Шумоізоляція каналізаційних труб своїми руками

17.01.2021
2 915
Admin

Шумоизоляция канализационных труб

  1. Способи усунення шуму
  2. Матеріали для шумоізоляції

Теоретично заходи по шумоізоляції каналізаційної системи повинні прийматися ще на етапах проектування та будівництва будівлі. Це дотримання певного кута нахилу, закладки в місцях проходу труб через міжповерхові перекриття гільз з еластичних матеріалів. В умовах вже експлуатованих приміщень, можлива шумоізоляція каналізаційних труб своїми руками, головне визначитися з вибором матеріалу і конструкції.

Способи усунення шуму

Чавунна каналізація, стрімко замінна на трубопроводи з ПВХ, володіла однією безперечною перевагою - вона менше шуміла.

Перш, ніж приступати до вибору матеріалів для проведення шумоизляционных робіт, необхідно визначити причину виникнення шуму:

  • помилки проектування;
  • рухливість елементів трубопроводу;
  • товщина стінок каналізаційних труб.

Замена труб

Ліквідувати наслідки першого випадку в умовах квартири не представляється можливим. Як стояв загальний стояк строго вертикально, так він і буде так стояти до кінця століття.

Ось рухливість елементів трубопроводу можна ліквідувати.

  • По-перше, не варто поступатися вимогам естетики, зменшуючи кількість кронштейнів і кріпильних елементів, що забезпечують стійкість положення трубопроводу каналізації.
  • По-друге, для надійної фіксації слід використовувати хомути відповідного діаметру з вкладками з прогумованих матеріалів.
  • Також слід використовувати прокладки в місцях проходження трубопроводів через стіни.

Значно підвищити ударну стійкість каналізаційної мережі дозволяє установка товстостінних труб. Але це дорогий варіант.

Вжитих заходів зазвичай цілком достатньо, щоб гарантувати зниження шумності внутрішньоквартирної розводки каналізаційної системи. Залишається ізолювати загальний стояк.

Найпростіший спосіб - спорудити короб з ГКЛ, пластику, наповнивши його шумоізоляційним матеріалом. Причому слід забезпечити можливість доступу до ревізійному люка.

Матеріали для шумоізоляції

Материалы для шумоизоляции

Пінопласт. Це найдешевший матеріал, але його використання як шумоізоляції каналізаційних труб своїми руками малоефективно.

Скловата. Виключено! Вона може застосовуватися тільки в стаціонарних конструкціях з ретельної за умови ретельної ізоляції, яка перешкоджає потраплянню скляного порошку в атмосферу приміщення.

Мінвата. Більш прийнятна для внутрішніх робіт. Але використання її в якості шумоізоляції каналізаційного стояка недоцільно.

Утеплитель лен

Джут, льон, пенька. Застосування цих матеріалів безпечно як під час робіт, так і при подальшій експлуатації.

Изопропилен, спінений поліетилен. Зручні в монтажі, мають низьку звукопроникністю.

Полиэтилен вспененный

Монтажні піни. Швидко наносяться. Ефект - нуль.

Вибраний листовий матеріал щільно обмотується навколо труби і кріпиться будівельним скотчем. Зверху труба обмотується акустичної мембраною. Мембрана додатково запобігає попаданню в приміщення частинок утеплювача.

Акустическая мембрана

Значно допоможе підвищити шумоізоляційні властивості проведених робіт заповнення простору між стояком і стіною. Чим щільніше заповнення, тим вище результат.

У разі близького розташування водопровідних стояків при організації системи звукопоглинання для каналізації слід уникати створення навантаження на них. Крім того, потрібно забезпечити можливість вільного доступу до водяних лічильників. Також нічого не повинно заважати рухові запірної арматури - кранів, вентилів.

Доступ к счетчикам

Перш, ніж приступати безпосередньо до вибору матеріалів, оцініть особливості розташування каналізаційного трубопроводу - близькість стін, трубопроводів, можливість монтажу короби і т. д.

Читайте також: