Скільки потрібно оциліндрованої колоди на будинок

17.01.2021
2 280
Admin

Сколько потребуется оцилиндрованного бревна на дом

  1. Виробництво колоди
  2. Розрахунок матеріалу
  3. Відео

Багато хто мріє побудувати надійний, красивий будинок для себе і своїх рідних. З чого ж почати? Який матеріал вибрати і чому? До кого звернутися за допомогою? Як прорахувати витрати? Ці і багато інші питання виникають у зв'язку з будівництвом нової обителі, домашнього вогнища. Сьогодні будівництво будинків з оциліндрованої колоди набирає все більшу популярність. Споруда з цього натурального матеріалу володіє незаперечними перевагами.

Красивый и надежный бревенчатый дом

Такий будинок буде надійним, екологічно чистим, надовго збереже естетичний вигляд як зовні, так і всередині, йому не потрібна зовнішня і внутрішня обробка. Ми допоможемо вам визначити, скільки буде потрібно оциліндрованої колоди на будинок.

Виробництво колоди

На виготовлення оциліндрованих колод йде досить багато часу, але завдяки цьому матеріал досягає такого високого якості. У виробництві частіше за все використовуються ялина і сосна, так як їх стовбури часто прямі і гладкі; тим самим полегшується процес сортування колод. Також їх деревина володіє хорошими теплоізоляційними властивостями, що пояснюється низькою щільністю деревини. Це означає, що навіть при товщині колоди 20 см, в будинку збережеться тепло. Якщо ж використовувати більш щільні породи дерева, такі як дуб, бук, то буде потрібно набагато більш товсті колоди, близько 35-40 см, що тягне за собою більший обсяг і, відповідно, більшу суму.

Оцилиндрованные бревна

Оциліндрована колода - це цілий шматок деревини, і під час виготовлення колода не проходить додаткову обробку, не розпилюється і не спресовується. Всі колоди ретельно сортують за розмірами, виробляючи після необхідну нарізку. Потім колоди проходять обробку спеціальним антисептичним складом, мета якого - зберегти колоду на довгі роки непідвладним мінливої погоди. Такий антисептик не перешкоджає природній сушці дерева. Після просушування колоди обробляються антисептиком ще раз, щоб запобігти гниттю і попадання вологи.

Изготовление оцилиндрованных бревен

На спеціальному верстаті з деревини знімається верхній шар, залишаючи тільки ядро, яке і є найміцнішою частиною стовбурів дерева. Профільовані колоди виготовляються на надточному обладнанні, щоб напевно домогтися правильної циліндричної форми по всій довжині, що робить будівлю більш якісною і міцною, без зазорів між колодами.

Циклы обработки бревна

Будова з таких колод дає меншу усадку з роками, ніж будинок з бруса. Тому при виборі матеріалу для будівництва майбутнього будинку багато віддали перевагу саме профільованому колоді, так як це відкриває величезну можливість створити особливий типовий проект. До того ж будівництво таких будинків проходить досить швидко, споруда не така важка, як цегляний будинок, наприклад, і не вимагає масивного фундаменту. Краще закуповувати деревину безпосередньо від виробників, це позбавить від проблем, пов'язаних із самостійною обробкою колод.

Диаметр бревен

Щоб дізнатися, скільки буде потрібно оциліндрованої колоди на будинок, потрібно врахувати наступне. Оциліндровані колоди виробляються різного діаметру, що дає можливість власнику підібрати необхідний розмір колод у своєму окремому випадку. Можна придбати колоди діаметром 15-20 см, а також 30-35 див. Вибір товщини колоди в основному залежить від клімату місцевості, де буде проводитися будівництво майбутнього будинку.

Якщо зимова температура не опускається нижче 20 градусів нижче нуля, підійдуть більш тонкі колоди. При температурах нижче 40 градусів в зимовий період краще вибрати більш товсті колоди, щоб зберегти тепло в будинку.

Середній діаметр колоди для будівництва житлового будинку - 24 див. Стандартна довжина колоди - 6 метрів.

Розрахунок матеріалу

Расчет количества бревен

Необхідну кількість колод вимірюється в кубічних метрах. Як правильно розрахувати кубатуру будівельного матеріалу для побудови? Фахівці радять вираховувати обсяг однієї колоди за формулою:

π х R2 х L

Де π - дорівнює 3,14, R - радіус колоди, і L - повна довжина колоди.

Приміром, розраховується кубатура однієї колоди, діаметр якого 20 см і довжина 6 м. В розрахунку потрібно враховувати, що всі величини повинні бути в кубічних метрах.

Виходить: 3,14 х (0,1м2) х 6 = 0,1884 м3. Тобто в одному колоді 0,1884 м3 матеріалу для будівництва. Тепер можна розрахувати кубатуру колоди: 1 м. куб. / 0,1884 = 5,3 колоди.

Проект дома

Якщо точний проект ще не розроблено, можна приблизно розрахувати витрату оциліндрованої колоди діаметром 20-25 см: площа будинку (S) помножити на відповідний коефіцієнт:

  • 0,8-0,9 для невеликих одноповерхових будівель, приміром, 200 м. кв. х 0,8 = 160 м. куб.
  • 0,6-0,7 для будівель з мансардою, приміром, 200 м. кв. х 0,6 = 120 м. куб.

Більш точні розрахунки можна зробити, коли повністю буде готовий проект майбутнього будинку, креслення стін і точні розміри всієї споруди.

Выбор диаметра бревен

Якщо основними параметрами будинку є чистота, надійність, легкість, теплота, затишок, безпеку і комфорт, простота зведення споруди, тоді будова з натурального дерева - вибір для будь-якої людини.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, в якому йдеться про будівництво будинку з оцилиндрованного колоди.

Читайте також: