Стовпчастий фундамент своїми руками

17.01.2021
6 714
Admin

Столбчатый фундамент своими руками

 1. Особливості стовпчастого фундаменту
 2. Стовпчастий фундамент з труб
 3. Стовпчастий фундамент з блоків

При виборі типу фундаменту виникає бажання одночасно створити найбільш міцний фундамент і провести будівництво максимально економно. Таким варіантом по праву може вважатися стовпчастий фундамент. У цій статті ми розповімо, як побудувати стовпчастий фундамент своїми руками.

Переваги стовпчастого фундаменту:

 • низька вартість у порівнянні з іншими типами фундаментів;
 • невисокі затрати праці;
 • грунт під фундаментом осаджується менше, отже, можна зменшити і площа самого фундаменту.

Таким чином дешевизна і простота пристрою таких фундаментів є основними факторами популярності таких фундаментів. Процес монтажу фундаменту полягає у викопуванні свердловин і зануренні в них труб (металевих або азбестоцементних), після чого труби заповнюють бетонною сумішшю.

Існує 5 типів стовпчастих фундаментів, залежно від матеріалу стовпів: бетонні, з природного каменю, бутобетоні, цегляні та з буту-плитняка.

Особливості стовпчастого фундаменту

Особенности столбчатого фундамента

В першу чергу слід сказати, що на фундаменті не варто зводити масивних конструкцій, тому даний фундамент використовується переважно для дерев'яних споруд. Конструктивною особливістю стовпчастого фундаменту є обов'язкове розташування стовпів в кутах майбутніх стін і їх перетину.

По верхній кромці стовпи з'єднуються залізобетонними плитами, рівномірно розподіляючи між стовпами вага майбутньої конструкції. Від просідання конструкцію захищає залізобетонна "подушка", що встановлюється під стовпами.

Стовпчастий фундамент з труб

Столбчатый фундамент из труб

Послідовність монтажу стовпчастого фундаменту з труб наступна:

 1. У грунті бурять отвори, діаметром 24 см, після чого основу утрамбовується.
 2. В отвори вставляють труби діаметром 20 см.
 3. З зовнішньої сторони труби назад засипаються грунтом, забезпечуючи їх фіксацію.
 4. Трубу заливають бетонною сумішшю на третину її висоти, після чого труба піднімається, а бетонна суміш залишається і заповнює весь простір.
 5. Після цього в трубу знову заливається суміш, залишаючи незаповненим 10-15 см зверху труби.
 6. Суміш утрамбовується штикуванням і засовується по центру армований стрижень.
 7. Після цього потрібно почекати, поки бетон схопиться.
 8. Для зв'язки зводяться стін і фундаменту, до нижніх балок стін кріпляться металеві анкери, занурювані в залишену порожнину труби (10-15 см), яка після цього остаточно бетонується.

Стовпчастий фундамент з блоків

Столбчатый фундамент из блоков

Досить часто стовпчастий фундамент зводиться допомогою бетонних блоків. Підставою для блоків є щебінь, поверх якого насипається піщана подушка, на яку встановлюються блоки, пов'язані цементним розчином. При всіх зручностях і простоті установки даного фундаменту він має жорсткі обмеження. Так, стовпчастий фундамент з блоків не застосуємо горизонтально на рухливих грунтах. Для фіксації блоків звичайно можна використовувати жорсткий залізобетонний ростверк, але це додасть до вартості даного фундаменту. Також фундамент на блоках можна використовувати при зведенні масивних важких споруд. Цей фундамент не варто встановлювати на слабонесущих грунтах (торф, водонасичені глинисті породи тощо).

Також слід заздалегідь подбати про оздоблення цоколя під будинком, а це досить складний і трудомісткий процес.

Баня на столбчатом фундаменте

Дом на столбчатом фундаменте

як побудувати стовпчастий фундамент

Читайте також: