Шафа під сходами своїми руками

17.01.2021
5 814
Admin

Шкаф под лестницей своими руками

 1. Підготовчі роботи
 2. Обробка шафи зсередини
 3. Кріплення брусів під полиці
 4. Правила монтажу розсувних дверей
 5. Фото шаф під сходами:

Навіть не дивлячись на наявність великої кількості вільного місця в заміських будинках, економія простору ніколи не завадить. У цих випадках простір підвіконня переробляється в місце для зберігання дрібниць, а у вільному місці під сходами виготовляється шафа. Шафа є невід'ємним предметом в будь-якому житлі, тому про процесі його монтажу необхідно мати повне уявлення.

Підготовчі роботи

Подготовительные работы

Перш ніж починати монтажні роботи, необхідно підготувати простір, звільнивши місце під сходами від усіх сторонніх предметів, що скупчився мотлоху і при наявності перегородки розібрати її.

Схема шкафа под лестницей

Далі приступайте наступного етапу і докладно розробіть схему майбутнього виробу. Тут все обмежується лише розмірами вільного простору, смаковими уподобаннями і фантазією господаря.

Закінчивши всі роботи з підготовки, запасіться необхідними інструментами та матеріалами. До цих інструментів і матеріалів відносяться:

 • обробний матеріал для внутрішнього простору шафи;
 • дриль;
 • рулетка;

Инструмент для изготовления шкафа

 • електрична болгарка або лобзик;
 • бруси 5*5 см;
 • матеріал для виготовлення фасадів.

Потім подумайте про те, як можна захистити покриття підлоги від можливих пошкоджень, які можуть виникнути в процесі виконання монтажних робіт. Після цього можна починати виготовляти шафа під сходами своїми руками.

Обробка шафи зсередини

Варіантів обробки шафи зсередини маса. Шафа може виконувати функцію комори з різноманітними поличками, шафа-купе, або взагалі без будь-яких дверей. Тут все залежить від польоту ваше фантазії. Давайте розглянемо більш детально таку конструкцію шафи, при якій в нижній частині сходи розташовується шафа-купе, а у верхній - комора.

Шкаф с раздвижными дверями

Насамперед варто зайнятися обробкою внутрішнього простору майбутнього виробу і розмежувати його перегородкою. Перегородку можна зробити з листа гіпсокартону і брусів з перетином 5*5. Цього цілком вистачить, щоб полки були достатньо надійними.

Бруски фіксуються саморізами, після чого на них кріпиться гіпсокартон. Перед тим, як зробити шафу під сходами, запасіться достатньою кількістю гіпсокартону, оскільки їм слід обробити перегородку з обох сторін.

Матеріал, з якого будуть виготовлені полиці, доцільно придбати в будівельному магазині. Це можуть бути готові вироби, звичайні стругані дошки, або кошика.

Кріплення брусів під полиці

Неможливо уявити шафа-купе без поличок всередині. Головне знати, як їх правильно зробити:

 1. Підготуйте брусочки і полки, а потім виміряйте шафа по ширині. Відпиляйте необхідну кількість брусів, довжина яких повинна бути дорівнює ширині шафи.
 2. Кількість готових брусків повинно бути в два рази більше, ніж майбутніх поличок. Тобто для монтажу 5 поличок вам буде потрібно 10 брусів. Бруски кріпляться на стінах шафи саморізами. Відстань між полицями вибирайте виходячи з того, що ви плануєте на них класти. Далі укладайте полки на зафіксовані бруски. Щоб полички були більш надійними, їх можна прикрутити саморізами.

Полки шкафа под лестницей

Параметри установки ви обираєте самі, відштовхуючись лише з власної зручності майбутніх збережених речей.

Закінчивши з кріпленням полиць для шафи-купе, приступайте до обладнання другої половини простору під сходами. Оскільки висота там значно менше, роботи там будуть більш трудомісткі.

Там не на що кріпити полиці, тому потрібно виготовлення ще однієї перегородки.

Не варто намагатися задіяти простір до самого низу. У мінімальній точці сходи ви все одно не зможете нічого зберігати, тому сили будуть витрачені даремно.

Зробіть відступ від найпершої сходинки не менше 70 см і зробіть перегородку для кріплення.

Правила монтажу розсувних дверей

Монтаж дверей раздвижных

Ваше виріб складається з двох половинок, тому для кожної з них потрібно встановити двері. Шафа-купе обладнується двома розсувними дверима, а комора однієї розпашній.

Ви значно спростите собі завдання, якщо заздалегідь запросіть фахівця, який зробить необхідні виміри і виготовити вам за індивідуальним замовленням дверні фасади і коробку. Оскільки кожна шафа під сходами відрізняється за розмірами, просто придбати двері в магазині не вдасться.

Звичайно, можна постаратися виготовити все самостійно, але результат навряд чи порадує вас, оскільки ідеальної рівності домогтися важко.

Установка дверної коробки не повинна вас утруднити: всі деталі коробки фіксуються на саморізи, а лиштви кріпляться за допомогою будівельного клею або цвяшків без капелюшків. Після цього ставляться петлі, і навішуються двері.

Розсувні двері монтуються трохи складніше: спочатку кріпляться верхня і нижня рейки, потім ролики прикручуються до фасадів, а вже потім ставляться двері.

Маючи уявлення про виготовлення шафи під сходами, немає нічого важкого в втілення свого задуму в життя.

Фото шаф під сходами:

Лестница и шкаф одинаковой стилистики

Шкаф с раздвижными дверьми

Выдвижные полки под лестницей

Шкаф со многими отделениями

Вместительный шкаф под лестницей

Дизайн-проект шкафа под лестницей

Читайте також: