Як зробити сходи на другий поверх

17.01.2021
20 874
Admin

Как сделать лестницу на второй этаж

 1. Вибір матеріалу
 2. Конструкція міжповерхових сходів
 3. Монтаж прямий сходи на другий поверх
 4. Дизайн конструкції міжповерхових
 5. Критерії вибору деревини
 6. Фото
 7. Відео

Все частіше при будівництві власного будинку господарі віддають перевагу проектам, що мають кілька поверхів. Завдяки цьому можна значно збільшити житлову площу на невеликій ділянці землі.

Щоб люди могли безперешкодно підніматися на другий поверх, необхідна наявність сходи, яку запросто можна купити в магазині.

Однак дані вироби мають ряд мінусів:

 • висока вартість;
 • невідповідність розмірів з параметрами будинку, а відповідно трата часу і сил на підгонку;
 • ймовірність покупки неякісного виробу.

Лестница на второй этаж

Ви можете звернутися за допомогою до професіоналів, проте врахуйте, що вони можуть не надати значення дрібних дефектів при будівництві, які в результаті можуть призвести до серйозних поломок і подальшого ремонту. Тому все ж варто подумати про те, як зробити сходи на другий поверх самостійно. Це варіант дасть вам кілька переваг:

 • результат буде відповідати очікуванням;
 • допоможе заощадити фінансові кошти і нерви;
 • сходи, виготовлені своїми руками, стане предметів вашої гордості.

Якщо ви обмежені в коштах на придбання матеріалів, можна купити більш дешеві аналоги: замість дерева використовувати ДСП, який можна покрити лаком або фарбою.

Вибір матеріалу

Выбор материала для лестницы

Для виготовлення міжповерхових сходів може використовуватися бетон з облицюванням з плитки або мармуру, метал (необхідна наявність зварювального апарату), а також дерево. Останній варіант найбільш практичний і зручний. Дерев'яна конструкція відрізняється невеликою вагою, простотою монтажу і красивим зовнішнім виглядом.

Конструкція міжповерхових сходів

Конструкция межэтажной лестницы

При наявності приміщення з висотою стелі 2,8 м варто віддати перевагу прямим конструкцій, або з поворотом на 25% сходів. Сходовий марш виготовляється з довжиною 80 див. такий варіант дозволяє застосовувати простір під сходами для зберігання речей. Не можна не відзначити і мінус: на верхньому і нижньому поверсі значно скоротитися вільний простір.

Для економії дорогоцінних квадратних метрів ідеально підійде гвинтовий варіант сходів, але він також не позбавлений недоліків:

 • занадто крутий підйом;
 • маленька ширина сходів.

Для монтажу гвинтових сходів потрібно 3 кв. м. вільного простору і багато праці.

Можливий ще один варіант облаштування сходів, при якому вона розташовується уздовж поверхні стіни. У цьому випадку варто передбачити два маршу і поворот. Таким чином, ви зробите її максимально компактною і комфортною для пересування.

Монтаж прямий сходи на другий поверх

Монтаж прямой лестницы

 1. Розрахунок габаритів сходів. Виміряйте відстань між підлогою першого-другого поверхів разом з перекриттям. Таким чином, ви визначите висоту конструкції. Сходинка повинна мати висоту 18-20 див. Далі поділивши висоту сходи на висоту сходинок, ви отримаєте загальне число ступенів.
 2. Проекція розмірів на поверхню підлоги. Щоб спроектувати конструкцію необхідно визначити ширину сходинок (приблизно 30 см), після чого їх кількість треба помножити на їх ширину. У підсумку ви отримаєте проекційний розмір.
 3. Виготовлення елементів сходів. Щоб зробити косоур вам потрібно брус розміром 14*16, сходи - дошки 4 см, подступенніков - дошки 2,5 см. Ви самостійно визначте довжину сходинки, пам'ятайте при цьому, що чим вона більша, тим краще.
 4. Попередня примірка. Якщо в ході попередньої примірки деталей все підійшло, обробіть кожен елемент шліфувальною машиною і зберіть конструкцію. Щоб зафіксувати деталі сходів між собою всі місця зіткнення їх один з одним промажте клеєм (ПВА чи столярний) і додатково закріпіть шурупами.
 5. Морилка і лакове покриття. Спочатку нанесіть на поверхні морилку, а дочекавшись її висихання, покрийте декількома шарами лаку.

Дизайн конструкції міжповерхових

В якості дизайнерського рішення можна розглянути врізні сходинки, які вставляються в вирізані в косоуре пази:

 1. Зробіть розмітки на косоуре в місцях установки сходинок. Використовуючи ножівку і стамеску, виріжте пази.
 2. У центрі паза зроби декілька отворів розміром 9 мм.
 3. Вкрутіть зроблені отвори турбомуфты.
 4. Встановіть сходинку в паз і закрутіть болтами.

Критерії вибору деревини

Критерии выбора древесины

При купівлі струганої деревини необхідно врахувати наступні вимоги:

 • на поверхні не повинно бути темних плям;
 • неприпустимо наявність тріщин, сколів, шорсткостей і інших дефектів.

Суки (діаметр до 1 см) можуть бути присутні лише за умови того, що з матеріалу будуть виготовлені ступені або подступенніков. Також зверніть увагу на вологість, велика маса дошки говорить про те, що варто відмовитися від придбання.

При виготовленні конструкції без наявності досвіду, ви можете зіткнутися з певними труднощами, але ваше бажання і прагнення допоможе досягти бажаного результату.

Фото

Устройство лестницы

Межэтажная деревянная лестница

Лестница на второй этаж в частном доме

Лестница с деревянными ступенями

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеофільм, головною героїнею якого є дерев'яні сходи.

Читайте також: