Шпаклівка стін своїми руками

17.01.2021
4 381
Admin

Шпаклевка стен своими руками

  1. Вибір шпаклівки
  2. Підготовка стін до шпаклеве
  3. Процес шпаклівки стін

Шпаклівка стін є обов'язковим етапом у підготовці стін до остаточної обробки. Від якості виконання шпаклівки стін буде залежати і зовнішній вигляд кінцевого результату, і його довговічність. У даній статті ми розглянемо етапи підготовки стін до шпаклювання, а також розповімо, як здійснюється процес шпаклівки стін своїми руками.

Вибір шпаклівки

Насамперед, необхідно визначити, який тип шпаклівки найкращий у даній ситуації. Порівняно недавно популярними були маслянно-клейові шпаклівки на основі оліфи, але із збільшенням норм безпеки, на їх місце прийшли шпаклівки на основі водних дисперсій. Цей матеріал є більш безпечним і екологічним.

Сухі шпаклівки також популярні, вони утворюються шляхом розведення з водою і є відносно дешевими. Також існують акрилові шпаклівки, найбільш стійкі до атмосферних впливів, тому акрилові шпаклівки дуже часто використовуються для зовнішніх робіт.

Підготовка стін до шпаклеве

Подготовка стен к шпаклевке

Перед шпаклівкою стіни необхідно обробити грунтовкою, яка захистить поверхню від грибка і поліпшить схвативаемость поверхні зі шпаклівкою. Для запобігання потріскування шпаклівки, на вже висохлу шпаклівку наносять серп'янку - спеціальну самоклеящуюся малярську сітку. Для кращого зчеплення, на сітку зверху наноситься клей ПВА.

Процес шпаклівки стін

Процесс шпаклевки стен своими руками

Сам процес шпаклівки не складний. З часом роботи зі шпаклівкою прийде і вміння відчувати цей матеріал, так що надалі ви без праці зможете зашпаклювати і вирівняти потрібну вам поверхню.

При приготуванні шпаклівки потрібно домогтися такої консистенції, щоб шпаклівка була в'язкою. Вона також повинна легко размешиваться вручну.

Якщо виникло питання: "Чим краще шпаклювати стіни?", знайте, що шпаклівка стін проходить за допомогою двох типів шпателів: великого і маленького. Маленький шпатель служить для нанесення шпаклівки на великий шпатель і вирівнювання шпаклівки тонким шаром. Після цього вміст великого шпателя намазують на поверхню стіни, тримаючи шпатель під кутом 20 - 30 градусів від рівня стіни. Ідеальними рухами будуть руху шпателя по діагоналі, таким чином, площина одночасно вирівнюється по вертикалі і горизонталі. Починати процес шпаклівки слід з лівої частини кімнати. Причому наступні смуги наносяться внапуск попереднім, таким чином, запобігає можливе утворення бугрів. Для шпаклівки кутів можна скористатися спеціальним кутовим шпателем. Для вирівнювання стін рекомендуємо прочитати статтю «вирівнювання стін своїми руками».

Пам'ятайте, що при нанесенні за один підхід шару шпаклівки більше 5 мм, існує ймовірність, що шпаклівка потріскається. Висихання шпаклівки зазвичай відбувається протягом 12 годин.

В процесі нанесення шпаклівки не намагайтеся вирівняти смуги, в подальшому такі смуги легко заберуться за допомогою наждачного паперу або сітки.

Після висихання й затірки наноситься ще один шар грунтовки і наступний шар шпаклівки, який є коригувальним шаром, що вирівнює дрібні деталі оштукатуреної поверхні. Для другого разу краще використовувати шпатель побільше, наприклад 80-сантиметровий шпатель.

Першим шаром завжди наноситься стартова шпаклівка, а останнім наноситься шпаклівка, забезпечуючи підвищену міцність поверхні. Після шпаклювання стін потрібно зробити штукатурку стін своїми руками.

Шпатлевка стен

Читайте також: