Рулонні ворота своїми руками

17.01.2021
2 087
Admin

Рулонные ворота своими руками

Ворота рулонного (або роллерного) типу за своєю суттю є різновидом вже розглянутих нами раніше секційних механізмів. Основна їх відмінність від згаданої моделі полягає в техніці виготовлення самого полотна, яке набирається зазвичай з ламелей (панелей) зменшеного по відношенню до секційним полотнам розміру.

Завдяки цій особливості рухоме полотно таких воріт набуває необхідну гнучкість, що дозволяє йому легко намотуватися на вал керуючого механізму, скочуючись при цьому в рулон. Приймальний вал механізму управління встановлюється звичайно в спеціальному захисному кожусі, що монтується в зоні, розташованій над самим воротним отвором.

Набірне полотно рулонних воріт складається з добре скріплених між собою панелей, виконаних у вигляді порожнистих профілів і заповнених утеплювальні матеріали того чи іншого виду (як правило - пінополіуретаном).

Види полотен

Виды полотен рулонные ворот

У пропонованих вітчизняному покупцеві конструкціях сучасних воріт рулонного типу найбільш часто застосовуються наступні види панельних профілів:

 • профілі пенонаполненные двостінні;
 • одностінні полегшені пластини;
 • решітки рулонного типу.

Розглянемо кожен з цих видів профілів більш докладно.

 1. Двостінні профілі виготовляються зазвичай з алюмінію або нержавіючої сталі, причому на метал зверху наноситься лаковий захисний шар, що оберігає полотно від корозії і надає йому певну привабливість. Ворота наповнених піною ламелей не тільки надійно захистять ваш гараж від несанкціонованого проникнення, але і дозволять скоротити теплові втрати через ворота, а також помітно знизять рівень сторонніх шумів в приміщенні.
 2. Тепло - і звукоізоляційні характеристики комірних полотен, які набираються з полегшених одностінних профілів, зазвичай дещо гірше, ніж у двостінних конструкцій. Ці вироби привертають рядового покупця своєї відносно низькою ціною і широко використовуються в приміщеннях, що обігріваються виробничого призначення, де вимоги по температурному режиму не дуже високі.
 3. Рулонні решітки відрізняються від розглянутих раніше конструкцій своєю візуальною «прозорістю» і застосовуються в тих місцях, де виникає необхідність у гарної оглядовості ограждаемых просторів, тобто на об'єктах спортивного характеру, в торгових центрах і на підземних стоянках.

Рулонні ворота, виготовлені з будь-яких видів профілів, завдяки своїй жорсткості конструкції забезпечують надійний захист ограждаемых просторів і стійкі до робочих деформацій і потужним поривів вітру.

При виготовленні стандартних гаражних комірних полотен використовуються, як правило, профілі посиленої жорсткості з шириною ламелі від 55 до 77 мм.

Облаштування ворота рулонного типу

Обустройство ворот рулонного типа

Стандартні гаражні ворота рулонного типу повинні містити у своєму складі наступні обов'язкові вузли і механізми:

 • загороджувальний полотно;
 • шини-напрямні;
 • захисний короб;
 • рулонний вал;
 • пристрій управління.

Загороджувальний полотно під час підіймання (або опускання) переміщується по спеціальних бічних напрямних під впливом тягового зусилля, створюваного вбудованим в пристрій керування електроприводом.

На відміну від аналогічних конструкцій подібного класу рулонні ворота допускається збирати тільки з «фірмових комплектуючих вузлів промислового виробництва. Використання для їх складання будь-яких підручних матеріалів, які застосовуються деколи в воротах орного або підйомно-розсувного типу) може призвести до небажаних наслідків, а саме - до відмови або поломки основних вузлів конструкції.

В даному випадку краще всього скористатися варіантом покупки готового комплекту рулонних воріт, який ви зможете легко змонтувати власними силами. При складанні рулонних воріт своїми руками необхідно уважно дотримуватися всіх вказівок що додається до комплекту інструкції.

Привабливий зовнішній вигляд і великий вибір кольорів входять до комплекту складальних елементів дозволять зібраної вами конструкції органічно вписатися в будівлі будь-якого архітектурного стилю.

Устройство ворот рулонного типа

Ширина робочого отвору рулонних воріт може досягати 5 метрів, при цьому самі ворота можуть встановлюватися як із зовнішньої сторони гаража, так всередині приміщення. Відзначимо, що другий варіант установки (внутрішній монтаж) помітно підвищує надійність захисту від проникнення в приміщення.

Ворота рулонного типу можуть працювати як під управлінням автоматичної приводної системи, так і управлятися вручну (за допомогою вбудованої системи аварійного підйому).

Варіант установки рулонних воріт вибирається, як правило, в тих ситуаціях, коли монтаж воріт відкатного і орного типу не представляється можливим.

Читайте також: