Скільки коштує побудувати лазню

17.01.2021
3 713
Admin

Сколько стоит построить баню

 1. Що дешевше - будувати самому або скористатися послугами професіоналів?
 2. Складаємо кошторис
 3. Закупівля будівельних матеріалів
 4. Підведення комунікацій
 5. Додаткові зручності
 6. Підіб'ємо підсумки
 7. Відео

Приємно після завершення трудового тижня попаритися в лазні і відпочити в колі друзів. Заміський будинок, коттедж або дача - відмінне місце для будівництва своєї лазні. Кожного власника будинку цікавить питання, скільки коштує побудувати баню, який проект краще вибрати, які матеріали бажано використовувати і багато інших питань.

Що дешевше - будувати самому або скористатися послугами професіоналів?

Якщо ви ніколи не займалися будівництвом або не зовсім впевнені у своїх силах, доведеться скористатися послугами фахівців. Замовити будівництво лазні під ключ можуть не всі. Найпростіший варіант лазні, що складається з душової, парильні та кімнати відпочинку буде коштувати близько 20000 $. При вдалому контракті з підрядником можна за цю суму ще обладнати невеликий басейн.

Строительство бани

Сума далеко не маленька, але лазня вийде чудова і в короткий термін. Висококваліфіковані фахівці зведуть будівлю, дотримуючись сучасні технології, і лазня буде радувати вас довгий час.

Близько 50% вартості припадає на оплату будівельних робіт. Якщо зайнятися будівництвом лазні своїми зусиллями, цю суму грошей можна заощадити.

Спробуйте скласти проект лазні самостійно або замовте у професіонала, вивчіть інформацію про порядок проведення робіт, познайомтеся з технологією будівництва і приступайте до здійснення своєї мрії. На будівництво піде трохи більше часу і зусиль, але нагородою будуть зекономлені гроші і захоплені погляди друзів.

Складаємо кошторис

Составляем смету

Приблизні витрати на будівництво лазні можна вирахувати, поетапно розписавши всі роботи і закупівлю будівельних матеріалів.

 1. Проект: з чого планується побудувати лазню, яких розмірів, індивідуальні особливості. У графі витрати - договірна ціна на послуги архітектора.
 2. Котлован під фундамент і будівництво підстави лазні включає витрати на придбання будівельних матеріалів.
 3. Монтаж стін і даху. Витрати - купівля бруса, дощок і матеріалу для покрівлі.
 4. Варто враховувати і тип обробки стелі.
 5. Підведення комунікаційних систем. Труби, дроти, сантехніка.
 6. Будівництво печі.
 7. Роботи з утеплення будівлі.
 8. Внутрішня і зовнішня обробка.
 9. Матеріали для кріплення, інструмент, техніка.
 10. Додаткові витрати. У цій графі зазвичай враховуються якісь індивідуальні особливості лазні. Часто тут передбачається одна з великих частин витрат. Стандартний проект споруди лазні буде коштувати дешевше, ніж проект із встановленим джакузі або басейном.

На створення проекту лазні можна заощадити до 40% коштів, замовивши розробку проекту у співробітника державної установи, а не у працівника приватної компанії.

Закупівля будівельних матеріалів

Для зведення фундаменту необхідний гравій, цемент і пісок. Якщо купувати ці матеріали на оптовій базі, а не в гіпермаркеті, вдасться заощадити гарну суму грошей.

Древесина для строительства бани

Для зведення стін, перегородок, даху необхідна деревина. Ціни на дерево залежать від його породи. Найнижчий ціновий рівень у соснової деревини, але є велика ймовірність при замовленні постачальника великого обсягу придбати не зовсім якісний матеріал. На дошках і колодах буде велика кількість смолянистий сучків, що значно збільшує виділення шкідливих випарів. Закупівля соснової деревини для будівництва лазні вимагає ретельного вибору надійного постачальника.

Целебные свойства древесины

При виборі листяних порід на будівництво лазні витрати збільшаться. Для лазні розміром 6 на 6 метрів ціна на осику складе близько 2000 $, на липу - більше 2500 $, а на абаку - до 3900 $.

Липа - чудовий донор енергії. Після відвідування парильні з липи з'являється бадьорість і впевненість у собі. Осика здатна забрати у відвідувача лазні всю негативну енергетику проводити профілактику багатьох захворювань. Абака володіє максимальним показником стійкості до впливу вологи і високих температур.

Підведення комунікацій

Це один з найбільш витратних розділів будівництва. Сьогодні електрика є скрізь і підключити баню до електричної мережі не складе особливої праці. Набагато складніше вирішувати питання з обігрівом приміщень, подачею чистої води та відведення стоків. Якщо у вас немає індивідуального водозабезпечення, варто вирішити це питання.

Коммуникации в бане

Для вирішення питання відведення стоків доведеться задуматися над спорудженням септика. Витрати зменшаться у випадку, коли у вас на ділянці вже є своя свердловина з чудовою водою і побудований септик. Залишиться тільки закупити необхідну кількість труб і під'єднати баню до автономної каналізації.

Обігрів лазні варто робити за допомогою твердопаливного котла. Топити в лазні кожен день немає особливої потреби. Перед відвідуванням для обігріву будівлі дровами або вугіллям багато часу не знадобиться.

Котел для бани

Будівля лазні бажано добре утеплити, що значно знизить витрати в зимовий період. Для цього необхідно придбати хорошої якості утеплювач.

Особливу увагу приділити якості прокладається електричного кабелю. Монтаж електропроводки краще довірити фахівцеві. Не забуваємо про пристрій вентиляції.

Додаткові зручності

Бассейн в бане

Ця стаття витрат змусить вас збільшити вкладення фінансів у будівництво лазні. Вирішуючи питання, скільки коштує побудувати баню, обов'язково враховуйте вартість басейну за квадратний метр, якщо мрієте про нього. Ціновий рівень знаходиться в межах 25 - 150 $. Це вартість матеріалів. Пристойну суму доведеться віддати майстру або просто зробити роботу самому. Установка джакузі теж значно збільшить ваші витрати.

Підіб'ємо підсумки

Начебто все пораховано, кошторис готова, бажання будувати лазню на ділянці не зникло. Є один маленький нюанс - точна цифра витрат ніколи не виходить. Де-то ви купите матеріал за більш низькими цінами, а може, доведеться заплатити більше, це означає, що необхідно додати ще 10-15% від отриманої суми на непередбачені витрати.

Аксессуары для бани

Вдасться заощадити - чудово. На зекономлені гроші можна придбати красиві аксесуари для лазні.

Відео

Вибираючи деревину для обшивки парної, скористайтеся цими порадами.

Читайте також: