Система розумний будинок

17.01.2021
1 214
Admin

Система умный дом

  1. Що включає в себе розумний будинок
  2. Освітлення
  3. Кондиціонер
  4. Охоронна система

Система "Розумний будинок" вже досить широко представлена і відома громадськості. Саме її визначення було вперше згадано в 70-ті роки минулого століття, в США. Перед вченими, зайнятими в розробці технології, стояла непроста задача в навчанні системи з найбільшою точністю визначати ті чи інші трапляються ситуації і реагувати на них оптимальним чином.

Статистика говорить, що переважна частина власників обладнання розумного будинку лише на третину користується комплексом його можливостей. Результатом цілком може стати розчарування в системі і подальша відмова від неї, хоча насправді, проблема прихована лише в невмінні користуватися всіма її здібностями. Щоб не розчаруватися в цій системі, варто здійснювати підбір обладнання розумно, відмовляючись від занадто вузьконаправлених приладів, не купувати зайвих апаратів.

Що включає в себе розумний будинок

Что включает в себя умный дом

Отже, повноцінна система "Розумний дім" об'єднує в собі наступні вузли пристроїв:

  • Пристрої, що відповідають за захист від пожеж, а також охоронна сигналізація.
  • Апарати, контролюючі газо - і водопостачання.
  • Пристрої, що відповідають за охолодження і вентиляцію повітря.
  • Устаткування, що контролює подачу електричної енергії та опалення.
  • Пристрої, які контролюють побутову техніку, встановлену в оселі.

Вельми серйозне значення має факт, коли ви плануєте провести установку обладнання розумного будинку. Початкові будівельні етапи набагато більше підходять для такого роду монтажу, в той час як в готовий інтер'єр вписати його досить важко. Звичайно, не потрібно вважати, що після установки системи "Розумний будинок" житло стане опутанным проводами. Проте, якщо підходити до монтажних робіт невміло, такий варіант дуже вірогідний.

Освітлення

Освещение умного дома

Першим кроком, який дозволить вам наблизитися до створення ідеальної системи, можна назвати удосконалення освітлювальної системи. Погодьтеся, саме вимикачами ми звикли користуватися в нашому житлі найбільш часто. А тепер уявіть ситуацію, що ви не можете включити світло в кімнаті, так як досить серйозно захворіли. Управління освітлення в цій ситуації може значно допомогти. Наприклад, освітлювальні прилади можу управлятися з команд, що подаються з дистанційного пульта, подібно телевізійному. Крім того, є можливість програмування управління освітлення по таймеру. Ця можливість дуже корисна, якщо ви їдете у відпустку. Навіть у вашу відсутність світло буде включатися в строго певний час, створюючи повне враження того, що ви повернулися з роботи або прогулянки.

Як відомо, кожне побутове пристрій зараз оснащується окремим пультом. Навіть при мінімальному наборі техніки набирається вже досить значна колекція, управлятися з якою досить незручно. Щоб вирішити цю незручність, варто придбати універсальний пульт, який можна налаштувати на всі види техніки. Погодьтеся, здійснювати управління одним пультом набагато зручніше: немає необхідності шукати необхідний пристрій, постійно міняти батарейки.

Кондиціонер

Кондиционирование умного дома

Тепер торкнемося кондиціонування, а також проблем, що виникають з вентиляцією та опаленням. Саме пара цих систем здатна визначити, чи комфортно вам знаходитися в житлі. Обладнання старого типу, на жаль, не могло належним чином підтримувати навіть бажаний температурний рівень, не кажучи вже про вологості та інших показниках. Сучасна система "Розумний будинок", навпаки, спроектована так, що здатна автоматично контролювати всі показники, коригувати їх залежно від внесеної програми або зміни зовнішніх факторів.

Згадаймо, що питання освітлення актуальні не тільки для вашого житла, але і для прилеглої до нього території. Погодьтеся, що дуже нерозумно постійно висвітлювати її, адже ви знаходитесь на ній нечасто. Допоможуть заощадити можуть датчики руху, які будуть включати світло тільки в разі, якщо хтось пересувається по території.

Обов'язково подбайте і про обладнання, яке автоматично обливало газон, а також клумби, розташовані на вашому подвір'ї. Відповідно з типом рослинності, вам слід встановити те, наскільки інтенсивним буде полив, а також яка буде його частота. Цікаво, що система "Розумний будинок" передбачає і спеціальні датчики, які стежать за вологістю ґрунту і вимкнути автоматичний полив на час дощів.

Охоронна система

Охранная система умный дом

Нарешті, поговоримо про пристроях охорони. Нинішнє охоронне обладнання здатне не тільки здійснювати стеження за територією або відправляти сигнали тривоги на пульт охорони, але й досить активно брати участь в процесі затримання злочинця. Приміром, обладнання здатне заблокувати двері, щоб не дати бандиту покинути приміщення. Досконалими стали і системи, які захищають від пожежі. У разі загоряння обладнання розумного будинку відключає подачу електричної енергії та газу, щоб полегшити процес гасіння. Крім того, зупиняється і робота вентиляційної системи, щоб вогонь не підживлювався киснем.

На жаль, з урахуванням нестабільних електромереж в нашій країні, система "Розумний будинок" не завжди функціонує належним чином. Щоб отримати впевненість у її роботі, необхідно встановити стабілізатори напруги. Актуальний їх монтаж не тільки для котеджів за міською межею, але і для звичайних квартир.

Читайте також: