Силікатні вироби

17.01.2021
1 353
Admin

Силикатные изделия

  1. Барабанний спосіб
  2. Дезинтеграторный спосіб
  3. Силосний спосіб
  4. Процес обробки силікатних виробів

При будівництві часто використовують силікатні вироби, але не всі уявляють, які ж вироби ховаються під цією назвою. Під силікатними виробами розуміються ті вироби, які виходять із суміші кварцового піску, вапна і води, шляхом розмішування, схоплювання і твердіння. При цьому пропорції повинні бути чітко визначені. Таким способом роблять, наприклад, такі силікатні вироби: силікатна цегла, фасадні плити, силікатні блоки і т. д.

Силикатный кирпич различных расцветок

У нашій країні, в будівництві силікатні вироби користуються популярністю. Це можна пояснити тим, що у нас є всі умови і можливості для їх виробництва. Перед виготовленням силікатних виробів, спочатку роблять суміші.

Існують три способи приготування суміші:

  • барабанний,
  • дезинтеграторный,
  • силосний.

Барабанний спосіб

При використанні барабанного способу приготування суміші, матеріали слід завантажити в спеціальний гасильный барабан, який обертається. Це робиться для того, щоб всі компоненти добре змішалися. При цьому є певна послідовність між усіма етапами приготування суміші.

Дезинтеграторный спосіб

При використанні дезинтеграторного способу суміш вапна та кварцового піску готують на гідратного вапна. Роль дезінтегратора полягає в змішуванні компонентів.

Силосний спосіб

При використанні силосного способу, спочатку готується пісок, потім вона разом з вапном потрапляє в змішувач. Після змішувача, всю масу вантажать на силосні башти, що представляють собою конструкцію, що нагадує циліндр висотою 10 метрів і діаметром до 4 метрів. Там вся суміш перебувати до 9 годин. Це робиться для гасіння вапна. Після циліндрів, всю цю суміш додатково перемішують.

Після приготування суміші одним з вищезазначених способів, суміш надходить на формування, де її заливають у спеціальні форми, в залежності від того виробу, що хочемо зробити. Після цього вироби проходять процес обробки, це робиться для того, щоб компоненти схопилися, стали міцними й твердими.

Процес обробки силікатних виробів

Процесс обработки силикатных изделий

Процес обробки силікатних виробів складається в основному з трьох стадій.

На першій стадії, щойно приготовані холодні вироби проходять своєрідний гарячий душ, при температурі до 200 градусів. Це робиться для того, щоб у виробах розчинилися окис кальцію і кремнезита.

На другій стадії, досягається межа розчинності гідрату окису кальцію і кремнію . Внаслідок цього їх водний розчин стає насиченим, в ньому відбувається процес утворення двухкальциевого силікату, який по мірі насичення розчину кремнеземом перетворюється в однокальціевий силікат. Силікати кальцію, з'єднавшись з розчином води, утворюють гидросиликаты кальцію. Вони в колоїдному стані виділяються на поверхні зерен піску, склеюючи їх між собою.

На третій стадії, відключається подача пари та вироби починають випаровувати вологу. Внаслідок цього, у виробі починає перенасыщаться концентрація гідросилікатів кальцію і гідрату окису кальцію, і вони починають випадати в кристалічному вигляді. Це веде до підвищення міцності виробу.

Разнообращие расцветок силикатных изделий

Дом из силикатного кирпича

Дом из серого и белого силикатного кирпича

Читайте також: