Шпаклівка стелі своїми руками

17.01.2021
3 387
Admin

Шпатлевка потолка своими руками

 1. Види шпаклівок. Грунтовка
 2. Витратні матеріали та інструмент
 3. Процес шпаклювання стелі
 4. Відео

Перед нанесенням фінішного (або чистового) декоративного покриття на стелю поверхня останнього обов'язково повинна оброблятися спеціальним вирівнюючим складом, процес нанесення якого називається шпаклівкою. Шпаклівка стелі своїми руками дозволить вам позбавитися від всіх нерівностей і зазорів, завжди залишаються на його поверхні після проведення поточних ремонтно-будівельних робіт.

Види шпаклівок. Грунтовка

Грунтовка потолка своими руками

В даний час в якості шпаклівок використовуються самі різні склади, що готуються на основі наступних зв'язуючих матеріалів:

 • клейові (на основі ПВА) і масляно-клейові суміші;
 • гіпсові підстави;
 • латексні матеріали;
 • акрилові і шпакриловые композиції.

При виборі матеріалу для шпаклівки вам обов'язково слід подбати і про придбання спеціальної ґрунтувальної суміші, яка використовується для підготовки поверхні стелі до нанесення на нього шпатлевочного шару. Обробка поверхні складом грунтовки необхідна для створення надійного зчеплення з підставою стелі, яке не завжди досягається шляхом використання однієї шпаклівки. При цьому не слід забувати про те, що приступати до шпаклівці стелі ви зможете лише після повного висихання грунтувального шару.

Самі шпаклівки за своїм функціональним призначенням поділяються на стартові і фінішні суміші. Перші за своїм виглядом нагадують густу сметану і використовуються зазвичай для вирівнювання добре помітних шорсткостей або закладення різних ушкоджень у стелі.

Витратні матеріали та інструмент

Инструмент для шпатлевки потолка

Якісне виконання всього комплексу грунтувальних і шпаклювальних операцій неможливо без підготовки відповідного інструменту, перелік якого наводиться нижче:

 • будівельний міксер для підготовки сумішей (електродриль зі спеціальною насадкою);
 • набір металевих шпателів з вузькою і широкою робочою частиною;
 • так звана терка з набитим на неї шаром повсті та напівтерток довжиною до одного метра;
 • спеціальні валики (або широка щітка), використовувані для нанесення шпаклювального матеріалу.

Шпатлевка для потолка

Що стосується матеріалу, то сьогодні у продажу можна зустріти готові набори, що включають в свій склад не тільки повний комплект шпаклювальних складів (універсальні, стартові, фінішні, фасадні), але також і спеціально підібрану для них грунтовку. Подібна можливість значно спрощує сам процес обробки стелі і позбавляє від необхідності підбору окремих компонентів.

Процес шпаклювання стелі

Процесс шпатлевки потолка

При підготовці поверхні добре помітні нерівності стелі величиною до 2-х сантиметрів просто видаляються за допомогою будь-якого інструменту ударної дії (молотка, перфоратора тощо).

Обробка всієї поверхні стелі стартовою шпаклівкою ведеться за допомогою напівтертка. Шпаклівка накладається на всю довжину оброблюваного стелі широкими смугами (1,0-1,5 метра) товщиною близько 0,25-1 мм Робити цей шар товщі не має сенсу, при цьому розумніше дати йому просохнути, а потім підмазати ті місця, де це буде необхідно.

Нанесення робочої суміші здійснюється в одному напрямі; при цьому шпатель переміщується по прямій лінії, без будь-яких кругових рухів. Кожен наступний шар шпаклівки повинен наноситися лише після повного висихання попереднього, а напрямок його нанесення повинен бути перпендикулярним до попереднього. Період повного просихання стартового шару може тривати більше восьми годин і залежить від конкретних кліматичних умов у приміщенні.

Зазначимо також, що в разі крайньої необхідності покриття цього виду можуть бути багатошаровими, причому кожен з шарів наноситься з перервою на його повну просушування. Не виключається також використання в ході робіт спеціальної армуючої сітки, попереджає появу тріщин в товщі матеріалу.

Фінішні шпаклівки, на відміну від стартових складів, мають більш розрідженню консистенцію і накладаються зазвичай відразу слідом за ними. Але в окремих випадках перед їх нанесенням проводиться грунтування поверхні.

Будь-які спроби вирівнювання стелі однієї фінішної шпаклівкою будуть безрезультатними, оскільки цей склад наноситься дуже тонким шаром. При цьому лише буде повторюватися профіль поверхні разом з усіма наявними на ній нерівностями.

Шпатлевка финишная

Після підготовки робочої поверхні ви можете приступати до нанесення фінішного складу, використовуючи для цього широкий шпатель. Після того, як нанесений шар просохне, можна перейти до його першого шліфування, яке проводиться за допомогою бруска прямокутної форми з закріпленою на ньому шкуркою. У тому випадку, якщо всі операції по шпаклівці стелі своїми руками були виконані у відповідності з інструкцією - його поверхня буде готова до обробки вже після першої шліфування.

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеоролик, в якому показано процес шпаклювання стелі.

Читайте також: