Штукатурка стелі своїми руками

17.01.2021
2 047
Admin

Ремонт потолка

 1. Вирівнювання поверхні
 2. Штукатурка або шпаклівка
 3. Приготування і спосіб нанесення штукатурки
 4. Способи розрівнювання стелі

Первинне враження про приміщенні виникає у увійшло людину при погляді на стелю, незалежно від призначення приміщення. Незважаючи на те, що сьогодні досить популярні навісні, натяжні та гіпсокартонні стелі, поверхня, покрита штукатуркою, є не менш актуальною і затребуваною, оскільки це класичний незмінний варіант.

Вирівнювання поверхні

Выравнивание потолка

Перш ніж почати оштукатурювання стелі, необхідно провести його візуальний огляд на наявність тріщин, впадин, ямок та інших дефектів, що порушують цілісність площині. При виявленні таких, поверхню необхідно вирівняти, а вже потім покривати обраним видом штукатурки і фінішним покриттям.

Штукатурка або шпаклівка

Штукатурка или шпатлевка

Для того щоб не плутати ці два поняття, необхідно розібратися в значенні кожного з них:

 • Шпаклівка поверхні проводиться безпосередньо перед остаточним покриттям та її шар не може бути більше 3 мм Даний процес здійснюється дрібнодисперсного сумішшю і гіпсом.
 • Обштукатурювання стелі виконується крупнодисперсной сумішшю, заснованої на цементі або гіпсі. Вона призначена для вирівнювання поверхні, що має перепади до 5 див.

Приготування і спосіб нанесення штукатурки

Приготовление штукатурки

Цей процес не повинен викликати жодних складнощів, якщо діяти згідно інструкції на упаковці. Незалежно від того, якою б сорт суміші не був обраний, існують загальні рекомендації для всіх:

 • Спочатку потрібно налити воду у відро, в якому буде розлучатися розчин.
 • Залити суху суміш у співвідношенні, зазначеному в інструкції.
 • Перемішати дрилем зі спеціальною насадкою.
 • Залишити настоюватися на деякий час.
 • Ще раз перемішати розчин.

Шпатель для штукатурки

Для нанесення суміші на поверхню стелі використовується шпатель з пластику, після чого штукатурка розрівнюється за допомогою металевого інструменту.

Способи розрівнювання стелі

Способы разравнивания потолка

Способи розрівнювання стелі вибираються індивідуально під кожну поверхню. При цьому завданням може бути як позбавлення від невеликих нерівностей, так і закладання глибоких тріщин і виїмок.

 • Якщо стеля відносно рівна, його грунтують, а потім позбавляються від дрібних дефектів. Всі нерівності обробляються готовою сумішшю, після чого вона вирівнюється. У цьому випадку може знадобитися лише часткове нанесення штукатурки на певні нерівні ділянки. Якщо ж вся поверхня нерівна, її доведеться повністю покрити товстим штукатурним шаром. При великих масштабах ушкоджень стелі шар штукатурки наноситься на малярську сітку, зафіксовану на його поверхні.
 • Для того щоб розрівняти стелю з дерева, необхідно провести підготовчі роботи, оскільки одним штукатурним шаром її розрівняти не вийде. Більш того, при наявності другого поверху та мансарди, поверхні стелі необхідно штукатурити на малярську сітку, в іншому випадку при ходьбі на верхніх поверхах, підлога буде гнутися і штукатурка зі стелі почне сипатися.
 • Оштукатурювання з маячками необхідно в тому випадку, коли стеля дуже нерівний. Маяки необхідні для додаткового орієнтира, що сприяє створенню ідеально рівній поверхні. Гладкість стелі досягає з допомогою правила, що переміщується по поверхні. Крім установки самих маяків процедура оштукатурювання поверхні виконується звичайним способом.
 • Гіпсокартонний стеля штукатуриться, точніше, шпаклюється, традиційним способом. Тобто всі наявні нерівності на поверхні замазуються, не пропускаючи стики листів, які проклеюються сіткою. Серпянка необхідна в тому випадку, якщо передбачуваний штукатурний шар буде більше 1,5 см незалежно від місця її нанесення.

Декоративная штукатурка

 • Декоративну стельову обробку застосовують тоді, коли поверхня готується до фарбувальних робіт. Однак це зовсім не означає, що барвистий шар стане завершальною обробкою. Якщо бажаним результатом є отримання стелі з незвичайною фактурою, в якості фінішної обробки використовують декоративну штукатурку.
 • Для додання поверхні декоративної обробки можна скористатися кількома варіантами, що дозволяють добитися ефекту з імітацією каменю, або отримати різні малюнка шляхом використання спеціальних інструментів і техніки нанесення декоративної штукатурки. Таким чином, можна домогтися безліч фактур, які дивують своєю оригінальністю і незвичністю.

Як видно з перерахованих вище способів, штукатурка стелі своїми руками не є надмірно складною, але вимагає граничної акуратності і невеликих навичок. Але всі зусилля, які буде витрачено на отримання гладкого і рівного стелі, будуть цілком виправдані, оскільки фінішне покриття ляже максимально красиво і міцно.

Читайте також: