Будівництво стрічкового фундаменту

17.01.2021
3 270
Admin
  1. Вибираємо матеріал для стрічкового фундаменту
  2. Технологія прогріву опалубки

Строительство ленточного фундамента своими руками

Будівництво стрічкового фундаменту своїми руками справа, безсумнівно, важке, але цікаве. Стрічкові фундаменти зводять під важкими будівлями. Нова архітектура припускає велику кількість підвальних приміщень. Практикується розміщення басейну, більярду, погреби, підземної кухні та інших підсобних приміщень. По всьому периметру будівлі і всіма несучими стінами, стрічковий фундамент повинен мати однакову форму.

Вибираємо матеріал для стрічкового фундаменту

Вибір матеріалу для стрічкового фундаменту залежить від запланованих приміщень.

Цегляний стрічковий фундамент

Якщо підвальне приміщення використовується для підземних кухонь і погребів з харчовою продукцією, фундамент краще виконувати на основі цегли. Цегляний стрічковий фундамент є найбільш міцним і витримує великі навантаження.

Залізобетонний фундамент

Для басейнів використовуються залізобетонні фундаменти. Оскільки вони володіють високою непроникністю. Залізобетонні фундаментні блоки витримують великі навантаження - вони трохи поступаються цеглі і коштують дешевше. Монолітний бетон легше блоків, але він має ряд переваг. Все залежить від області застосування.

Готові фундаментні блоки

Готові фундаментні блоки добре використовувати для сухих ґрунтів. Для будівництва фундаменту на пучинистих грунтах краще використовувати монолітний стрічковий фундамент.

Монолітний стрічковий фундамент

Технологія монолітного фундаменту складається в наступному: На будівельному майданчику встановлюється опалубка, яка заливається бетоном. Монолітне будівництво фундаменту своїми руками не має з'єднань, і фундамент є більш довговічним. Також це використовується для забезпечення сейсмостійкості будівель, але при будівництві в зимовий період можуть виникнути складності при бетонуванні.

Незв'язана вода замерзає і при ранньому розморожування може надавати дію сил морозного здимання. Це може позначитися на міцності бетону.

Технологія прогріву опалубки

Якість бетону також підвищується за рахунок попереднього прогріву опалубки. Прогрівання може бути виконано хімічним способом за рахунок додавання сумішей. Для прискорення твердіння бетону також використовується електричний і конвективний прогрів. Все це дозволяє уникнути забруднення бетону. Порушення технології може знизити міцність бетону.

Широке поширення отримала практика використання геокомпозитных сумішей. Заповнення швидкотверднучих бетонів в цьому випадку виконується спрямованої струменем. Не залежно від використовуваного матеріалу для фундаменту слід заздалегідь подбати про інженерні комунікації. Вважається, що це можливо на будь-якій стадії будівництва, але не завжди це виглядає естетично. Для силового електричного кабелю, водопроводу або каналізації попередньо повинні бути заготовлені отвори.

Згідно правил СНиП, ПУЕ в тілі фундаменту прокладають електромонтажні, водопровідні труби. Технологічні отвори, виконані згідно інженерного проекту, можуть бути тимчасово закладені яким-небудь матеріалом.

Приклади будівництва стрічкових фундаментів:

Кирпичный ленточный фундамент

Рис. 1. Цегляний стрічковий фундамент.

Комбинированный ленточный фундамент

Рис. 2. Комбінований стрічковий фундамент.

монолітний стрічковий фундамент своїми руками

Читайте також: