Ремонт змішувача своїми руками

17.01.2021
2 637
Admin

Ремонт смесителя своими руками

  1. Ремонт змішувача кульового
  2. Рекомендації фахівця

Для виявлення несправностей, що призвели до порушень у роботі вашого змішувального пристрою, необхідно розібратися спочатку з типом встановленого в системі вентиля. Якщо у вас встановлений звичайний кран з закручуються «баранчиками», то несправність змішувачі викликана, швидше за все, сносившейся гумовою прокладкою. При наявності у вас сучасної моделі кульового змішувача (так званого маховикового типу) причиною протечки може з'явитися знос спеціального керамічного вкладиша. Розглянемо детальніше кожне з можливих порушень у роботі вентильного пристрою.

Выявление места протечки крана

Перед початком ремонту змішувача своїми руками уважно придивіться до того місця, де спостерігається витік води. При цьому можливі кілька варіантів можливих несправностей:

  • Якщо введення протікає з самого крана, то в цьому, швидше за все, винні прокладки вентильних головок, що працюють в каналах гарячої та холодної води.
  • Ви виявили «перекачування води» з одного вентильного каналу в інший. Під перекачуванням при цьому розуміється потрапляння води з одного каналу на інший, так що при відкриванні вентиля гарячої води з крана біжить холодна струмінь і навпаки.
  • Вода протікає в місцях зчленування змішувача з підвідної трубою.

Ще перед початком ремонтних операцій слід перекрити обидві водопровідні магістралі, що подають в квартиру холодну і гарячу воду. Потім за допомогою розвідного ключа відвернути вентильний пристрій, на якому виявлено витік. Гумову прокладку, що з'явилася причиною протечки, ви знайдете на кінці кран букси (спеціального запірного елемента), розташованого в ручці змішувача.

Складнішою виглядає ситуація, пов'язана з наявністю в смесительном пристрої явища «перекачування» води. У цьому випадку причина несправності, швидше за все, в освіті розриву в центральній частині прокладання перемички змішувача. Для того щоб виправити ситуацію слід попередньо знятому вентилі відвернути накидну гайку і видалити цю сносившуюся прокладку, підчепивши її кінчиком ножа. Потім встановіть нову фірмову прокладку або ж виготовити з шматка листової гуми товщиною близько 4 мм (просто вирізати по контуру старої заготовки нову прокладку).

Схема крана

Ще однією поширеною несправністю змішувача вважається поява в загальному середньому відділенні трійника наскрізний раковини. При такому дефекті навіть при повному загортанні головок крана вода буде перекачуватися у сусідній канал.

Але і в цій ситуації можна зробити деякі дії з ремонту пошкодженого змішувача своїми руками. Головне при цьому - з'ясувати та узгодити питання про винуватця цього дефекту, для чого потрібно перекрити у себе в квартирі гарячу воду і відкрити кран холодної води. Якщо після тривалого спуску холодної води у вас з крану потече тепла (гаряча) - несправний змішувач треба шукати у сусідів по стояку.

В останньому з наведених вище трьох варіантів несправностей змішувача вам потрібно лише ущільнити місце розгерметизації водного каналу за допомогою клоччя або стрічки ФУМ.

Ремонт змішувача кульового

Ремонт шарового смесителя

Розглянемо дещо детальніше можливі несправності однозахватним кульових кранів, які найчастіше протікають під верхньою кришкою. У цьому випадку знімати кран зовсім не обов'язково, а от перекрити обидві водні магістралі не буде зайвим.Перш, ніж приступати до ремонту змішувача своїми руками, спробуйте підтягнути гайку, розміщену під самим краном (внизу). Якщо така підтяжка нічого не дає - зніміть викруткою або ножем пластикові декоративні накладки на вентилях холодної та гарячої води (синю і червону). Відкрутивши розташовані під ними гвинти, зніміть без зусилля кришку, під якою розташовується керуючий розподільчий механізм (так званий картридж).

Схема шарового смесителя

Краще всього замінити цей механізм на новий, але, в крайньому випадку, можна спробувати обмотати його одним шаром стрічки ФУМ (попередньо промивши в теплій воді). Користуючись тимчасово таким відновленим картриджом, ви зможете виграти час до покупки нового приладу.

Рекомендації фахівця

Для ущільнення місць з'єднання сантехнічних приладів фахівці рекомендують застосовувати клоччя, але в даний час для цих цілей найчастіше використовується фум-стрічка або спеціальна нитка під назвою «Тангит». При роботі з клоччям і стрічкою їх намотування слід проводити у напрямку закручування різьблення, причому для надійності слід намотати 5-7 шарів. Нитка мотається зазвичай в два проходи: спочатку в різьбових канавках, а потім - поверх виступів різьбовий нарізки. Вентиль має закручуватися на місце з невеликим зусиллям, а для остаточної фіксації потрібно трохи підтягнути його в кінці затяжки.

Использование нити "Тангит"

В якості профілактики не полінуйтеся перевірити також і дуже часто встановлюються в останні роки шланги гнучкої підводки. Крім того, в окремих моделях змішувачів на вхідному штуцері може бути встановлений сітчастий фільтр, який також вимагає перевірки. При його знятті не намагайтеся застосовувати силу, а краще використовувати спеціальний чистячий і видаляє накип склад - аерозоль WD40.

Читайте також: