Ширма для ванни своїми руками

17.01.2021
4 186
Admin

Ширма для ванной

  1. Ширми каркасні
  2. Безкаркасні ширми

Ширма у ванній кімнаті покликана розмежувати простір між ванною і унітазом в суміщеному санвузлі. Крім того, ширма допоможе не розбризкувати воду по всій кімнаті. А любителям усамітнення сподобається ніжитися в захищеному закритому куточку.

Ширму можна і купити, якщо не хочеться витрачати час. Але можна і самостійно зробити, блиснувши перед друзями почуттям стилю і викликавши їх заздрість.

Виходячи з конструкції, ширми для ванни випускають каркасними полотно обрамляється з чотирьох сторін жорстким каркасом), безкаркасними (полотно кріпиться на одній напрямній рейці до стіни), і комбінованими (поєднуються каркасні стулки і безкаркасні).

Ширми каркасні

Каркасная ширма для ванной

Якщо у ванні часто відбуваються гри з дитиною, а це загрожує бризками по всьому периметру, ширму робити бажано каркасну. Тоді жодна крапля води не впаде повз. Каркасна ширма являє собою жорсткий каркас з вмонтованим всередину прозорим матеріалом. Виходить щось подібне душової кабіни. Виглядає стильно, акуратно, сучасно. Для каркаса можна взяти абсолютно будь-який матеріал, який буде по кишені. Дерево, метал, пластик. Будь-який з варіантів підійде.

Ширма из оргстекла

Всередину каркаса можна помістити оргскло, загартоване скло, пластик. А можна відійти від стандарту і зробити яскраву каркасну розсувну ширму у вигляді гармошки. Для цього багато не знадобиться. Лише опори для стелажних стійок, вологостійка тканина, меблеві петлі, шурупи і викрутка.

Щоб правильно розташувати рейки каркаса, потрібно врахувати кілька моментів. Несучими стійками будуть бічні вертикальні. Профіль, розташований вгорі і внизу, буде напрямних. Верхній профіль необхідно кріпити до бічних стійок, а нижній - до бортика ванни. Якщо ви хочете робити ширму нераздвижную, стаціонарну, тоді краще всього використовувати герметик. Тоді і вода не буде стікати в щілину, і сам бортик не буде пошкоджуватися.

Отже, спочатку готуємо опори. Щоб ширма виглядала дизайнерської, її можна пофарбувати в будь-який гармонує з інтер'єром колір. Потім розкроїти тканину. Зверху зробити допуск до 15 см, і по боках в 4 див. Розкласти тканина на твердій поверхні так, щоб лицьова сторона опинилася внизу, зверху покласти каркас. Ширина деталей каркаса може бути абсолютно різною. Щоб вийшла ширма-гармошка, краще їх робити неширокими. Між рамами сильно натягнути полотно, загинаючи надлишки. Маленькими гвоздиками або будівельним степлером прикріпити тканину до каркаса. По кутах рейки зміцнити металевими куточками. Тепер деталі каркаса з'єднати між собою меблевими петлями, підвісити на ролики, що проходять по напрямних рейках на стелі.

Ширма на каркасе из стекла

Таким же чином для ванної кімнати можна зробити ширму нераздвижную. Вона буде мати вигляд отодвигающихся в сторони дверей. Взагалі, зі стулками ширми можна експериментувати. Ширму можна скласти із стулок різної товщини, можна зробити одну нерухому, і кілька рухомих частин. Такі ширми, називаються комбінованими.

Можна піти далі і зробити двостулкову ширму, де одна зі стулок буде повертатися на 360 градусів. Тобто можна буде встати в ванну і закрити стулку, імітуючи простір кабіни. В таких умовах можна сміливо приймати душ.

Ширма напольная

Якщо дозволяють розміри ванної кімнати, можна розмежувати простір підлогової ширмою. Все робиться також, тільки стулка каркаса буде складатися з 4 рейок. Розсовуючи стулки в різні боки, ширму можна встановити в будь-якому напрямку.

Які ж конкретні кроки необхідно зробити, щоб отримати шикарну ширму у ванну кімнату? Для початку потрібно визначитися з розмірами майбутньої ширми. Потім виготовити панель. Пластик в роботі простіше, ніж скло. Його можна різати малярським ножем. Готуємо профіль потрібного розміру. В даному випадку теж пластиковий. Зробивши на стіні розмітку для кріплення профілю, починаємо свердлити отвори. Профіль до стіни кріпиться за допомогою саморізів. Нижній профіль кріпимо герметиком на бортик ванни. Потім вставляємо панель із пластику в профіль. З одного боку відкривання обмежуємо ширму профілем. Закріплюємо ручку.

Безкаркасні ширми

Ширма бескаркасная

Ширма для ванни своїми руками на сьогоднішній день все більше користується популярністю серед людей. Безкаркасний варіант - ідеальний для маленьких ванних кімнат, де небажано перевантажувати простір масивними елементами. Така ширма зазвичай складається з невисокого одиничного полотна з закругленими кутами. Для безкаркасних ширми зазвичай використовується загартоване скло товсте шириною 8 мм без рами. Скло поміщається в вертикальний і горизонтальний профіль. Вертикальний кріпиться до стіни, горизонтальний - до бортика ванни. Безкаркасні ширму можна зробити як стаціонарної, так і, що відкривається. У цьому випадку до профілю, який примикає до стіни, кріпляться петлі, і на них вже сідає полотно ширми. При необхідності ширму можна відхилити до стіни, і вона не буде красти простір.

Ширму для ванної можна зробити і пневматичної, опускається і піднімається. Але для цього буде потрібно більше матеріалів і праці. Таку ширму простіше придбати вже в готовому варіанті.

Читайте також: