Скломагнезитовий лист або гіпсокартон

17.01.2021
3 047
Admin

Стекломагнезитовый лист или гипсокартон

  1. Порівняння стекломагнезитового листа і гіпсокартону
  2. Характеристика стекломагнезитового листа

Поява серед оздоблювальних матеріалів на ринку серйозних новинок - це рідкісне явище. Виробники не особливо утруднюються проведенням розробок і досліджень, при нинішньому бум будівництва та ремонтів в цьому немає необхідності. На складах і полицях не залежується нічого, а тому досить трошки змінити властивості матеріалу - додати новий елемент у фарбу або суху суміш і готовий новий матеріал! Але трапляються й винятки. Не можна назвати скломагнезитовий лист (СМЛ) принципово новою розробкою, але його масштабне виробництво стартувало недавно. Тому можна називати його новим листовим матеріалом для оздоблювальних робіт. Даний матеріал, звичайно, не отримав такого широкого розповсюдження, подібного поширенню гіпсокартону (ГКЛ), ще не отримав, а оскільки його вартість вище, ніж у ГКЛ, то навряд чи він витіснить його з ринку, але більш кращі характеристики і широкий спектр можливостей для застосування СМЛ, як мінімум, заслуговують пильної уваги. Ми порівнюємо СМЛ з ГКЛ невипадково, зараз оздоблювальні роботи найчастіше виробляються із застосуванням саме гіпсокартону.

Порівняння стекломагнезитового листа і гіпсокартону

Сравнение стекломагнезитового листа и гипсокартона

Обробка листовим матеріалом приміщень (декоративною обробкою у наслідку), має безліч вигідних переваг, як для підрядників, так і для замовників. Роботи з листовим матеріалом не вимагають високої кваліфікації, мало часу займає пристрій стель, обшивка стін, поверхня листового матеріалу спочатку придатна до обклеювання шпалерами, фарбування та шпаклювання... Однак використання ГКЛ має все ж обмеження:

  • ГКЛ не можна застосовувати для зовнішніх робіт, а тільки для внутрішньої обробки.
  • Незважаючи на те, що для вологих приміщень ГКЛ існують, проте контакт з водою або досить тривале перебування у вологій атмосфері, деформує навіть «вологостійкий матеріал.
  • Гіпсокартон важкий і непевний, він вимагає акуратності.
  • Листи ЦК, хоч і негорючі, але під впливом підвищеної температури вони руйнуються.

Велика частина цих недоліків не відноситься до СМЛ, і цілком можливо, що даний матеріал потіснить ГКЛ в ряді областей застосування.

Характеристика стекломагнезитового листа

Характеристика стекломагнезитового листа

СМЛ - унікальний матеріал для обробки приміщень з високою вологістю або підвищеної, що складається з природних матеріалів і армуючої склотканини, що в результаті робить його абсолютно несприйнятливим до вологи. Звідси випливає, що за допомогою СМЛ можна проводити зовнішні оздоблювальні роботи. Наприклад, можна робити облицювання фасадів, їх елементів, або ж СМЛ можна використовувати у влаштуванні вентильованих фасадів. Ще гідність скломагнезиту - хороша стійкість до впливу високої температури - згідно характеристикам, даний матеріал витримує без деформацій і руйнувань нагрівання до 1200 градусів. Це дозволяє застосовувати його для оздоблення камінів, лазень, саун, пожежних виходів. Пружність і міцність, відмінна адгезія майже з усіма оздоблювальними матеріалами - фарби, клеї, шпаклівки, і висока технологічність - дуже просто обробляється, листи дозволяють застосовувати практично у всіх сферах - від створення незнімної опалубки, до виробництва меблів. В даний момент, зрозуміло, рано говорити про області застосування матеріалу, надто вже він недавно з'явився, але вселяють повагу його технічні характеристики. Збираються конструкції з скломагнезиту рівно так само, як і ГКЛ, на той же профіль стієчний або стелі, а ось високий діапазон товщини передбачає застосування різного матеріалу для різних цілей. СМЛ лише значно поступаються ГКЛ по одному важливому показнику - за ціною.

Стеновые панели из стекломагнезита

Отделка стен листами гипсокартона

Читайте також: