Рулонні матеріали для покрівлі

17.01.2021
2 092
Admin

Рулонные материалы для кровли

  1. Вимоги до рулонних матеріалів для покрівлі
  2. Популярні рулонні матеріали для покрівлі

Рулонну покрівлю роблять з декількох пластів, складових покрівельне покриття. В низ цього килима укладають безпокривні матеріали (підкладкові), а верхній шар покрівлі влаштовують з рулонних матеріалів. Верхній покривний шар роблять з тугоплавкого бітуму і посипання: грубозернистим (К), дрібнозернисту (М) або пилоподібної (П). Можливе укладання покрівельного матеріалу з лускатим посипанням (РКЧ). Існують безосновні і основні рулонні матеріали. Безосновні матеріали виготовляють у вигляді полотнищ, використовуючи прокатку розчинів, складених з в'яжучого наповнювача (подрібненої гуми або мінерального порошку) і добавок (пластифікатора, антисептика). Основні рулонні матеріали для покрівлі виготовляють шляхом переробки основи (азбестового паперу, покрівельного картону, склотканини та ін) дегтями, бітумами і їх сумішами.

Вимоги до рулонних матеріалів для покрівлі

Требования к рулонным материалам для кровли

Головна вимога до рулонним виробів для покрівлі - водонепроникність, яка буває тільки при відсутності розривів і тріщин. Тому з урахуванням експлуатаційних вимог до матеріалу (стійкість до екстремальних температур, опадів, УФ-опромінення) і необхідності пластичності рулонного матеріалу під час його монтажу (розмотування і укладання рулонів) першорядними показниками якості рулонної покрівлі будуть: • гнучкість (оцінюють по мінімальній температурі, коли не виникають тріщини під час загину матеріалу на стрижні під заданим радіусом); • стійкість до розривів (оцінюється за зусиллям, докладеним для розриву смужки шириною 50 мм); • теплостійкість.

Популярні рулонні матеріали для покрівлі

Популярные рулонные материалы для кровли

Найпопулярнішими матеріалами такого роду є: пергамін, толь і руберойд. Широке поширення руберойду і пергаміну пояснюється технологічністю цих матеріалів: вони вирізняються простотою виготовлення та влаштування покрівлі при різних кутах скатів і конструкцій дахів. Подібні матеріали застосовують на схилах з малим ухилом по цементному або іншого «суцільного» основи. Звичайне покриття покрівлі являє собою багатошаровий (три-п'ять шарів) килим з підкладкового руберойду, пергаміну (нижні шари), а також з руберойду (верхні шари), наклеиваемого бітумними мастиками. Більш сучасне рішення - наплавляється руберойд.

Настил кровельного материала горелками

В даному випадку покрівельне покриття настилається допомогою газових пальників. При наявності великих кутів нахилу скатів можливе укладання руберойду по раскладкам цвяхами. Великим недоліком покрівлі з руберойду та пергаміну є низька довговічність, яку монтажники пояснюють низькою біостійкістю і міцністю картонної основи, а також низькою теплостійкістю, крихкістю на морозі і старінням бітумного сполучного на сонці. При тривалій експлуатації покрівля стає жорсткою, і покрівельне покриття за будь-яких усадочних, температурних деформаціях розтріскується. Крім цього, з-за крихкості бітумної зв'язки на морозі і неможливості розкочувати рулони, пристрій покрівлі на основі руберойду нездійсненно взимку. Слід зазначити, що в країнах Європи вже багато років заборонені до використання матеріали з бітуму на картонній основі для пристрою дахів. В сучасних рулонних матеріалах для підвищення якостей використовуються три головних напрямки: • заміна картону довговічної і міцної основою; • застосування нових типів бронюють посипок; • поліпшення бітумного в'яжучого. Простий спосіб поліпшення бітуму - окислення бітуму продуванням крізь нього повітря, або впровадження тонкодисперсних наповнювачів, що підвищує теплостійкість бітуму. Однак при цьому не підвищується гнучкість і стійкість до старіння бітуму.

Читайте також: