Садові меблі своїми руками

17.01.2021
11 866
Admin

Садовая мебель своими руками

 1. Основна концепція виготовлення
 2. Поради
 3. Лежак для дачі
 4. Меблі для дачі з металу
 5. Фото садових меблів

Садові меблі приносить власникам заміських ділянок і їх гостям багато радості та комфорту, дарує спокій, дає можливість відчувати повне єднання з природою. В постійній метушні звичайних буднів і гонці великого міста хочеться отримати справжню частку гармонії і затишку. Тому при найменшій можливості, сьогодні всі намагаються вибратися на природу. І самим головним місцем відпочинку для багатьох міських жителів є дача.

Обов'язковим атрибутом відпочинку на будь дачі є меблі. Сучасні виробники пропонують великий асортимент різних виробів для використання на відкритому повітрі. Однак саме садові меблі своїми руками дозволить проявити всі творчі задуми і майстерність будь-якого власника заміської нерухомості.

Основна концепція виготовлення

Основная концепция изготовления садовой мебели

Задаючись питанням, як зробити садові меблі самостійно необхідно все ретельно продумати. Перед тим, як почати роботу, слід розробити креслення меблів, за яким потім буде відбуватися розрахунок необхідних матеріалів, їх закупівля і здійснюється сам процес виготовлення.

Основная концепция изготовления садовой мебели

В основному для виготовлення меблів для саду використовують дерево, метал або інші будівельні матеріали, такі як ДСП, фанера або ДВП. Дуже важливо, щоб всі матеріали були безпечні та хорошої якості (без сучків, запив, неакуратних стиків тощо). Сьогодні тривалість експлуатації садових меблів може продовжити використання спеціальних просочень, лаків і фарб, що захищають поверхню виробів від негативного впливу кліматичних умов, від грибків і комах.

Відмінно підходять для виробництва садових меблів тверді породи деревини, але можна скористатися і м'якими сортами, головне, щоб дерево при цьому було ретельно просушіть.

Можна також використовувати вживані дерев'яні піддони, залишки дощок, полін і різних будівельних матеріалів, які не стали в нагоді при виконанні основних робіт. Елементами меблів для саду можуть стати звичайні пеньки, які можна застосувати у вигляді несучих опор або основних сидінь. Щоб пеньок служив довгий час, його попередньо просочують оліфою або відпрацьованим маслом, а потім гарненько шліфують. Якщо пеньок використовується замість табурета, як звичайне сидіння, на нього можна укласти при експлуатації невелику подушку, для зручного і комфортного відпочинку.

Основная концепция изготовления садовой мебели

Для самостійного виготовлення садових меблів необхідно крім матеріалів подбати про комплектуючих, обладнанні та інструментах.

Потрібно підготувати для виробництва меблів для саду:

 • молоток;
 • шуруповерт;
 • рубанок;
 • пилку (бажано електропилу або електролобзик);
 • наждачний папір різних параметрів;
 • фарби, лаки і просочення для зовнішніх робіт;
 • цвяхи, шурупи та інші комплектуючі деталі.

Поради

Делаем мебель для сада сами

Щоб виготовити самостійно просту лавку знадобляться: дерев'яна дошка товщиною не менше 20 мм і шириною не менше 300 мм, а також два дерев'яних стовпчика (пенька) висотою 500-600 мм. Для незаглубленного вироби (лавочки, яка проводиться без організації фундаменту) досить ретельно підготувати дошку, обшліфувати її, зашкурити і прикріпити цвяхами або шурупами до двох підстав. Для спинки можна використовувати будь-які дерев'яні бруски або відпиляні сучки дерев, які мають максимально рівну форму. Їх також потрібно добре підготувати, стесати виступаючі частини дрібні сучки, зашкурити. Після закріплення спинки готовий виріб грунтують захисним складом чи оліфою, і покривають тонованим лаком або фарбою.

Можна також виготовити круглі сидіння з спилов-буханців з стовбурів дерев. Підставою для таких сидінь може служити металева труба, яку бетонують в землю. Потім зверху укладають підготовлену, ретельно оброблене сидіння з дерева-кругляка. Таким же чином можна зробити столик і навколо нього лавочку і кілька сидінь.

Делаем мебель для сада сами

Оригінальну, красиву і оптимально підходить для оформлення саду лаву можна зробити самостійно з розпиляних шматків колод-обаполів. Заготовки ретельно шкурят, обпалюють поверхню паяльною лампою, зверху обробляють антисептиком і покривають спеціальним лаком для зовнішніх робіт. Після цього з'єднають елементи у виріб і до опор, виконаним із шматків колоди.

Лежак для дачі

Лежак для сада своими руками

На будь дачі є затишне місце, де можна насолодитися комфортним відпочинком, позасмагати або полежати в тіні розлогих дерев, слухаючи птахів. Щоб відчувати себе на відпочинку зручно і розслаблено, рекомендується самостійно спорудити лежак з підручних і доступних матеріалів. Модель лежака дуже проста, а робота над виробництвом займе всього кілька годин.

Стандартні розміри лежаків:

 • висота від 30 до40 см
 • довжина - 200-220 см
 • ширина - 60-80 див.

З матеріалів потрібні дошки шириною до 150 ммі товщиною до 35 мм, штахети для настилу і саморізи. Попередньо дошки необхідно відшліфувати. Спочатку збирається рама у відповідності з вибраними розмірами, до неї кріпляться ніжки певної ширини. Підбирається ширина підстави виходячи з підготовки того місця, де буде стояти лежак, з таким розрахунком, щоб не втискався в землю при експлуатації.

До готової рамі з боку голови кріплять раму, виконану «П» конструкцією. Це спинка, ухил якої може регулюватися. Регулювання нахилу здійснюють в результаті переміщення планки в пази рами. Подібних пазів роблять зазвичай не більше 4 штук.

Делаем мебель для сада сами

Далі на раму саморізами кріплять штахетини. У місцях вгвинчування саморізів краще попередньо організувати отвори тонким свердлом. Перед остаточною збіркою лежака кожну штахетину покривають лаком чи фарбою.

Меблі для дачі з металу

Мебель для сада из металла

Самостійно можна для дачі змайструвати і садову металеві меблі. Вона володіє деякими перевагами перед дерев'яними виробами, так як більш надійна і довговічна. Для виготовлення таких меблів підберіть сталеві або дюралюмінієві товстостінні трубки діаметром близько 25 мм. до Речі, можна скористатися відслужили деталями від старої розкладачки.

Самий складний і відповідальний етап у виготовленні металевих меблів для саду - гнуття елементів. Можна використовувати спеціальні пристосування з плоского диска і пари брусків. Дерев'яні бруски кріплять на твердій основі, залишаючи зазор між ними, що дорівнює товщині труби. Металеву трубку перед гнуттям заповнюють мокрим піском і вставляють в кінці заглушки з дерева. Це дозволить їй не ламатися в місці вигину. Не рекомендується докладати зайвих зусиль, згинаючи трубу. Головне - виконувати роботу поступово.

Зігнуті трубки з'єднують між собою перехідними втулками з дерева або металу з болтами і гайками. Трубчасті конструкції з дюралюмінію полірують до блиску спеціальною пастою, а потім вкривають безбарвним водостійким захисним лаком. Таким чином, можна зробити для дачі крісла, шезлонги і стільці. Для сидіння верхню частину конструкції обтягують щільною тканиною, наприклад, брезентом.

Фото садових меблів

Комплект дачной мебели, сделанной самостоятельно

Садовая мебель из дерева

Садовая мебель с элементами дизайна

Лежаки для отдыха

Красивая и необычная садовая мебель

Читайте також: