Септик без відкачування своїми руками

17.01.2021
30 141
Admin

Септик без откачки своими руками

  1. Основні етапи роботи
  2. Земляні роботи
  3. Зведення опалубки септика
  4. Оформлення перегородки септика
  5. Відео

Для кожного господаря присадибної ділянки дуже актуальне питання очищення вигрібних ям. Для того щоб час і кошти на проведення цієї процедури не були витрачені даремно, потрібно зробити септик без відкачування своїми руками. Якщо його правильно облаштувати, то можна благополучно забути про проблему переповненого септика, оскільки погодні умови не завжди можуть дозволити відкачати його. Септик можна зробити, не володіючи при цьому спеціальними знаннями і навичками. Основна складність - велика кількість робіт, пов'язаних з землею. Оптимальним вибором стане двокамерний септик біологічного типу, без відкачування.

Основні етапи роботи

  • вибір місця для котловану;
  • виготовлення опалубки;
  • проведення бетонних робіт;
  • безпосереднє перекриття септика.

Земляні роботи

Земляные работы

Перш за все треба визначитися з місцем для котловану. Він повинен розташовуватися далеко від житлових приміщень і водозабірних точок. Потрібно врахувати напрям руху стоку на поверхні і в грунті. Якщо септик без відкачування обладнаний спеціальними бетонними кільцями, а не тільки заливкою бетону, то установка такого септика недалеко від будинку допустима.

Якщо є можливість під'їзду до котловану будівельної техніки, то вирішення питання займе всього лише кілька годин. Однак такий результат не завжди представляється можливим, значить потрібно налаштовуватися на варіант, при якому доведеться копати котлован самостійно.

Глубина котлована под септик

Що стосується розмірів, то вони розраховуються виходячи з обсягу зливу води в добу. В ідеалі септик повинен перевищувати цей обсяг у 3 рази.

Вважається оптимальним варіантом проектування без відкачування септика для сім'ї з 4 чоловік з розмірами 2,5х3 м, що має глибину до 2,5 м.

При розрахунку глибини котловану за точку відліку рекомендують брати зливну виводить трубу по нижньому краю, який повинен бути на відстані від 80 до 150 см від дна септика. Бажано рити котлован до порід, які пропускають воду (пісок, гравій). Значить потрібно попередньо оцінити грунтову ситуацію на ділянці щоб уникнути можливих проблем.

Зведення опалубки септика

Опалубка котлована

Після того, як котлован для септика без відкачування буде викопано, необхідно звести опалубку. Для цього підійдуть старі дошки (навіть необрізні), або листи OSB (орієнтовано-стружкової плити). Щоб дренаж в стінах був краще, необхідно зробити отвори. З цією метою в листах OSB потрібно зробити отвори через кожні 20-30 см, в які згодом будуть вставлені відрізки каналізаційних труб з пластику.

У котловані септика потрібно змонтувати опалубку і зміцнити її поздовжніми дерев'яними брусами. Простір між стінами і опалубкою заповнюється за допомогою бетону. Для його виготовлення знадобиться цемент, пісок і щебінь в пропорції 1:2:2.

Бетон для котлована

Заливати бетон потрібно в кілька прийомів, а також провести армування бетону. Для цього можна використовувати будь-яку металеву продукцію (обрізки прутків, куточки, швелери).

Ідеальним варіантом стане сітка з арматурних прутків. Арматуру потрібно встановити перед заливкою бетону між стінами і опалубкою.

Після цього в котлован септика заливають бетон, а в цілях економії можливе використання битого каменю. Бетон повинен висохнути, після чого опалубку знімають і переставляють до іншої стіни. Також потрібно вийняти пластикові гільзи з бетону, призначені для дренажних отворів. Якщо листи опалубки будуть використовуватися великих розмірів, то зведення корпусу без відкачування септика можливо протягом тижня.

Оформлення перегородки септика

Перегородка септика

Після облаштування стін потрібно зайнятися перегородкою септика. Її можливо зробити зі старих цеглин, причому під самий верх підводити не обов'язково. Створення перекриттів є остаточним етапом в облаштуванні без відкачування септика своїми руками.

Воно повинно бути надзвичайно надійним, щоб його ремонт знадобився як можна пізніше.

Перекриття роблять наступним чином. Зверху камер септика необхідно укласти ребра жорсткості. У їх якості можуть виступати швелери з металу або міцні куточки (також металеві). Якщо планується створення люка, то по його периметру також необхідно викласти ребра жорсткості.

Далі роблять настил із дерев'яних дощок (можливо необрізних). Підійдуть колоди, бруси, шпали. Після цього в обов'язковому порядку потрібно викласти металеву арматуру для міцності і довговічності. По периметру виставляють опалубки з дощок, після чого перекриття заливають бетоном і залишають виходи для вентиляційної труби для труби, призначеної для відкачування (в разі крайньої необхідності). Вентиляційну трубу краще зробити з азбестоцементу або полівінілхлориду. Зверху товщина бетону повинна бути не менше, ніж 15 см. Для збільшення його міцності і зниження собівартості можливе використання колотого каменю.

Схема септика без откачки

На цьому роботи по зведенню септика завершені. Його можна засипати грунтовим шаром і навіть декоративно прикрасити травою, розсадою або квітами.

У місці розташування септика спостерігається відмінний зростання ратсений, адже знизу забезпечується підігрів.

Відео

Пропонуємо вашій увазі ще один спосіб організації септика.

Читайте також: