Сад каменів своїми руками

17.01.2021
6 173
Admin

Сад камней своими руками

  1. Основна ідея створення саду каменів в сучасних умовах
  2. Основна концепція проектування
  3. Головні принципи облаштування
  4. Фотографії садів каміння для вашого натхнення:
  5. Відео

Натуральні камені різних розмірів, що використовуються для облаштування садової території, є втіленням вічного і незмінного, здатності людини протистояти негараздам, бур і вітрів. На їх зовнішньому вигляді майже не відбивається хід часу, тому вони традиційно у різних навчаннях вони відносяться до основі і символі життя. В даний час сад каменів своїми руками виконується швидко і якісно, достатньо лише ознайомитися з основною теорією такої споруди і принципом його пристрою.

Основна ідея створення саду каменів в сучасних умовах

Устройство сада камней

Сьогодні сад каменів своїми руками став настільки популярний, що його влаштовують в різних куточках світу, в Європі і Азії, Америці і Австралії. Це прекрасне місце для духовного очищення і медитацій. Вся обстановка кам'яної обстановки розташовує до спокою і умиротворення. Адже камені - це контраст водної стихії, невловимої і швидкоплинною. І навіть нібито випадковість і хаотичність планування викликає в будь-якій людині почуття гармонії і досконалості.

Украшение сада камней

Важлива деталь і головна перевага саду каменів - це простота догляду за ним, адже він у будь-який час виглядає доглянуто, самобутньо і цікаво. Крім цього, на зведення такого нестандартного ландшафту не потрібно витрачати значні фінансові витрати і велику кількість часу.

Основна концепція проектування

Концепция сада камней

Починається пристрій ділянки з планування місцевості, прив'язки до вже існуючих або планованих будівель. Якщо навіть за стилістикою ландшафт і основні споруди не підходять під оформлення майбутньої зони, то можна з допомогою нескладних прийомів пов'язати всі елементи в єдиний гармонійний ансамбль. Наприклад, викласти у чинній зоні відпочинку або навколо будинку доріжки і майданчики з каменю, облицювати цоколь будинку натуральними мінералами або плиткою, достовірно імітує природні покриття.

Камни для сада камней

Ландшафтні фахівці рекомендують у плануванні використовувати традиційну геометричну структуру японського саду, що використовує в своїх розрахунках і розташуванні семикутну мережу. При правильності розробки та виконання з однієї точки можна буде насолоджуватися усіма куточками, і при цьому ці види будуть різноманітні, жодного однакового.

Будь сад каменів своїми руками повинен улаштовуватися з урахуванням правильної планування. В ньому обов'язково в перспективі використовується три ключових плану ділянки: передній, середній і задній. Найяскравіші і рідкісні камені розташовують на передньому плані, залучаючи до них увагу. В середині проектують імітацію струмка, водоспаду або бурхливих потоків річок, відкриваючи можливості для споглядання і пізнання загальної концепції. На задньому плані розміщують провідну вдалину доріжку, яка красиво завершує всю конструкцію, а також виглядає красиво і функціонально.

Головні принципи облаштування

Обустройство сада камней

Підстава для саду каменів готують з особливою ретельністю, так як від підготовчого процесу буде залежати довговічність, краса і надійність всієї споруди. Спочатку грунт вирівнюють, очищаючи від зайвої рослинності і нерівностей.

Обов'язково облаштовують дренажну систему і організовують відведення води від саду каменів. На підготовлену основу фахівці радять укласти геотекстиль, на який насипають пісок і гравій, утрамбовуючи кожен шар.

Главные принципы обустройства сада камней

Камені на ділянці розташовують групами, при цьому дотримуються важлива умова влаштування таких споруд - камені підбираються в якій непарній кількості. Природно цей принцип стосується великих елементів, які можна порахувати. Всі вибрані камені повинні бути в гармонії і рівновазі один з одним, відмінно поєднуватися між собою за розмірами, формою і фактурою. Відмінно виглядають камені, аналогічні за походження і колірній гамі. Тоді підсумкова композиція буде виглядати природно і органічно, наче природний куточок.

Сад камней среди газона

Загальні рекомендації фахівців, для бажаючих зробити свій сад каменів:

  • Не слід нагромаджувати на ділянці багато великих каменів, наприклад, валунів. Між камінням повинно залишатися вільне місце, а великі елементи розташовуються окремими групами.
  • Камені можна розміщувати групами по три штуки. У даному випадку діє принцип числа три, який властивим багатьом історичним і культурним наследиям світу.
  • Форма валунів та інших природних мінералів повинна бути природною, без видимих слідів видобутку та обробки. Якщо на камені якщо кути і гострі елементи, то вони повинні виглядати як натуральні відколи.
  • В одній композиції камені можуть лежати і стояти. Все залежить від прихованої динаміки всього ансамблю та загальної концепції саду.

Композиция камней и насаждений

  • Між вже зафіксованими групами каменів навколишній простір можна заповнити піском або дрібною галькою, розкресливши на них хвилеподібні кола і візерунки.

Використовуючи нескладні поради та інструкції можна за короткий період часу зробити сад каменів своїми руками навіть на маленькій території, насолоджуючись потім оригінальним витвором довгі роки.

Фотографії садів каміння для вашого натхнення:

Кактусы и цветы в саду камней

Обустройство большими камнями

Сад камней с ручьем

Сад камней на дачном участке

Відео

Сад каменів можна облаштувати не тільки на присадибній ділянці, але і біля міської багатоповерхівки. У цьому відео показано приклад такого облаштування.

Читайте також: