаткою і обов'язково ретельно пригладжують для того, щоб вода не затримувалася. Замазку готують з 1 порції цементу і 1-2-х порцій дрібного піску. Для того щоб уникнути тріщин, додають підлогу частини вовняних вичісок або дрібно посіченою скляної вати. Також ретельно загладжують.

Замазуємо тріщини на покрівлі

Замазываем трещины на кровле

Замазку також можна виготовити з крейди і оліфи. Ті місця, які промазали замазкою й мастикою зафарбовують олійною фарбою. Невеликі тріщинки замазуються бітумною мастикою чи крейдяної замазкою. На тріщини крупніше наклеюються латки з тканини, місця під які очищають і грунтують оліфою. Латки клеяться густотертой олійною фарбою, ретельно пригладив і висушивши, зафарбовують. Що стосується розміру зарплат, то він повинен бути більше пошкодженого місця приблизно на десять сантиметрів, а фарбування роблять більше розміру, самої латки на три-п'ять сантиметрів. Пробоїни замазують розчином з цементу складом 1:1, добре розгладжують, грунтують, сушать і фарбують. Дах з вивітрених листів фарбують. Спочатку покриття очищається і обметується жорсткої замазці. Після закручування шурупів краю у шайб промащуються замазкою.

Замінюємо старі листи новими

Заменяем старые листы новыми

Якщо потрібна заміна великої кількості плиток, то вони розбираються від коника до карниза. Коли ремонтують коміри слухових вікон та димових труб, то ті плитки або їх частини, що підлягають заміні, укладаються на 60-70 мм з перекриттям. І кріплять також як і плитки шурупами. Сильно пошкоджені листи замінюють на нові. З обох сторін аркуша, який підлягає заміні, розташовуються містки, міцно закріплені коньковими скобами. Поперек містка укладається дошка, за допомогою якої проводять ремонт шиферної покрівлі. При необхідності цвяхи та шурупи витягують або просто послаблюють кріплення, для того, щоб послабити натиск кромки знімається листа. Для видалення цвяхів обценьками, під нього підкладається дошка.

Укладання нових аркушів

Укладка новых листов шифера

При укладанні нового аркуша одна людина піднімає листи, які ослаблені зверху і збоку, а інший спочатку має лист на перекритої кромки бічного аркуша, а потім рухає його до самого коника. При точній установці листа його закріплюють, як і інші, а всі видалені або ослаблені цвяхи або шурупи повертають на своє місце.

Підлягає заміні коник, звільнивши від кріплень, видаляють і, закріплюючи, ставлять інший. Потім в шифері або плитках просвердлюються отвори під шурупи або цвяхи. Для забезпечення рухливості покрівлі під час деформації або температурних перепадах, діаметр отворів свердлиться на кілька міліметрів більше, ніж діаметр кріпильних деталей. Покрівля із азбестоцементних листів, що виготовляється, не застосовуючи герметизацію сполук. При ухилі в 20-25 % виключається можливість проникнення води в простір під покрівлею. Листи укладаються у напрямку рози вітрів, зменшуючи ризик попадання опадів в щілини, які утворюються на межі стиків.

Дом с комбинированной кровлей

Читайте також: