Будівництво водойми на дачі

17.01.2021
4 248
Admin

Строительство водоема на даче

  1. Фото штучних водойм

Вода - джерело життя на Землі. Це вираження застосовне і до цілій планеті, і до невеликим її ділянкам. Життя за містом неможливо уявити без відвідування річки, озера або ставка. Але і на своїй ділянці хочеться мати водойму. Сучасні технології, наприклад насоси для свердловин або дренажу, дозволяють навіть на невеликій ділянці влаштувати ставок, басейн чи маленький водоспад.

Пруд для украшения сада

Найпростіший тип водойми призначений для прикраси саду. Звести його можуть ландшафтні дизайнери, які заодно прикрасять імпровізований ставок відповідними рослинами, малими архітектурними формами, наприклад, містком з маленькою водяним млином. Але ставок, призначений для риб, повинен бути глибше і він влаштований складніше, так що його проектують вже інші професіонали.

Пруд для рыб

Насамперед, проводиться геодезична розвідка, і якщо вона дала позитивні результати, то можна приступати до риття котловану. Потім слід вибрати матеріал, з якого буде виготовлений садовий водойма. Зараз перевага віддається так званої рідкої гуми, так як традиційно застосовуваний для цієї мети пластик дуже крихкий. Гумовий резервуар менш схильний до механічних впливів і приймає будь-яку форму, крім того, цей матеріал довговічний.

Резервуар для пруда

Ставок відрізняється від простого садового водоймища своїми розмірами і складністю виконання. Правильно встановлений штучний ставок являє собою справжню екосистему, з водоростями, рибою, земноводними.

Экосистема пруда

Завдяки новітнім матеріалам ставок може мати будь-яку форму і глибину, але бажано, щоб глибина була не менше 60-70 див. Складніше і догляд за ставком. Воду в ньому потрібно чистити, інакше вона зацвіте і перетворить квітучий куточок в болото. Для цих цілей призначені численні фільтри і стерилізатори. Однак можливостей оформлення у водойми такого більше. Так, можна здивувати сусідів штучним водоспадом. Втім, якщо обладнання, наприклад, циркуляційний насос Грундфос, замаскувати камінням і рослинами, то виглядати він буде цілком природно. Ще один незвичайний експеримент - фонтан на дачній ділянці. Нехай це і не буде каскад з декількох рівнів, але свою декоративну функцію він виконає чудово.

Фонтан в искусственном водоеме

Штучна водойма на дачній ділянці є не просто прикрасою, але і корисним пристроєм для поливу, місцем безпечного купання для дітей, а також прекрасним місцем для відпочинку в жарку погоду. Тим більше, що власний ставок на дачі - це не розкіш, а одна з послуг, які надають компанії з ландшафтного дизайну.

Фото штучних водойм

Красивый пруд для дачи

Водоем с мостиком

Растения для пруда

Красиво украшенный пруд для дачи

Водопад для пруда

Читайте також: