Стиковка ламінату з плиткою

17.01.2021
4 570
Admin

Стыковка ламината с плиткой

 1. Стиковка ламінату з плиткою без застосування додаткових матеріалів
 2. З'єднання плитки і ламінату з допомогою стикувальних пен і полімерних герметиків
 3. З'єднання підлогових покриттів за допомогою компенсатора коркового
 4. З'єднання ламінату з плиткою з допомогою перехідних порожков
 5. Відео

Пристрій підлог шляхом комбінування різних за своїми властивостями підлогових покриттів - один з найпопулярніших дизайнерських прийомів, використовуваних, як правило, для зонування простору. Поєднання в межах одного приміщення підлог з ламінату і керамічної плитки дозволяє не тільки урізноманітнити інтер'єр, зробивши його більш яскравим і виразним, але і дає значний виграш у міцності, довговічності та інших експлуатаційних характеристиках. Найбільш часто зустрічаються такі рішення в оформленні віталень, кухонь і передпокоїв і служать для розділення приміщення на житлову і робочу зони.

У той же час стикування ламінату з плиткою являє собою серйозну технічну проблему, вирішити яку можна різними способами:

 • без застосування додаткових матеріалів;
 • з використанням будівельних пен, мастик і силіконових герметиків;
 • з допомогою коркового конденсатора;
 • з допомогою перехідних порожков.

Стиковка ламінату з плиткою без застосування додаткових матеріалів

Даний спосіб застосовується для оформлення однорівневих стиків складної конфігурації і вимагає великого терпіння і акуратності. Спочатку виконується ретельний розкрій і прирізка матеріалів за заздалегідь заготовленим шаблонами.

Раскрой материала

Потім здійснюється їх фіксація на чорнову підлогу з дотриманням загальних правил кріплення і ретельної затіркою стикувальних швів. Стиковка ламінату з плиткою без застосування додаткових матеріалів дозволяє красиво оформити будь-який криволінійний стик, який би складної форми він не був.

З'єднання плитки і ламінату з допомогою стикувальних пен і полімерних герметиків

Использование герметика при стыковке

Елегантно оформити стикувальні шви будь-якої форми, ширини і глибини можна з допомогою будівельних пен, мастик і силіконових герметиків. Для цього є величезний асортимент підручних засобів і багатий вибір колірних комбінацій, проте таке рішення має істотний недолік, пов'язаний з особливістю укладання ламінату. Оскільки ламінату потрібен якийсь простір для розширення, то при монтажі дошки не кріпляться до основи і можуть рухатися, приймаючи оптимальне для себе положення. Будівельні піни і герметики в кінцевому підсумку застигають і фіксують стики намертво, що може привести до деформації підлоги.

З'єднання підлогових покриттів за допомогою компенсатора коркового

Использование пробкового компенсатора

Якісна стикування ламінату з плиткою з формуванням акуратного шва здійснюється з допомогою коркових компенсаторів. Пробка чудово стискається і самостійно відновлюється, тому можна не турбуватися про пристрої технологічних зазорів.

Щоб пробка гарно лягла, краю ламінату та плитки по лінії зрізу повинні бути ідеально рівними, тому застосування пробкових компенсаторів пред'являє особливі вимоги до якості розкрою матеріалу.

Для додання коркового конденсатору потрібного відтінку використовується спеціальна тонування.

З'єднання ламінату з плиткою з допомогою перехідних порожков

Переходной порожек

Перехідні поріжки не тільки дозволяють красиво зістикувати різноманітні за фактурою, властивостям і кольором матеріали, вони значно полегшують прибирання приміщень і збільшують термін служби підлогових покриттів.

Поріжки бувають декількох видів:

 • прямі поріжки - використовуються для оформлення прямолінійних зрізів однорівневих поверхонь;
 • вирівнюючі поріжки - дозволяють з'єднувати підлогові покриття, що знаходяться на різній висоті;
 • завершальні поріжки - використовуються для оформлення подіумів, примикань до східців сходів і країв покриттів.

Виды порожков

В даний час будівельний ринок пропонує багатий вибір перехідних порожков, виконаних з різних матеріалів:

 • поріжки з натурального дерева виглядають дуже красиво і чудово гармонують з меблями і ламінатом, однак вони досить дорого коштують і потребують особливого догляду - затірці подряпин, полірування, фарбування та покриття лаком;
 • металеві поріжки або молдинги - більш міцні, невибагливі і недорогі, зазвичай виготовляються з алюмінію, нержавіючої сталі і латуні, для захисту від вологи і додання кольору необхідно металеві поріжки покривають захисними плівками з декоративним малюнком;
 • ламіновані поріжки - повністю повторюють структуру і колір ламінату, тому ідеально з ним поєднуються, проте їх експлуатаційні характеристики сильно залежать від якості використовуваних матеріалів і дотримання технології виготовлення;
 • пластикові поріжки - найпоширеніший, недорогий і технологічний тип оформлення стикувальних швів, але досить недовговічний.

Пластиковый порожек

Основний недолік перехідних порожков полягає в тому, що в місцях стиків утворюється невеликий виступ. У теж час стикування ламінату з плиткою з допомогою перехідних порожков забезпечує такі переваги, як:

 • плавність переходу;
 • візуальна цілісність покриття;
 • багатий вибір кольорів і відтінків;
 • можливість оформлення вигнутих ліній;
 • швидкість і зручність монтажу;
 • хороша захист стику від попадання в нього вологи і сміття.
При влаштуванні порожков необхідно залишати компенсаційні зазори, не забуваючи враховувати розміри кріплень, в іншому випадку покриття можуть деформуватися і втратити свою привабливість.

Відео

Даний відеоролик розповість про перехідних порожках для стиків.

Читайте також: