Скільки коштує залити підлогу бетоном

17.01.2021
8 584
Admin

Сколько стоит залить пол бетоном

 1. Особливості заливки
 2. Розрахунок кількості матеріалу і вартості заливки підлоги
 3. Розрахунок бетону самостійного приготування
 4. Розрахунок заводського бетону
 5. Відео

Стать є основою будь-якого приміщення незалежно від його призначення. У приватних будинках, так само як і на різних підприємствах, власники нерідко заливають підлоги саме бетоном. Пояснюється це тим, що бетон давно зарекомендував себе як економічний, надійний і міцний матеріал, який до того ж досить простий у використанні. Сьогодні важко відразу сказати, скільки коштує залити підлогу бетоном в тому чи іншому приміщенні. Звичайно, конкретну ціну може назвати представник фірми, яка буде виконувати роботи з виготовлення та доставки бетону з подальшою заливкою підлоги,проте не завжди ці розрахунки можуть виявитися правдивими. Ми спробуємо з'ясувати, як самостійно порахувати вартість цих ремонтних робіт, і розберемося з особливостями заливки бетонної підлоги.

Слои пола в частном доме

В ідеалі готову підлогу в приватному будинку повинен складатися з наступних шарів:

 1. Основу.
 2. Гідроізоляція.
 3. Суха засипка.
 4. Стяжка.
 5. Фінішний наливну підлогу.
 6. Праймер + клей або мастика.
 7. Фанера вологостійка.
 8. Чистову підлогу.

Природно, суворо дотримуватися даного списку виходить далеко не завжди (тому що кожен випадок індивідуальний), але основні правила заливання підлоги існують, і по можливості краще їх не ігнорувати.

Перед початком заливки підлоги необхідно визначитися з видом проведених робіт. Це буде стяжка, вирівнювання підлоги або повна його заливка бетоном. Від виду робіт буде залежати, який бетон необхідно вибрати і, відповідно, яка буде кінцева вартість робіт.

Тип бетона

Класифікується бетон за такими характеристиками:

 • Щільність бетону:від 500 до 2500кг/м3 (особливо важкий, важкий, легкий і особливо легкий).
 • Тип сполучного елемента: цементний, силікатна,гіпсовий, асфальтобетонний, полімерцементний і полімербетонний.

Классификация бетона

 • Структура: щільні, поризовані, комірчаста, крупнопористая.
 • Призначення: конструкційні (для бетонування несучих будівель і споруд), гідротехнічне (для спорудження підводних конструкцій), для внутрішнього використання (з метою спорудження стін приміщень і незначних перекриттів), дорожній (для створення дорожніх і аеродромних покриттів).

Особливості заливки

Особенности заливки пола бетоном

Для зорового збільшення простору в приміщеннях будь-якого призначення рівень підлоги рекомендується робити однаковим. Отже, перед заливкою підлоги бетоном необхідно виконати ряд наступних дій:

 • Ретельно очистити заливається бетоном поверхню, щоб побачити всі її можливі дефекти. Якщо заливка підлоги буде проводитися на земляної поверхні, то її треба попередньо засипати щебенем або будівельним сміттям, вирівняти, і тільки після цього почати заливати підлогу бетоном.
 • Знайти найвищу точку, яка визначить загальний рівень заливки підлоги. Для пошуку цієї точки застосовується лазерне обладнання, яке можна орендувати в будівельних магазинах.
 • Використовувати «маяки» (труби, бруски і т. д.) з метою вирівнювання бетону в період заливки. По закінченню робіт ці маяки обов'язково видаляються, а місця їх встановлення заливаються окремо.
 • Вибрати потрібну марку бетону: для цегляного будинку бажано вибирати важкий бетон (марка від М350 і вище), для дерев'яного будинку підійде бетон марок М250 - М300.
Починати заливку бетону рекомендується з кута приміщення, поступово пересуваючись у бік виходу з кімнати. При цьому поверхня підлоги відразу необхідно розгладжувати, щоб уникнути появи на ній нерівностей.

Розрахунок кількості матеріалу і вартості заливки підлоги

Загальна формула розрахунку необхідної кількості бетону дуже проста: обсяг бетону дорівнює довжині, помноженої на ширину і товщину майбутньої стяжки. Знаючи скільки необхідно матеріалу, можна легко дізнатися його підсумкову ціну, помноживши кількість матеріалу його вартість. Наприклад, щоб залити 1м2 товщиною в 3см, потрібно 60кг готового розчину.

Розрахунок бетону самостійного приготування

Расчет бетона самостоятельного приготовления

Для самостійного приготування бетону марки М350, який найчастіше використовується в будівництві, знадобиться:

 1. Цемент марки М500.
 2. Щебінь чи гравій.
 3. Пісок.
 4. Вода.
 5. Арматура.

До складу 1м2 бетону входить:

 • 220кг цементу.
 • 0,75м3 щебеню або гравію.
 • 0,35м3 піску.
 • 30л води.
 • Від 60 до 100кг арматури.

В доповнення до вартості перерахованих матеріалів необхідно додати ціну:

 • Дроту.
 • Гідроізоляції.
 • Опалубки.
 • Витрат за їх доставку на об'єкт.
 • Оренди техніки.
 • Оплати праці робітників, якщо такі будуть залучатися.

Знаючи ціну 1м3 опалубки і помноживши її на необхідне для ремонту підлоги кількість матеріалу, можна назвати кінцеву вартість бетону, виготовленого своїми руками.

Розрахунок заводського бетону

Расчет заводского бетона

Якщо для заливки підлоги планується використовувати працю найманих робітників і вже готовий бетон, то вартість заливки бетонної підлоги обійдеться від 500 до 2500 за кв. м. Якщо ви плануєте окремо оплачувати роботу бригади, оплата становитиме від 300 рублів. Крім того до заробітної плати будівельної бригади і до вартості готового бетону необхідно буде додати ціну перевезення цього будівельного матеріалу.

Питання транспортування має бути вирішене заздалегідь, т. к. часто перевезення бетону передбачає використання спеціального транспорту.

Вартість доставки залежатиме як від відстані, на яку матеріал доведеться перевозити, так і від кількості бетонної суміші, тому дана цифра буде індивідуальною для кожного конкретного випадку. Наприклад, якщо ви живете недалеко від Москви (приблизно в радіусі 10 км), то доставка від 10 кубів бетону обійдеться в суму близько 3000 рублів. Крім того, варто подбати і про можливості безперешкодного під'їзду бетоновоза до місця спуску бетону.

Вивантаження і заливку необхідно виконувати без зволікання, тому що готовий бетон дуже швидко застигає. Всі роботи з попередньої підготовки чорнової підлоги (прокладка арматури, вирівнювання щебенем, встановлення рівнів) повинні бути завершені до приїзду бетоновоза.

Заливати бетонну підлогу самостійно, не маючи при цьому практичного і теоретичного досвіду, досить складно, тому в деяких випадках доцільно звернутися до професіоналів, які розрахують загальну вартість всіх робіт, проведуть заливку підлоги і будуть відповідати за кінцевий результат.

Відео

Сам же процес заливки бетонної підлоги ми пропонуємо вам подивитися на прикладі робіт, виконуваних у гаражі.

Читайте також: