Саманний будинок своїми руками

17.01.2021
3 354
Admin

Саманный дом своими руками

  1. Як виготовляються саманні блоки
  2. Процес будівництва саманного будинку
  3. Важливі деталі
  4. Сильні і слабкі сторони глини
  5. Відео

Багато хто, напевно, мріють про будівництво заміського будинку, куди б можна було приїжджати на вихідні. Але не кожен може дозволити собі таке дороге задоволення. Що ж робити?

Припустимо, ви заощадите на робочій силі, і всі роботи від фундаменту до даху будете робити самі. Одна проблема вирішена, але як бути з дорогим матеріалом і його транспортуванням до місця будівництва? У такому випадку вам не заважає подумати про те, як зробити будинок із саману.

За якістю проживання будинки з такого матеріалу не поступаються побудованим із сучасних матеріалів, а все необхідне для роботи знаходиться у вас під руками, і вам не доведеться витрачатися на доставку.

Така технологія бере свій початок з далеких часів. Але не варто лякатися, адже на відміну від старовинного способу зведення саманних будинків, сучасний метод дозволяє будувати естетичні та оригінальні будови. Зокрема, сьогодні використовується метод приготування саманних блоків.

Як виготовляються саманні блоки

Саманные блоки

В основі матеріалу лежить глина. Додаткові компоненти - це дрібна солома, рідке скло, волокнисті рослини і навіть гній. Все це змішується в однорідну масу, a потім формуються блоки необхідного розміру. Якщо є можливість або трохи зайвих коштів, можна придбати керамзит, його добавка знизить усадку котрі підсихають блоків.

Якщо додати вапно або цемент, приготовані блоки будуть більш стійкими до впливу зовнішніх чинників.

Процес виготовлення саманних блоків

Производство саманных блоков

Для початку виготовляються форми з дощок чи заліза. Для зручності зняття форм з застиглого матеріалу краще оснастити їх ручками, а внутрішню сторону перед кожним заповненням змащувати машинним маслом або змочувати водою. На відміну від приготування блоків з інших матеріалів, в саманній варіанті не потрібно обладнання внутрішніх порожнеч, тому що вони і так будуть добре зберігати тепло.

Приготовану солому потрібно подрібнити на частини (не більш 3 см), і змішати в приготовленої ємності з піском і глиною, підливаючи в суміш теплу воду. Після того як ви все замісили до стану однорідної маси, потрібно накрити її поліетиленом і залишити на добу.

Изготовление саманных блоков

Приготовлені форми заповнюємо сумішшю, акуратно утрамбовуючи. Виймати готові блоки потрібно ще «сирими», але не настільки, щоб вони розсипалися, а почекати 4-5 годин. Викладаємо їх на добре провітрювану майданчик і приступаємо до замішування наступної порції суміші.

Буде дуже зручно, якщо ви приготуєте форми на кілька десятків блоків. У такому разі, поки ви будете укладати першу приготовану партію, друга буде формуватися і підсихати.

Процес будівництва саманного будинку

Перед тим як побудувати саманний будинок своїми руками, потрібно подбати про пристрій фундаменту. Для цього підійдуть всі види легких фундаментів: трубний, пальовий, стовпчастий та розчин. Звичайно, можна зробити і більш заглиблені варіанти, але легкий вага матеріалу дозволяє обмежитися такими видами.

Строительство дома из самана

Кладка блоків проводиться за всіма правилами робіт із звичайною цеглою. Не потрібно забувати про гідроізоляцію і установку схилом для точного виведення кутів, і натягувати контрольні мотузки для рівного рядів кладки.

Для віконних прорізів або дверних проходів можна використовувати широку струганную дошку відповідного розміру. Зауважте, при будівництві будинку з інших блоків використовуються спеціальні перемички або залізні швелера. Але так як саман - матеріал легкий, то цілком зійде дошка. Це теж один з варіантів економії.

Дах робиться з соломи або інших покрівельних матеріалів. На сьогодні практикується застосування практично всіх видів матеріалу для покрівлі. Такий дах додасть самановому дому більш естетичний вигляд.

При облаштуванні даху нахил схилу потрібно зробити близько 35 - 40 градусів. А звис над стінами повинен бути не менше 80-90 див Це дозволить уникнути підвищеного тиску на стіни будівлі і захистить їх від дощу.

Кладка стен из саманных блоков

Будується будинок з саману не дуже швидко, але задумка варто того. Змішана з глиною солома робить блоки більш міцними і в той же час підвищуються теплоізоляційні властивості будівлі. А не так давно вчені знайшли в глині рідкісний мінерал - радій, який володіє лікувальними для людини властивостями.

Важливі деталі

У процесі будівлі саманного будинку важливо враховувати деякі особливості.

Стеля. Висоту стін під стелю потрібно зробити з запасом, а саме на 25-30 см більше. Тому що на відміну від інших матеріалів будинок з саману дає трохи більшу усадку. І якщо цього не передбачити, то перебування в приміщенні буде некомфортним.

Цоколь. Цоколь будівлі необхідно убезпечити від намокання. Для цього на додаток до отвесам даху його можна обладнати вимощенням.

Саманное строение внутри

Стіни. У стіни таких будинків можуть легко проникати гризуни. Щоб захиститися від них нижню частину, перед зовнішньою обробкою потрібно зміцнити дрібною металевою сіткою і покрити спеціальною акриловою штукатуркою. Також існують спеціальні суміші, які відлякують гризунів.

Захист деревини. Всі конструкції будівлі, які зроблені з дерева, потрібно обробити антисептиками і складами для запобігання загнивання.

Зовнішня обробка. Всі роботи з оздоблення зовнішнього фасаду будівлі можна виконувати тільки після року побудови, коли воно дасть остаточну усадку.

Сильні і слабкі сторони глини

Преимущества саманных домов

Як і всі матеріали, саман має свої позитивні сторони і невеликі негативні моменти.

Максимум екологічності

Для приготування саманних блоків, а так само (при бажанні) для подальшої обробки стін використовуються лише природні складові. Тому перебування в будинку, побудованому з саману, буде не тільки приємним, але і корисним.

Широкі архітектурні можливості

По своїй структурі глина матеріал пластичний, за цими характеристиками її можна порівняти з монолітним бетоном, тільки на відміну від другого матеріалу вона тепла і приємна на дотик. До того ж такі характеристики дозволяють створювати індивідуальні за формою стіни будівель (закруглені арки, кути) які характерні для стилю модерн.

100 років не вік

Будинки, побудовані з саману, можуть прослужити більше 100 років, але для цього при будівництві необхідно врахувати слабкі сторони глини (низька стійкість до вологи) щоб у процесі побудови убезпечити свою будову.

На замітку. Незважаючи на всі плюси саманного будинку і досить низькі витрати, в деяких випадках будувати будинок з нього просто немає сенсу. Це відноситься до сирих і затінених місцях, і районами, де проблема весняного водопілля стоїть найбільш гостро. Так само недоцільно зводити саманний будинок на ділянці, де немає глини, тому що в її присутності і полягає головна економія.

Відео

У цьому ролику показаний процес будівництва будинку з монолітного саману.

Пропонуємо вам дізнатися про ще однієї технології зведення житла з саману.

Читайте також: