Як зробити красиву дах

17.01.2021
3 490
Admin

Как сделать красивую крышу

  1. Форми даху
  2. Надаємо оригінальність
  3. Потрібна гарна дах

Краса даху залежить не тільки від того, який покрівельний матеріал ви застосовуєте, але і від форми покрівлі. Однак ускладнення форми даху призводить до її подорожчання, тому перш ніж замислюватися над питанням «Як зробити гарний дах?», варто дуже уважно вивчити свої фінансові можливості. Адже навіть простий двосхилим даху можна надати красу і оригінальність за рахунок правильного розташування балконів, козирків над входами і, звичайно, критої веранди.

Форми даху

Найпростіша форма покрівлі - двосхилий. Щоб робити її більш оригінальною, досить замінити нависають звиси над двома фронтонами на фронтони, виступаючі над рівнем покрівлі. Найбільш оптимальним такий варіант при влаштуванні мансардного поверху, так як вікна для нього можна буде зробити саме у фронтонах, а не в площині покрівлі. Правда при цьому скати краще зробити ламаними (по горизонтальній лінії), тобто нахил верхньої частини схилу буде менше, ніж ухил нижній його частині.

Ломаная крыша

Інший варіант - чотирьохскатний дах (її ще називають вальмового) з двома трикутними торцевими скатами. У своєму найпростішому варіанті вона виглядає не дуже ефектно, але і особливих турбот при зведенні не доставить.

Якщо всі чотири скати покрівлі по геометричній формі трикутниками, що сходяться в одній верхній точці, таку форму даху називають шатрової.

Вальмовая четырехскатная крыша

Всі інші форми даху, які зазвичай можна бачити на приватних будинках, в тій чи іншій мірі є лише більш ускладненими варіантами перерахованих вище форм.

Надаємо оригінальність

Але як зробити гарний дах на звичайному невеликому власному домі?

По-перше, запам'ятайте, що дах проектується разом з усім будинком, а не окремо від нього. Тому, якщо ви хочете гарний дах (як за формою, так і за зовнішнім виглядом), відразу скажіть про це архітекторові, у якого ви замовили проект на свій майбутній будинок.

Проектирование крыши

По-друге, гарна дах легше всього виходить на будинках, мають складну геометричну планування в плані (а не просто квадрат або прямокутник).

По-третє, мансардний поверх, крім того, що це додаткова корисна площа в будинку, ще й завжди надає будівлі більш затишний і симпатичний вигляд.

Дом с мансардным этажом

По-четверте, на враження, яке буде виробляти ваш будинок, надасть сильний вплив правильний підбір колірної гами зовнішньої обробки стін і покрівельного матеріалу. Якщо ви не дуже добре розбираєтеся в цьому питанні, можете покластися на смак архітектора, або пошукати в інтернеті фотографії будинків, чий зовнішній вигляд (у плані забарвлення) вас задовольняє, і попросити зробити проект «за подобою».

По-п'яте, красиво виглядають різнорівневі скати. Наприклад, якщо площа першого поверху будівлі більше площі другого, то різниця в площі перекривається невеликими «полускатами», створюючи ефект багаторівневої даху.

Использование элитных кровельных материалов

По-шосте, так як зробити гарний дах, використовуючи дешевий покрівельний матеріал поганої якості, не вийде, не намагайтеся на цьому заощадити. Елітні покрівельні матеріали не просто виглядають красиво самі по собі, вони ще і досить довговічні, а це означає, що вам не доведеться займатися ремонтом свого даху багато років.

І сьоме, будинок з красивою дахом буде виглядати оригінально і привабливо тільки на досить великому доглянутому земельній ділянці. При цьому всі інші госп.споруди на ділянці бажано зводити в тому ж стилі, що й основний будинок.

Потрібна гарна дах

Красивий будинок - поняття багатогранне і залежить цілком і повністю від власних відчуттів людини. На жаль, більшість господарів, як показує статистика, перестають звертати увагу на зовнішній вигляд свого будинку вже на другому році проживання в ньому.

Нужна ли красивая крыша

Тому питання «красивою даху більше хвилює тих, хто хоче постійно виробляти враження зовнішнім виглядом свого будинку на що проходять повз нього людей, яких просто не може жити в чомусь звичайному і не дуже оригінальний.

Саме тому при виборі проекту для власного будинку варто керуватися декількома простими правилами:

  • «прив'язуйте» форму даху до планування будинку, а не навпаки (тобто спочатку запроектируйте всі необхідні вам приміщення так, щоб ними було зручно користуватися, а тільки потім вже експериментуйте з варіантами даху);
  • якщо вас в основному цікавить тільки кількість корисної площі в будинку, надавайте своєї даху красивий вигляд за рахунок ускладнення її конструкції, а правильно підібравши колірне рішення і якість матеріалів;
  • у тих випадках, коли ваш майбутній будинок виявляється «затиснутий» з усіх сторін сусідніми будинками, віддавайте перевагу не складною, а оптимально підібраної даху і внутрішнім змістом вдома, і, звичайно, оформлення присадибної ділянки;
  • якщо земельна ділянка досить великий спробуйте «вписати» будинок вже існуючий ландшафт замість того, щоб робити його зовнішній вигляд «кричущим» і дуже яскравим.

Читайте також: