Скільки коштує залити стяжку підлоги

17.01.2021
7 839
Admin

Сколько стоит залить стяжку пола

  1. Критерії розрахунку вартості стяжки
  2. Розраховуємо вартість стяжки

Стяжка підлоги - незамінна процедура в багатьох будовах як житлового, так і промислового масштабу. Від якості її виконання залежить тривалість експлуатації приміщення, його надійність та ефективність використання. Перед початком робіт з заливки стяжки багато хто задається питаннями: як розрахувати необхідний обсяг матеріалів правильно, з чого складається розчин і загальна вартість усього цього.

Цемент для стяжки

Критерії розрахунку вартості стяжки

Давайте спробуємо відповісти на останнє запитання. В якості прикладу візьмемо стандартну квартиру в панельному будинку. Стяжку ми будемо заливати товщиною в 30 мм. Для точної відповіді на запитання: «скільки коштує залити стяжку підлоги», необхідно врахувати деякі нюанси:

  • Кількість необхідних матеріалів, що витрачаються на бетонний розчин.
  • Транспортні витрати.
  • Висота поверху. Видаткові матеріали досить важкі для самостійного їх переміщення, а тим більше, підняття на висоту. Ми припускаємо, що наша квартира буде розташована на п'ятому поверсі, тож цей пункт буде врахований.

Розраховуємо вартість стяжки

Рассчитываем стоимость стяжки пола

Почнемо ми, мабуть, з з'ясування кількості необхідних матеріалів, для чого визначимося, з яким розчином будемо працювати. Розчин можна приготувати по кільком відомим способам, які відрізняються лише кількістю використовуваного цементу і піску. Всі отримані дані можуть змінюватись, оскільки залежать від площі приміщення.

Розчин, який найчастіше використовується для заливки стяжки, готується з розрахунку 1:3, тобто на мішок цементу обраної марки витрачається три мішки піску. Пісок повинен бути чистим, для чого його просівають через дрібне сито. Тепер можна почати визначення кількості матеріалів, що дозволить більш-менш точно дізнатися, скільки коштує залити стяжку підлоги. Для цього можна використовувати два способи, які ми зараз і розглянемо.

Площа обраної нами кімнати дорівнює 18 кв. м. Як вказувалося вище, ми будемо брати матеріали з розрахунку 1:3, тобто нам потрібно 6 мішків з цементом і лише 18 з піском. Вартість цих матеріалів вже визначаємо самостійно, помноживши кількість мішків на їх ціну.

Расчет материалов для стяжки

Розраховуємо кількість витрачених матеріалів на 1 кв. м. На такий обсяг приміщення потрібно, в середньому, цементу 11-12 мішків і 33-36 мішки піску. Наша кімната - 18 кв. м., тому обсяг стяжки обчислюється так: 18*0,03=0,54 куб. м. Кількість необхідних матеріалів обчислюється за формулою: їх кубатура множиться на необхідну для кубічного метра кількість мішків, тобто виходить те ж саме - 6 і 18 мішків.

Ці два способи допомогли нам отримати основні значення. До загального результату необхідно додати вартість доставки і підйому наших матеріалів.

Крім цього, на фінансові витрати буде впливати і необхідність підготовки основи, наприклад, демонтаж, купівля інструментів, які потрібні для ефективної роботи, витратні матеріали та інші дрібні нюанси.

Як ви змогли переконатися, бетонна стяжка не настільки складна у виконанні, як може здатися на перший погляд, але досить дорога. Цей процес можна зробити і самостійно, зменшивши тим самим витрати.

Читайте також: