Прихована проводка своїми руками

17.01.2021
2 527
Admin

Скрытая проводка своими руками

 1. Необхідні умови та інструменти для укладання прихованої проводки
 2. Нанесення розміток для монтажу проводки
 3. Штроблення поверхні стіни
 4. Коробки розподілу і подрезетники
 5. Укладання проводки

При плануванні ремонтних робіт у квартирі або на одному з етапів їх проведення постає питання про монтаж електричної проводки. Якщо ви вирішили, що найкращим варіантом є прихована проводка своїми руками, необхідно почати її пристрій на стадії оздоблювальних робіт.

В кожній квартирі досить велика кількість приладів, що працюють від електричної мережі і щоб виключити їх поломку, варто вчасно подбати про зміну проводів.

Прихована проводка повинна бути виконана в процесі проведення ремонту перш, ніж на поверхню стін буде нанесена шпаклівка, оскільки електричний провід укладається в заздалегідь видовбане отвір в стіні і само собою вся обробка буде зіпсована.

Необхідні умови та інструменти для укладання прихованої проводки

 • Безпосередньо схема електричної проводки. Без наявності такої твір розведення буде неможливо, оскільки схема містить місця прокладки проводів, силові і освітлювальні навантажувальні лінії, розташування і підключення розеток, вимикачів і так далі.
 • Водний рівень і олівець, які необхідні для прочерчивания рівних ліній на поверхні стіни під подальше виготовлення штроби для проводки.

Для того щоб зробити штробу в стіні, можна скористатися наступними інструментами:

 • спеціальним штроборізи з пилососом;

Штроборез для работы

 • болгаркою з алмазним насадкою;
 • перфоратором зі свердлом по бетону.

Як правило, застосовуються другий та третій інструменти.

Матеріали для влаштування системи прихованої електричної проводки:

 • проводка;

Проводка

 • гофра;
 • коробки для розподілу;
 • ізолента і подразетники.

Нанесення розміток для монтажу проводки

Спочатку необхідно визначити місце розташування коробки розподілу і відзначити його. Після цього від коробки проводяться лінії до місць знаходження електричних розеток і вимикачів.

План проводки

При виконанні розмітки слідкуйте за тим, щоб лінії розташовувалися перпендикулярно по відношенню один до одного, при цьому в місцях завороту варто уникати прямого кута, оскільки провід буде надмірно зігнутий, краще робити заокруглену форму.

Разметка стены под проводку

Намагайтеся спланувати маршрути електропроводи так, щоб робити якомога менше штроб, тобто, можливо, в одному поглибленні буде проводитися відразу кілька електропроводів.

Штроблення поверхні стіни

Ход работы по штроблению стен

Виконавши всі необхідні лінії розміток, можна почати руйнувати стіни. Якщо ви вирішили зробити це болгаркою або штроборізи, то вам необхідно зробити два поглиблення, розташовані в 3-4 см один від одного. При цьому глибина штроби залежить від діаметра проведення, яка буде прокладена і плюс 1 сантиметр для запасу. Лінії повинні прорізатися в суворій відповідності з виконаними розмітками. Простір, що залишився між жолобами видаляють за допомогою зубила і молотка.

Вибравши в якості робочого інструменту перфоратор, проробіть отвори на відстані 0,5-1 см один від одного протягом всієї лінії, далі, використовуючи молоток і зубило, дані просвердлені отвори необхідно з'єднати в одну лінію - паз.

Штробление перфоратором

Не забудьте передбачити місця для розподілу розеток, вимикачів і розподільної коробки, які також доведеться продалбливать. Для цього доцільно скористатися алмазною коронкою і перфоратором.

При відсутності коронки її можна замінити свердлом. Тобто в місці монтажу майбутньої розетки просвердлюється безліч дірочок, які з'єднуються все тими ж молотком і зубилом. При розрахунку глибини отвору слідкуйте за тим, щоб коробка вільно потонула всередині нього.

Коробки розподілу і подрезетники

Монтуючи приховану проводку, спочатку необхідно встановити коробки для розподілу електричного струму і коробочки для установки розеток і вимикачів.

Распределительная коробка

Дані пристрої зміцнюються шпаклівкою або цементним розчином. При цьому краю коробки повинні бути на одному рівні з поверхнею стіни і не виступати за її межі. Від того, наскільки рівно будуть встановлені подрезетники, в подальшому буде залежати і прямота монтажу розеток.

Укладання проводки

Укладка проводки

Тільки після фіксування розподільних коробок можна починати укладання електричних проводів. Прихована проводка виконується з допомогою проводів ППВ і АППВ. Перед тим, як укласти провід в штробу, на нього надягають гофру або ПВХ трубку. Якщо ж ви цього не робите, необхідно використовувати кабель подвійної ізоляції для монтажу.

Для полегшення підключення і скручування у місцях розташування розеток, вимикачів і коробок на кінцях дроти передбачають запас в 15 див.

Провода в гофре

Якщо прихована проводка проходить не в штробі, а, наприклад, перегородки з гіпсокартону або каркасом стелі, провід в обов'язковому порядку має бути укладений в гофру або пластикову трубку. Після укладання дроти штроби шпаклюються і на цьому роботи можна вважати завершеними.

Читайте також: