Установка шторок на ванну своїми руками

17.01.2021
5 180
Admin

Установка шторок на ванну своими руками

 1. Як вибрати шторки
 2. Встановлюємо шторку
 3. Відео

Шторки - чудова альтернатива звичним для всіх завісою у ванній кімнаті. Вони точно так само захистять підлога приміщення від попадання на нього зайвої води (під час ігор дітей або користування душем) і збережуть тепло більш тривалий час. До того ж жорсткі шторки легко витримують навіть дуже сильний напір води з гідромасажних душових панелей, дозволяючи перетворити звичайну ванну в справжній комплекс задоволень.

Шторки на ванну (їх нерідко називають «дверцятами») легко встановити своїми руками.

Як вибрати шторки

Как выбрать шторки

Насамперед, необхідно виміряти довжину ванни (від стінки до стінки).

Придбання шторок меншого розміру, ніж виміряна довжина не допускається, так як зібрана конструкція вийде не стійкою і виникне загроза її перекидання.

Длина ванны

До речі, жорсткі шторки підходять не тільки для ванн, що мають рівний зовнішній край. Криволінійні (в плані) ванни також не доведеться огороджувати лише фіранками, яким, при бажанні, можна додати оригінальності, прикрасивши різними декоративними елементами (наприклад, рибальською сіткою з черепашками). Для таких ванн створені спеціальні конструкції шторок, підбирати які потрібно строго за розміром зовнішнього краю ванни.

Выбор конструкции шторки

Вибираючи шторки, зверніть увагу на матеріал, з якого вони виготовлені - пластик або скло.

Пластик - матеріал більш дешевий і менш довговічний. А от скляні шторки прослужать довше, але обійдуться вам при цьому дорожче.

Модели жестких шторок

Потім підберіть найбільш зручну для вас конструкцію. Шторки можуть бути поворотними (підійдуть для просторих ванних кімнат), розсувними (це найбільш поширений і звичний варіант) або складними (зручно і практично, особливо в невеликих приміщеннях). Крім того, жорсткі шторки можуть бути як каркасними, так і безкаркасними.

Встановлюємо шторку

Устанавливаем шторку

Тривалість і складність установки шторок на ванну своїми руками залежить, насамперед, від обраної конструкції. Наприклад, каркасні жорсткі шторки слід збирати і встановлювати в наступній послідовності:

 • Уважно прочитайте інструкцію по установці шторок на ванну своїми руками (вона входить в комплект придбаного вами виробу). Приготуйте весь необхідний інструмент: викрутку (або шуруповерт), дриль зі свердлом відповідного діаметра, олівець, будівельний рівень, невеличкий молоток.
 • З'єднайте (діючи строго по інструкції) два горизонтальних і один вертикальний елемент рами.
 • Вставити в раму пластикові або скляні дверцята (починати треба з установки дверки, меншій по ширині).
 • Завершення складання рами, закріпивши останній вертикальний елемент.
 • З допомогою інсталяційного профілю намітьте отвори в двох протилежних стінах. Обов'язково переконайтеся, що профіль ви доклали до стіни суворо вертикально.
 • Просвердлите отвори. Вставити в них дюбелі.
 • Прикріпіть з'єднувальний профіль до рами жорсткої шторки.

Герметик для ванны

 • Промажте силіконовим герметиком місця примикання штори до стін і ванні. Цю дію можна виконати і після установки шторки на її місце. У будь-якому випадку герметик перетворить стик рами і стіни (а також ванни) в водонепроникне з'єднання.
 • Установіть і закріпіть раніше зібрану шторку. Для цього поставте її на місце таким чином, щоб поєдналися отвори в стіні і установчому профілі. Посуньте дверцята в сторону, а потім закрутіть з допомогою викрутки шурупи в дюбеля.
 • Закріпіть на шторці всі вхідні в комплект додаткові елементи (ручки тощо).
 • Надріжте канцелярським ножем захисну плівку (по периметру) і зніміть її з дверцят.

Ванна с жесткими шторками

Установка шторок на криволінійні (в плані) ванни своїми руками проводиться аналогічно. Різниця лише у формі горизонтальних елементів закріплюється рами, а також у кількості і ширині дверцят.

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеоролик, в якому йдеться про те, як встановити шторку на ванну.

Читайте також: