Садові доріжки своїми руками

17.01.2021
9 530
Admin

Садовые дорожки своими руками

  1. Поради
  2. Етапи робіт
  3. Доріжки в саду , фото:
  4. Відео

Садові доріжки на заміській ділянці виглядають дуже красиво. Вони ведуть прямо до дому, а також з'єднують його з різними будівлями, розташованими на ділянці, приміром, із зоною відпочинку, басейном, теплицею і т. д. Якщо облаштування доріжок приділити належну увагу, то вони будуть притягати до себе погляд і зможуть стати елементом стильного дизайну. Садові доріжки можна зробити своїми руками, головне - це вибір оптимального матеріалу для монтажу та ознайомлення з правилами здійснення робіт.

Поради

Для початку необхідно спланувати розташування доріжок на ділянці. План ви можете підготувати самостійно, нанісши на нього всі необхідні споруди. Позначте на плані розташування дерев, що вже є на ділянці.

План дорожек на участке

Також продумайте форму і стиль доріжок, вкажіть матеріали, з яких вони будуть зроблені. Необхідно обов'язково враховувати інтенсивність пересування по ділянці мешканців. Даний показник стане визначальним при плануванні ширини стежок. Приміром, до басейну або зону барбекю бажано провести садові доріжки, по яких зможуть пройти одночасно 2 людини. Решта можна зробити меншої ширини. Також важливо продумати її геометрію. Вони можуть мати строгу форму і напрямок, або асиметричні форми.

Після складання плану приступайте до проведення підготовчих робіт. Для початку визначте глибину залягання ґрунтових вод. Також вам потрібно знати склад грунту. Врахуйте, що у весняний період земля вмощується, так що верхній шар повинен бути вище на 5 см від рівня землі. Доріжки для саду необхідно також захистити від опадів.

Щоб вони не почали провалюватися і розповзатися, воду з поверхні покриття необхідно відводити і зробити заздалегідь невеликий ухил. Також ви можете використовувати для водовідведення різні короби, лотки і т. п.

Етапи робіт

Тепер розповімо про основні етапи зведення садових доріжок своїми руками. Спочатку зробіть розмітку на ділянці. Її слід виконати за допомогою кілочків і мотузки.

Разметка садовых дорожек

Далі вам належить вибрати підходящий матеріал. На сьогодні пропонується досить широкий вибір матеріалів для зведення садових доріжок. А що саме вибрати - залежить від ваших можливостей, а також умов ділянки. Далі слід підготувати грунт і основу. З поверхні необхідно зняти до 30 см ґрунту. На дно траншеї укладіть наповнювач (наприклад, пісок, гидропленку, щебінь). Після цього покладіть покриття. Виконання цього етапу буде повністю залежати від матеріалу мощення.

Камни для садовых дорожек

Ви можете виконати доріжки з сипучого покриття (гравію, щебеню, гранітної крихти тощо). Простота в монтажі являє собою основне гідність подібних покриттів. У заглиблення близько 15 см насипте бита цегла або щебінь (10 см), ретельно утрамбуйте, а зверху насипте покриття, що має товщину 5 див. Покриття слід пролити водою, розрівняти і утрамбувати, а зверху просипати грубозернистим піском. Така садова доріжка не буде затримувати опади. Крім того, вона буде швидко висихати після дощів, а в ожеледь не буде ковзати.

Устройство дорожек

Також ви можете обладнати в саду тротуарну плитку. В цьому випадку для мощення доріжок вам слід купити готові плити, що мають товщину не менше 50 мм. За кольором це можуть бути плитки червоного, піщано-жовтого або синього кольору. Зверху біля плитки повинна бути нерівна, шорстка поверхня.

Укладати плитку слід на утрамбований пісок. У місцях великої прохідності плитку необхідно додатково зафіксувати цементним розчином. При укладанні плитку необхідно злегка пристукнуть гумовим молотком. При проведенні робіт використовуйте рівну дошку, або рівень, призначений для того, щоб перевірити горизонтальність пристрою.

Дорожки из тротуарной плитки

При бажанні садову доріжку можна виготовити з цегли. При цьому ви можете використовувати як цілий цегла, так і його невеликі шматки. Глибина траншеї повинна бути рівної по висоті цегли. При цьому цегла ставиться на бік. Відрив траншею, необхідно встановити дошки по краях. Дно слід засипати крихтою каменю або щебенем. Шар грунту слід ретельно вирівняти до потрібного рівня і приступити до кладки. Цеглу слід укладати досить щільно один до одного. Щоб уникнути зсуву зазори в кладці слід засипати піском.

Садовая дорожка из кирпича

І наостанок розповімо вам про дерев'яних доріжках. Вони виглядають дуже красиво і оригінально. Дерев'яні бруски повинні мати висоту не менше 20 см. Для мощення ви можете використовувати будь-яку деревину. Найкращими варіантами є тверді породи дерева.

Дорожка из дерева

Щоб садова доріжка, виконана з дерева, змогла прослужити достатньо довго, необхідно заздалегідь обробити бруски заздалегідь спеціальним складом. Нижню частину брусків слід обробити рідким асфальтом.

Бруски укладають на основу з піску, що запобігає гниттю. Їх розміщують з чергуванням вузьких і широких заготовок. Готове покриття слід засипати піском, а потім полити водою.

Доріжки в саду , фото:

Садовые дорожки вокруг клумб

Мощеная дорожка в саду

Разноцветная дорожка

Красивая садовая дорожка с узорами из камней

Відео

З цього відео ви дізнаєтеся про ще один спосіб виготовлення садових доріжок своїми руками.

Читайте також: