Лавки для дачі своїми руками

17.01.2021
31 926
Admin

Скамейки для дачи своими руками

  1. Як зробити лавку для дачі
  2. Початок будівництва
  3. Роботи з матеріалами
  4. Опори для лавки
  5. Остаточна збірка
  6. Фарбування
  7. Лавки для дачі фото:
  8. Відео

На дачній ділянці всі ми звикли працювати, однак робота буде проходити набагато продуктивніше, якщо на дачній дворику будуть доглянуті клумби і прекрасне місце для відпочинку, де можна відновити свої сили. Безумовно, ідеальним варіантом для такого відпочинку є зручна дерев'яна лавка, розташована в затишному куточку вашої ділянки.

Одним з найважливіших плюсів такої лавки є той факт, що її достатньо просто спорудити самостійно. При цьому, використовуючи свою фантазію, можна створити досить цікавий предмет, які довгі роки буде радувати ваш погляд і душу. Таке чудове місце для відпочинку, розташоване на вашому дачній ділянці, може стати також місцем, де літніми вечорами можна випити чашку чаю, поговорити з рідними і просто насолодитися природою, що оточує вас. У даній статті ми розглянемо як зробити лавки для дачі своїми руками.

Як зробити лавку для дачі

Как сделать скамейку для дачи

Для того щоб даний елемент дизайну вашого саду був найбільш оригінальним, зручним і корисним, розглянемо різні варіанти його створення. На самому початку розглянемо можливості використовуваних матеріалів. Безумовно, коли тільки зайшла мова про лавці, все відразу представляють її зробленої з дерева. Мабуть, це і є оптимальний варіант, оскільки деревина досить податлива при обробці, дуже доступна будь-якому бажаючому і, крім того, має приємний зовнішній вигляд.

Також розберемося в використовуваних інструментах. Для того що б зробити лавки для дачі, не знадобиться дороге обладнання і складні технології. Практика показує, що даний вид робіт може провести будь-яка людина, хоч трохи розуміє призначення різного роду інструментів. Крім того, приклавши певні зусилля, ви можете створити оригінальний предмет вашої гордості - демонструє майстерність і старанність.

Початок будівництва

Начало строительства — схема скамейки

Першим етапом будівництва повинен виявитися креслення лавки. Ви повинні точно розуміти, як буде виглядати кінцевий результат, скільки матеріалів і яких саме вам знадобиться. Для того, що б розрахувати всі ці параметри найбільш правильно, варто озброїтися рулеткою і уявою.

Для початку визначимо необхідні розміри. Робити це легше всього на ділянці, де буде розташовуватися майбутня лавка. Тут, включивши уяву, можна визначити які саме габарити вас цікавлять - висота, ширина і довжина. Визначивши такі стандартні параметри лавки, ви можете приступати до створення відповідного креслення. В даному випадку, рекомендованими габаритами вважаються наступні: висота від землі до сидіння повинна бути близько 50-60 див. Але навіть тут можуть вплинути деякі особливості.

Якщо ви робите лавку виключно для дітей, то цей параметр слід зменшити. У тому випадку, якщо планується лавка зі спинкою варто також визначити її параметри і рівень нахилу.

У процес проектування визначаємося з можливими декоративними прийомами - різні фігурні елементи, ковані деталі та інше. Такі деталі необхідно намалювати окремим ескізом. У разі якщо це будуть фігурні різьблені елементи, краще всього зробити спеціальний шаблон, за допомогою якого надалі будуть вирізані бажані елементи за допомогою електричного лобзика і ножівки.

Після того як ескіз отримав свою остаточну форму і вас все влаштовує, можна приступати до безпосереднього виготовлення деталей майбутньої лави.

Роботи з матеріалами

Наступним етапом на шляху до створення лавки є обробка поверхні деревини. Використовуючи шліфувальну машину зі спеціальною насадкою, прибираємо всі шорсткості і зазублини на поверхні дощок.

Шлифовальная машина по дереву

Якщо ж ви хочете додати матеріалу ефекту «старовини» скористайтесь болгаркою і дискової насадки, під назвою «бригадир».

Дисковые насадки

Далі, легкими рухами створюються вибірки - чим більше ви докладаєте зусиль, тим глибше вони будуть, тому цю процедуру необхідно проводити дуже акуратно.

Опори для лавки

Опоры для скамейки

Якщо ваша лава для саду не буде переносний, варто розглянути необхідність закріплення опор, кожну з них вкопав у землю. Для того що б ці опори менше піддавалися впливу різних природних факторів, для початку ту частину, яка буде перебувати в землі, необхідно обмазати машинним маслом, після чого обгорнути поліетиленом. Бажано закопувати опори на глибину близько 40 див. Перш ніж засипати опори землею, варто вирівняти їх положення за допомогою вертикального і горизонтального рівня, а також посипати яму піском.

Остаточна збірка

Окончательная сборка

Після того, як проведена установка опор, можна приступати до остаточної зборки. У цьому процесі необхідно поетапно встановити кожен елемент заздалегідь продуманої конструкції в монтажні пази, які виконуються згідно креслення розробленого раніше. Після цього вся конструкція закріплюється за допомогою болтів і шурупів.

Всі дерев'яні деталі конструкції необхідно обробити за допомогою спеціальної грунтовки, яка дозволить захистити цей матеріал від впливу вологи й появи грибка. Завдяки цьому лавка садова може служити досить довго без виникнення яких-небудь проблем.

Фарбування

Покраска скамейки

Далі приступаємо до лакофарбових робіт. На цьому етапі необхідно обробити всі поверхні спеціальними матеріалами, які ви можете вибрати на ваш смак. Це може бути лак, який збереже прекрасну структуру дерева, захистивши її від згубного впливу природних факторів, або ж фарба будь-якого кольору, дозволяє найбільш оригінально оформити ваш куточок для відпочинку.

Зробити оригінальні дачні лавки досить просто. Вони будуть чудовою прикрасою саду і зручним місцем для відпочинку в теплу пору року. Все що потрібно від вас - це максимум працьовитості та прагнення зробити щось прекрасне. Саме це дозволить створити найбільш оригінальний предмет у вашому саду, який повною мірою проявить ваше майстерність та прагнення до прекрасного. На такий лавці зручно спостерігати за природою, спілкуватися з близькими або просто пити чай в теплу пору року.

Радимо прочитати:

Лавки для дачі фото:

Простая скамейка

Красивая деревянная скамейка с подлокотниками

Декоративная скамейка из дерева на пнях

Деревянная скамейка из бруса

Скамейка вокруг дерева

Скамейка с кованными элементами

Необычная кованная скамейка

Красивая скамейка из дерева

Відео

Дізнайтеся, як зробити лаву з старих дощок.

Ще одна ідея виготовлення лави.

А цей ролик надихне вас на роботу.

Читайте також: