Стіл для дачі своїми руками

17.01.2021
14 431
Admin

Стол для дачи своими руками

  1. Плюси самостійного виготовлення дачних меблів
  2. Вибір матеріалу і дизайну столу
  3. Матеріали та інструменти для роботи
  4. Фото столів для дачі:

Що може бути краще літнього відпочинку на власній дачі? Дійсно, популярність такого роду відпочинку в рік не тільки не зменшується, але й приваблює своєю доступністю все більше людей. Дача для багатьох з присадибної ділянки з грядками і теплицями перетворилася на повноцінну місце відпочинку, в суспільстві формується повноцінна культура дачного відпочинку. А, погодьтеся, який відпочинок без зручною і комфортною меблів? Дача вже перестала бути місцем, куди звозиться все мотлох з квартири, і облаштування дачі вимагає повноцінної функціональної меблів, створеної спеціально для дачі.

Плюси самостійного виготовлення дачних меблів

Дачная мебель своими руками

Вибір меблів для дачі, звичайно, не складе особливих труднощів, враховуючи все різноманіття меблів, яку пропонують виробники. Але крім тривіальної купівлі вподобаних предметів дачного інтер'єру є й інший вихід - самостійне виготовлення дачних меблів. Такий підхід до облаштування дачного будиночка не тільки дозволить вам заощадити гроші, але і принесе багато позитивних емоцій. Якщо вам подобається робити що-то «своїми руками», то самостійно виготовлення меблів допоможе вам реалізувати свої творчі задатки, отримати задоволення від роботи з деревом, а результатом виконаної праці стане корисна і потрібна в господарстві річ. Ви зможете по праву пишатися результатом виконаної роботи, адже немає нічого кращого, ніж бачити створену вами особисто річ. Якщо ви вже загорілися ідеєю самостійного виготовлення дачних меблів і твердо вирішили спробувати себе в цій справі, то, напевно, вас зараз терзає безліч технічних питань. Але про все по порядку. Спробуємо умовно розділити всі хвилюючі вас питання на 2 великих групи: «що робити?» і «як робити?».

Обеденный стол и стулья во дворе

Відповідь на перше питання, насправді, найбільш важливий. Це область стратегічного планування. Не слід братися за роботу, яку ви не зможете виконати, інакше замість задоволення від праці і відмінного результату ви вийти черговий головний біль. Якщо ви не маєте спеціальних навичок роботи і спеціального інструменту, що не слід братися за дуже складну роботу.

Неодмінним атрибутом дачного будиночка є великий дерев'яний стіл з доданою до нього комплектом стільців. Великий зручний стіл, за яким змогли б зібратися всі сімейні та друзі ніколи не виявиться зайвим - це, можна сказати, основа комплекту дачних меблів. Саме його створенням можна зайнятися в першу чергу.

Вибір матеріалу і дизайну столу

Древесина для дачного стола

Тепер настала черга відповісти на наше друге питання. І насамперед варто визначитися з вибором матеріалу для майбутнього столу. Природно, людина приїжджає на дачу, щоб відпочити від міської суєти, побути трохи на природі, тому в нашому столі ви відмовимося від усіх штучних матеріалів, що застосовується в сучасних меблів. Наш стіл буде зручним, красивим і екологічним, а самий екологічний матеріал - це, звичайно, дерево. Саме з дерева найкраще зробити стіл для дачі своїми руками, адже крім екологічності дерево ще і дуже зручно для обробки. Після вибору матеріалу слід зосередитися на створенні проекту столу. Для створення столу можете використовувати готові дизайнерські рішення або приділити кілька годин часу створення власного оригінального дизайн-проекту. Як варіант можна використовувати простий проект столу, наведений на схемі.

Схема стола для дачи

Матеріали та інструменти для роботи

Инструменты для изготовления дачного стола

Після вибору моделі столу слід детально прорахувати потребу в матеріалах для створення столу: кількість дощок, бруса, кріпильних виробів і фарби. Необхідні матеріали, звичайно, краще закупити з невеликим запасом. Перед початком роботи необхідно обзавестися всім необхідним інструментом, бажано електричним. Ваш список інструменту повинен виглядати приблизно так:

  • Електрорубанок. Для первинної обробки поверхні дощок.
  • Електрошліфовальная машинка. Для фінішної обробки поверхні дощок, шліфування дошки.
  • Дриль-шуруповерт. Застосовується для установки кріпильних деталей, просвердлювання отворів.
  • Електролобзик. Для виконання криволінійних поверхонь, поперечного розпилювання дощок.
  • Валик та пензлі для фарбування, молоток, набір стамесок.

Работа по изготовлению стола

Порядок складання буде виглядати приблизно наступним чином. В першу чергу обрізаються і підготовляються дошки стільниці. Їх можна встановити впритул або залишити відстань до 3-4 мм, що дещо простіше. Кріпимо оброблені дошки до двох брусків саморізами або спеціальними меблевими болтами, при цьому головки саморезов повинні бути втоплені в дерево. Для виготовлення хрестоподібних стійок підрізаємо торці дощок під потрібним кутом, стикування дощок виконується в половину дошки. Для вибору стикувальних пазів виконуємо обмежують паз пропили, а зайве дерево вибираємо стамескою або фрезерують з фрезою типу «бочонок». Зібрані опори надійно закріплюють до стільниці, після чого вимірюємо необхідну довжину поздовжнього ребра жорсткості. Готове і оброблене ребро жорсткості бажано закріпити на меблевих саморізах, що дозволить надалі при необхідності відрегулювати. Готовий виріб бажано покрити натуральної морилкою на водній або масляній основі.

Фото столів для дачі:

Стол из светлого дерева

Столик в беседке

Комплект из стола, стульев и скамеек

Круглый стол

Набор мебели для трапез на улице

Читайте також: