З чого почати ремонт кухні

17.01.2021
3 504
Admin

С чего начать ремонт кухни

  1. Складаємо план робіт
  2. Кухонна техніка
  3. Меблі
  4. Знімаємо стару обробку
  5. Приступаємо до ремонту

Кухню без зайвої скромності можна назвати центром нашої домашньої всесвіту. Навколо цього скромного приміщення, без перебільшення, обертається величезна частина нашого життя. Тут не лише готують сімейні сніданки, обіди та вечері, створюють святкові шедеври. У наших дрібногабаритних квартирах вона часто служить одночасно їдальні. Тут зберігають продукти, кухонне начиння, миють посуд, чаклують над консервацією. Тому, саме кухня повинна бути максимально обладнана всім необхідним, бути затишною і зручною. А її поверхні і меблі виконують з таких матеріалів, які можна легко вимити, адже тут досить часто трапляються маленькі і великі помилки.

Приступаючи до ремонту кухні недостатньо здерти старі шпалери і відключити воду, перш за все, потрібно все ретельно спланувати. Без цього приміщення важко обходитися, тому швидкий і якісний ремонт позбавить від зайвих незручностей.

Складаємо план робіт

Добре продумані і розплановані місця для установки кухонної техніки допоможуть правильно перенести електричну проводку, каналізацію, подачу води і газу, витяжку. І якщо сучасні гнучкі труби і шланги дають можливість зміщувати комунікації в межах метра, краще заздалегідь передбачити. З чого почати ремонт кухні? Звичайно ж, з чіткого плану.

Кухонна техніка

Кухонная техника

Бажано спочатку закупити всю кухонну техніку і мийку, щоб з урахуванням їх розмірів і особливостей правильно спланувати меблі. Іноді моделі, здавалося б, стандартних форм мають несподівані деталі, у вигляді бортика або поворотних елементів, які згодом складно вмонтувати в гарнітур, який не передбачає такі нюанси.

Меблі

Мебель для кухни

Після закупівлі техніки, слід приступити до планування кухонних меблів. Якщо вона буде зроблена на замовлення, потрібно обов'язково скористатися такою чудовою можливістю і спробувати пустити в хід кожен сантиметр корисної площі. Навіть важкодоступні кути можна задіяти з допомогою сучасних рішень. Існує маса моделей виїжджають і поворотних полиць. Враховувати потрібно все: і те, якої висоти буде водні фільтри, де планується розташувати витяжку і розведення її труб, який посудом ви найчастіше користуєтеся, що бажаєте зберігати в надрах кухонних ящиків. Наприклад, ящик для домашніх заготовок ні в якому разі не можна розташовувати поблизу з духовкою, а відкриті стелажі з посудом недоцільно встановлювати біля мийки й варильної поверхні, так як вічні краплі від води і жиру будуть нескінченно псувати вигляд і доставляти незручності господині. Електричні прилади теж не повинні бути поруч з мийкою, щоб уникнути короткого замикання. Для рідко використовуваних розеток, особливо тих, які знаходяться неподалік від раковини, бажано вибрати моделі з відкидною кришкою, що захищає від водних бризок. Продумайте ступінь міцності гарнітура. Якщо поверхня буде виконана з громіздких матеріалів, наприклад, з штучного каменю - слід виготовити каркас нижніх ящиків з міцного і довговічного матеріалу. І звичайно, звернути увагу на фасади. Навіть така дрібниця, те, у яку сторону відкривається скринька - важлива. Навіть неправильно розташована дверцята може згодом перетворитися на щоденні тортури. Фасади виконують з таких матеріалів, які можна досить просто мити і чистити.

Купуючи готові комплекти або складаються модульні блоки, слід уважно все обмірити і врахувати навіть труби і пороги на кухні, які можуть перешкодити якісній установці таких меблів.

Знімаємо стару обробку

Після закупівлі техніки та замовлення меблів можна видаляти старі кухонні покриття. На цьому етапі доцільно встановити нове вікно, в тому випадку, якщо потрібна його заміна. Це брудна і пильна робота, краще зробити її заздалегідь. Важливо пам'ятати про різних моментах, наприклад, якщо підвіконня повинен стати продовженням єдиної кухонної поверхні - слід залишити під нього достатню нішу. Очистивши кухню, оцініть масштаби робіт, можливо, знадобитися замінити каналізаційні та водопровідні труби, зробити нову розводку для посудомийної машини, перемістити посудну мийку, прибрати старий радіатор, встановивши більш сучасну модель на інше місце. З урахуванням потужності нової техніки, краще переробити електропроводку. Крім необхідності правильно розмістити розетки і встановити їх в достатній кількості, можливо, доведеться зробити окрему проводку, яка з легкістю витримає повну потужність електричної духовки, посудомийної машини, витяжки, пральної машини, мікрохвильові печі, кухонного комбайна і т. п.

Приступаємо до ремонту

Приступаем к ремонту

Масштаби лиха» оцінили, комунікації поміняли, тепер сміливо приступайте до роботи. Необхідно вирівняти підлогу, стелю і стіни. Якісна підготовка поверхонь - запорука того, що дорога обробка буде витрачатися економно, і під час роботи не виникнуть небажані перекоси і викривлення. Для ремонту на кухні знадобляться особливі водостійкі матеріали, що витримують агресивне середовище підвищеної вологості і температури. Для вирівнювання стін і стелі слід використовувати спеціальний гіпсокартон. Всі поверхні обов'язково опрацьовують грунтовкою, матеріали для закладення швів використовують з водовідштовхувальним ефектом, застосовують водостійкі фарби. Обов'язково перед нанесенням наступного шару або обробки, попередній повинен добре висохнути, що б уникнути в подальшому неприємностей у вигляді грибків і цвілі.

Оздоблювальні матеріали закуповують з урахуванням того, в якій зоні кухні вони будуть застосовуватися. У робочій зоні традиційно укладають підлогу і фартух з керамічної плитки, а обідню зону можна відокремити, використовуючи матеріали, з менш вираженими захисними властивостями. Але це не аксіома, сучасний дизайн диктує нові тенденції та плитка поступається місце скляних, пластикових, металевих поверхонь. Підлогу укладають із спеціально обробленої деревини і водостійкого ламінату, стіни прикрашають каменем, деревом і декоративними штукатурками, але важливо пам'ятати, що всі ці матеріали не повинні бути гігроскопічні і бажано, щоб їх було легко мити.

Ваша кухня готова

Читайте також: