Як зробити перегородку в кімнаті

17.01.2021
17 588
Admin

Как сделать перегородку в комнате своими руками

  1. Інструкція по виготовленню перегородки
  2. Фото перегородок в кімнаті:
  3. Відео

Кімнатна перегородка є прекрасним варіантом поділу зон. У спальній кімнаті, наприклад, роботою краще не займатися. Але мало у кого є можливість для цих цілей виділити окремий кабінет. Тому і виходить, що під час роботи одного члена сім'ї другого відпочити вже не може. Усунути подібні складнощі в силах облаштування перегородки. Вона залежно від матеріалу, способу монтажу і місця установки може бути пересувної або стаціонарної, дерев'яної, цегляної, скляної (металевого, алюмінієвого або ПВХ-каркасом), гіпсокартонної.

Проте незалежно від виду будь-яка перегородка повинна бути міцною, стійкою до зносу і, як правило, володіти звуко - і светоизолирующими властивостями. Розглянемо, як зробити перегородку в кімнаті своїми руками.

Інструкція по виготовленню перегородки

До установки перегородки необхідно визначитися, якою вона буде: капітальної або трансформується. Тобто, буде конструкція пересувної або нерухомою. Найбільш простий варіант - облаштування звичайної ширми - кілька обтягнутих тканиною (зі вставленими стеклами) дерев'яних рам, які між собою скріплюються навісними петлями.

Ширма в комнате

Безперечним плюсом трансформуються перегородок є те, що вони при необхідності легко пересуваються в будь-яке місце або при переїзді забираються з собою. Ширму ж взагалі просто зібрати і сховати в шафу. Трансформирующимися перегородками є і перегородки-купе (одночасно виконують функції двері), перегородки у вигляді шаф.

Капитальная перегородка

Стаціонарні (капітальні) перегородки постійно знаходяться на одному місці. Вони повинні бути особливо міцними, стійкими, адже це та ж стіна. Найбільш довговічна і міцна перегородка облаштовується з цегли. Вона характеризується прекрасними звукоізоляційними показниками і застосовується для повного ізолювання простору.

Перегородка из кирпича

Монтаж цегляної стіни допускається тільки на підлозі з бетону, виключена її установка на лаги (особливо - на верхній підлогу). Кращий варіант - біла силікатна (пористий), порожниста цегла. Але при підвищених вимогах до вологостійкості (наприклад, у ванній, туалеті або на кухні) слід використовувати лише цегла червона (середній випал). Перші ряди кладки рекомендується скріплювати розчином цементу для додання міцності.

Десь з 5 низки допускається застосовувати цементно-піщаний розчин. Ряди додатково скріплюються з сусідніми стінами металевою арматурою з метою підвищення стійкості перегородки.

Рекомендується в день класти до 10 рядів, щоб дати можливість перегородці просохнути.

Після укладки всіх рядів і висихання кладки, перегородка з обох сторін затирається штукатуркою, потім вона шпаклюється і покривається необхідними оздоблювальними матеріалами.

Перегородка из гипсокартона

Перегородки з гіпсокартону зводяться набагато швидше і з меншою освітою бруду. При потребі в міцною перегородці, на яку, можливо, знадобиться підвішувати досить вагомий вантаж, каркас для неї краще облаштувати з металевого профілю. На підлозі для позначення меж перегородки проводяться 2 риси. Потім споруджуються вертикальні стійки, до яких прикріплюється горизонтальний профіль таким чином, щоб в усі утворюються клітинки вміщався лист гіпсокартону. Подібними листами обшивається спочатку одна сторона перегородки.

Строительство перегородки из гипсокартона

Для збільшення звукоізоляції простір між двома сторонами заповнюється мінеральними плитами, на які покладаються і теплоізолюючі функції. Весь цей листковий пиріг з протилежного боку закривається другим гіпсокартонним шаром. Використання гіпсокартону не передбачає необхідності проведення обробний робіт у великому обсязі. Слід тільки зашпаклювати стики між листами і капелюшки саморезов, після чого відразу ж можна приступати до нанесення фінішного покриття (шпалер, декоративної штукатурки тощо).

Фото перегородок в кімнаті:

Зонирование перегородкой

Перегородка с полочками

Перегородка между рабочей зоной и зоной отдыха

Перегородка в детской

Перегородка с круглой полкой

Комнатная перегородка из стекла

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеосюжет, присвячений виготовленню гіпсокартонної перегородки.

Читайте також: