Шестигранна альтанка своїми руками

17.01.2021
1 848
Admin

Шестигранная беседка своими руками

 1. Вибираємо місце
 2. Переваги шестигранною альтанки
 3. Інструменти
 4. Будівництво
 5. Укладання блоків
 6. Підстава
 7. Каркас
 8. Установка даху
 9. Фото

Альтанка на дачі - конструкція необхідна, адже в її тіні можна розслабитись після трудового дня або захиститися від палючого сонця. В такій споруді приємно зібратися компанією або посидіти з рідними.

Звичайно, можна купити готову конструкцію і заплатити будівельникам за її установку, але все це дуже дорого і не кожному по кишені. Бережливий господар завжди знайде вихід, адже самостійне виготовлення альтанки обійдеться дешевше. У цій статті ми розповімо, як зробити шестигранну альтанку своїми руками.

Вибираємо місце

Беседка у воды

Ідеальний варіант - місце під великим та розлогим деревом, яке відкидало б тінь на конструкцію, не даючи їй нагріватися під палючим сонцем. Якщо немає можливості так поставити альтанку, то розташуєте її біля невеликих дерев, але найкращий варіант - біля будь-якого водоймища.

Є багато різновидів альтанок, які відрізняються за формою, зовнішнім виглядом та іншими параметрами, але шестигранна буде виділятися своєю унікальністю, тому її ми й виберемо.

Переваги шестигранною альтанки

Преимущества шестигранной беседки

 • Компактність.
 • Велика місткість.
 • Стійка.
 • Достатньо місця для декількох лавок.
 • Зовнішній вигляд.

Інструменти

Для зменшення часу будівництва і отримання задоволення від процесу рекомендується запастися інструментом. Вам знадобляться:

 • Пила по металу.
 • Бензопила.
 • Електричний рубанок.
 • Молоток.
 • Цвяхи.
 • Рівень.
 • Електричний лобзик, але можна і простий.
 • Шуруповерт.
 • Циркулярний станок.
 • Схил.
 • Дриль.

Будівництво

Строительство беседки

Шестигранну альтанку ми будемо будувати з дерева. Кращий вибір - ялина або сосна, деревина цих дерев радує високою міцністю і невеликою вартістю. Щоб прискорити будівництво, потрібно спочатку зробити креслення конструкції і по ньому орієнтуватися. Циркулярним верстатом поріжте деревину на дошки відповідних розмірів, а за допомогою рубанка зробіть їх ідеально гладкими.

Розмітка ділянки дуже важлива, так як від цього залежить правильна форма нашого споруди і його стійкість.

Накресліть коло і відмітьте шість кутів, які і будуть гранями нашої конструкції.

Чертеж шестигранной беседки

Викопуємо яму під фундамент глибиною від півметра. В отримане поглиблення засипаємо пісок і ретельно ущільнюємо його (можна ногами), після чого рясно поливаємо водою. Для заснування ідеально підійдуть блоки, так як потрібно зробити його надійним.

Укладання блоків

З шести розмічених раніше кутах вбиваємо арматурні прути довжиною до півтора метрів. Розкладаємо по кутах шестигранною альтанки бетонні блоки, які можна замінити простими цеглою. У блоках дрилем свердлимо отвори по діаметру арматури і одягаємо їх на стирчать дроти, що підвищить міцність конструкції.

Тепер прийшла черга заготовлених нами дерев'яних брусів. У кожному з них свердлимо отвори, в які протягуємо арматуру за принципом «колодязя». Після цього потрібно відпиляти непотрібні частини брусів і зробити на них насічки для надійності. Тепер збираємо бруси у конструкцію, орієнтуючись на креслення, і скріплюємо цвяхами.

Позбутися від зазорів між бетоном і дерев'яною конструкцією дозволить гідроізоляційний шар, виконаний з руберойду.

Підстава

Вибране під підлогу альтанки місце застеляємо поліетиленовою плівкою, поверх якої насипати товстий шар піску. Зверху цієї подушки укладаються попередньо оброблені захисної сумішшю лаги і скріплюються болтами. Настилати підлогу можна і іншими матеріалами, але їх потрібно обов'язково обробляти речовинами проти гниття.

Каркас

Этапы возведения беседки

Звіримо у вертикальних брусах отвори під арматуру і встановлюємо їх на свої місця. Обов'язково перевіряємо вертикальність дерев'яних виробів схилом, щоб уникнути перекосів. Вінець робиться також і кріплять угорі на болти.

Щоб верх вертикального стовпа був надійно закріплений, необхідно встановлювати його разом з брусом, після чого отпиливаем заважає частина під 60 градусів.

Саморізами закріплюємо всі елементи і наша альтанка шестигранна майже готова.

Установка даху

Крыша беседки

Покрівлю рекомендується робити окремо. Найпростіший варіант - зібрати конструкцію внизу, а після підняти і поставити її на верхнє кільце. Коли дах практично готова, необхідно обшити її спеціальним матеріалом. Для обшивки можна брати як звичні для нас рейки, так і сучасні матеріали - черепицю або профнастил.

Монтаж кровли

Перила для шестигранною альтанки теж можна зробити вручну, для чого знімаємо фаску з обраного матеріалу і выстругиваем їх. У першому вертикальному стовпі акуратно вирізаємо паз і, підігнавши за розмірами, вставляємо туди перила. Отриману конструкцію обшивають рейками.

Альтанка шестигранна буде довго радувати вас, якщо ви обробите дерев'яні елементи спеціальним розчином, що захищає його.

Після покриття деревини лаком можна його прикрасити на свій розсуд. Якщо у вас є діти, то можна гарно розмалювати шестигранну альтанку або прикрасити квітами і мультиплікаційними героями.

Фото

Закрытая беседка

Уютная беседка

Обустройство беседки

Беседка из бруса

Читайте також: