Схема підключення двохклавішного прохідного вимикача

17.01.2021
13 067
Admin

Схема подключения двухклавишного проходного выключателя

 1. Як це працює?
 2. Робота з установки вимикача
 3. Інструмент і витратні матеріали
 4. Відео

Прохідний вимикач дуже полегшує життя і робить її більш безпечною, тому що створює умови, при яких не робиться переходів по темних приміщень від одного вимикача до іншого. Яка найчастіше обстановка в приміщеннях, де встановлені звичайні вимикачі? Прийшовши додому, людина вмикає світло в передпокої, потім іде і включає світло в наступній кімнаті, повертається, і вимикає його у передпокою. Ідучи, все робиться в зворотному порядку. Звично, але незручно, особливо коли є потреба включити світло вибірково в одному з приміщень!

Технічно, якщо є схема підключення двохклавішного прохідного вимикача, то зробити такий пристрій можна, навіть не володіючи великими знаннями в цій області. Перш ніж приступати до переробки, розглянемо принцип роботи цієї системи. Розглянемо на найпростішому прикладі підключення одноклавішного прохідного вимикача. Познайомимося зі схемою.

Схема подключения выключателя

Прохідний вимикач відрізняється від простого тим, що має 3 контакти, до яких має бути підключено 3 дроту, інакше система працювати не буде, тому, якщо в стіні прокладений двожильний провід і ви нічого не збираєтеся переробляти, то можете далі не читати. Для тих, хто збирається попрацювати, йде подальший опис. Вам будуть потрібні:

 • Два прохідних вимикача.
 • Трижильний провід.
 • Зробити штробу для укладання в неї дроти (або, в крайньому випадку, укласти його в короб).

У деяких випадках, коли вимикачі розташовуються по різні сторони стіни, перебуваючи один навпроти одного, їх можна з'єднати двожильним проводом (на схемі він чорний) безпосередньо, минаючи розподільну коробку.

Як це працює?

Принцип роботи системи закладений в перемиканні ліній, з умовою, що електрика буде проходити одночасно через два вимикача. На схемі показані вимикачі, через контакти яких проходить струм, але спробуйте подумки один з них «вимкнути». Світло згасло. Тепер «вимкніть» другий - світло загорівся, тому що обидва вимикача просто були переведені на іншу лінію, тому традиційних позначень типу «вкл» і «викл» ви не знайдете. Ви включили його вгору, йдучи, вимкнули світло другим вимикачем, переключивши його вниз. Дружина Встала, і в тій же кімнаті включила, клацнувши вимикачем вниз.

Тепер, коли ви розібралися з підключенням і включенням самого простого пристрою, можна приступити до більш складного варіанта. Тут показана схема підключення двохклавішного прохідного вимикача, який застосовується там, де є необхідність роздільного включення з різних місць двох ліній освітлення.

Подключение двухклавишного выключателя

Як бачимо, корінних змін немає. По суті це та ж схема, тільки до неї додано ще 2 вимикача.

Для чого може знадобитися таке підключення? Припустимо, що ви, увійшовши в дім, включили таким вимикачем світло в передпокої і на другому поверсі. Піднявшись наверх, ви можете вимкнути світло в передпокої, але не чіпати його там, де він потрібен. Чи можливий такий варіант, при якому на вході стоятиме один подвійний прохідний вимикач, а два одинарних по різних кімнатах.

Робота з установки вимикача

Работа по установке выключателя

Місце, де буде стояти прохідний вимикач двоклавішний, може бути саме різне, але коли потрібно лише на короткий час висвітлити місцевість, простіше встановити світильник датчиком руху. Вимикач є сенс ставити для внутрішнього освітлення, хоча потреби кожної людини можуть відрізнятися, і правил з цього приводу встановлювати не будемо.

Інструмент і витратні матеріали

Для повноцінної роботи потрібні:

 • Викрутка хрестова.
 • Викрутка-індикатор.
 • Перфоратор з коронкою.
 • Пристрій для зняття ізоляції або ніж.
 • Бокорізи.
 • Рівень.
 • Провід.
 • Підрозетники.
 • Алебастр.

У тих місцях, де будуть стояти вимикачі, за допомогою перфоратора зробіть отвори коронкою для підрозетників. Якщо будівля нове, то потрібно буде встановити і распредкоробки. Далі в хід йде штроборез. Можна, звичайно, і по-іншому зробити штробу, але якщо немає бажання отримати море пилу, то використовуйте цей інструмент.

Пятижильный кабель

Для подвійного вимикача, встановленого при вході, потрібно пятижильный кабель (5 одножильних, або двох і трижильний). А до другого вимикача потрібно підвести шестіжільний провід (простягніть 2 трьохжильних), затягнути його в гофру і закріпити на стіні. Видаліть бокорезами зайвий дріт, залишивши кінці завдовжки 10-15 см для підключення вимикача. Зніміть з нього трохи ізоляції (скільки потрібно для приєднання до вимикача).

Установка выключателя

Посередині отвори, перевіривши рівнем, прочертите горизонтальну лінію і, зробивши невеличкий заміс алебастру, установіть з ним підрозетники так, щоб бічні дірочки під шурупи збігалися з прокресленою лінії - це допоможе рівно встановити вимикачі.

Підрозетники не повинні виступати за межі стіни!

Обесточьте електропроводку! Зробіть підключення за схемою, попередньо визначивши викруткою-індикатором, який провід підключений до фази. Закріпіть вимикачі і користуйтеся.

Відео

Даний відеоролик допоможе вам краще розібратися в даній темі.

Читайте також: