Як зробити рокарій своїми руками

17.01.2021
5 653
Admin

Рокарий своими руками

 1. Підготовчі роботи
 2. Поради по облаштуванню рокарія
 3. Підбираємо рослини для рокарія
 4. Фото рокарія
 5. Відео

Як стильно і незвично на будь-якому заміському ділянці виглядає чудове ландшафтне творіння - рокарій, кам'янистий садок невеликих розмірів, гармонійно поєднує в собі різні види натуральних каменів і рослин! Знаючи, як зробити рокарій своїми руками, можна швидко і красиво урізноманітнити нудний або вже давно звичний ділянку, перетворити його в стильний і гармонійний ландшафт.

Підготовчі роботи

Подготовительные работы

Спочатку слід визначитися з місцем розташування рокарію і його розмірами. Організовувати кам'янистий садок можна на рівній або похилій території. Найбільш ефектно і красиво він виглядає на рельєфному ділянці з перепадами по висоті або ухилом в одну сторону. При відсутності природних перепадів бажано облаштувати хоча б невеликий ухил самостійно. Можна створити зовсім маленький міні-рокарій, а з часом, випробувавши кілька видів рослин і різні камені, визначившись з правильними пропорціями і пріоритетною колірною гамою, доповнити і розширити до більш масштабних конструкцій.

Планировка устройства рокария

На підготовчому етапі, перед тим як зробити рокарій своїми руками, вибирають стиль садка. По площі заповнення рослинами і камінням рокарії діляться на три основних види:

 • англійська;
 • європейський;
 • японський.

Англійська рокарій обирають справжні фундаменталісти. Адже для англійців, все, що пов'язано з садом та його облаштуванням, - це робота на століття. Особою англійської рокарію є різні види хвойних рослин, що відрізняються висотою, об'ємом крони і кольоровою гамою. Європейський рокарій облаштовується з максимальним повторенням пейзажу середньої смуги. При його організації використовуються кущі, квіти, рослини і карликові дерева, властиві типового ландшафту помірною природної зони.

Виды рокариев

Японський рокарій є яскравим втіленням східного мінімалізму. У ньому використовується максимум натуральних каменів і мінімум специфічних рослин. Багато японців саме такі ландшафтні композиції вважають обов'язковим атрибутом будь-якого саду, навіть якщо він зовсім невеликий. До того ж рокарій відноситься до національної символіки Японії, її традицій і досягнень. Це пов'язано з тим, що в такому саду можна відчути себе спокійнішим і гармонійнішим. Та й доглядати за японським рокарием значно легше, ніж за іншими аналогічними композиціями.

Влаштовані всі види рокаріїв однаково. Головне - гармонійно поєднувати низькорослі рослини і природні камені різних розмірів. Але є кілька загальних правил, які потрібно врахувати, перед тим як зробити рокарій своїми руками.

Поради по облаштуванню рокарія

Советы по обустройству рокария

 • Підбираємо сонячне місце, щоб уникнути проблем з вибором рослин та доглядом за ними. Бажано не розташовувати рокарій біля паркану або маскувати огороджувальну конструкцію декоративним чагарником.
 • Якщо на ділянці відсутній природний рельєф, то його можна організувати з допомогою гладких валунів. Існуючі перепади висоти можна підкреслити валунами з нерівними гострими краями.

Выбор камней для рокария

 • Не рекомендується підбирати багато каменів з зазубреними краями. Велика кількість гострих кутів створює психологічне відчуття дискомфорту.
 • Ландшафтні дизайнери радять на видимій частині укладати каміння найефектнішою стороною, великими каменями викладати підставу, вкопуючи їх у землю, а маленькі камені класти наверх. Скріпити всі елементи можна за допомогою розчину або спеціальним клеєм. Таким чином, створюється надійна, довговічна і закінчена композиція.
Попередньо потрібно обов'язково ущільнити грунт, насипавши пісок і гравій під валуни. Така підготовка допоможе організувати відмінну дренажну конструкцію, що гарантує своєчасний відвід води.

Підбираємо рослини для рокарія

Выбор растений для рокария

Основу будь-якого рокарію складають низькорослі рослини. Для самих невибагливих композицій в російських регіонах краще за все використовувати тую, ялівець і їли суперкарликовых видів. Відмінно підходять землепокривні: молотила, котяча лапка, флокс шилоподібний, ломикамені та інші. Вишукано виглядають в композиції кипариси різної висоти та інші карликові рослини.

Растение каменоломка

Між камінням слід відставляти достатньо місця, щоб рослинам було зручно розвиватися та зростати. У композицію можна акуратно вставити контейнери з рослинами, які повинні радувати своїм цвітінням і зеленим фоном власників саду цілий рік. Тому при підборі флори обов'язково враховують сезонність, умови висадки і сумісність різних видів за умов експлуатації.

Фото рокарія

Растения в рокарии

Рокарий своими руками

Рокарий с цветами

Рокарий на участке

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеосюжет, присвячений облаштування рокарію.

Читайте також: