Пальовий фундамент своїми руками

17.01.2021
23 303
Admin

Свайный фундамент своими руками

 1. Конструкції пальових фундаментів
 2. Пристрій пальового фундаменту
 3. Типи і види паль для будівництва заміського будинку
 4. Пальовий фундамент з ростверком
 5. Відео

У даній статті представлена найбільш повна інформація про пальовому фундаменті своїми руками, викладена у найбільш стислій та зрозумілій формі. Тут ми перерахуємо різні типи пальових фундаментів, конструкції та пристрої цих фундаментів, а також розглянемо матеріали, що використовуються для паль.

Пальовий фундамент широко використовується в промисловому і цивільному будівництві. Даний фундамент може зводитися і на слабких грунтах під будівлі в декілька поверхів. Використання пальового фундаменту дозволяє скоротити роботи з влаштування підвалу будівель (організація технічного підпілля), або взагалі виключити їх з будівельних робіт. Пальові фундаменти також з великим успіхом застосовуються в будівництві дачних будинків і котеджів.

Каркасный дом на сваях

Розглянемо, чим може бути зумовлена причина вибору пальового фундаменту для будівництва заміського будинку:

 1. Однією з причин може бути слабкий верхній шар грунту. Слабким грунтом можуть бути: рослинні грунти з домішкою перегною або торфу; лесовидні ґрунти при наявності води втрачають стійкість; піщано-глинисті ґрунти, сильно насичені водою (пливуни); глини і суглинки в пластичному і поточному стані.При такому грунті існує необхідність перенести навантаження від будівлі до більш щільним грунтах, що знаходяться на глибині. У такому разі пальовий фундамент своїми руками буде найкращим рішенням, що дозволяє справлятися також і з пучинистостыми ґрунтами.
 2. Також, однією з причин може бути навпаки будівництво у щільних грунтах. Так, пальовий фундамент може застосовуватися з метою зменшення об'єму земельних робіт, а також витрат, які можуть викликати такі роботи (риття котловану, вивезення грунту, засипання, бетон і багато іншого).Таким чином, якщо ви вирішили звести фундамент швидко і з малими трудовитратами, то пальовий фундамент як не можна до речі підійде для таких цілей. Наприклад, для того щоб встановити палю, довжиною 3 метри і діаметром 30 см, вам знадобиться вирити 0.2 м3 землі за допомогою бура. А у випадку з стрічковим фундаментом, обсяг земельних робіт буде значно більше.
 3. Якщо фундамент вибирається виходячи з виду несучого кістяка, наприклад, якщо використовується каркасний остов на слабких грунтах, то раціональніше буде встановити пальові "кущі" під колони, а не створювати стрічковий фундамент.

Конструкції пальових фундаментів

Конструкция свайных фундаментов

Існує безліч різних пальових фундаментів, які залежать:

 • від типу використовуваних паль і способу їх виготовлення;
 • від рівня занурення паль в грунт;
 • від розташування їх під майбутнім спорудою;
 • від особливості роботи палі в грунті;
 • від конструкції ростверків.

Зазвичай будівництво пальового фундаменту відбувається за участю великої кількості будівельної техніки, що, звичайно ж, не прийнятно для дачного будівництва. З цієї причини ми загостримо увагу тільки на тих конструкціях пальових фундаментів, які під силу створювати, що називається, своїми руками.

Пристрій пальового фундаменту

Розглянемо схему влаштування пальового фундаменту своїми руками:

Устройство свайного фундамента

1. Пальові опори фундаменту. 2. Арматурний каркас. 3. Ростверк. 4. Внутрішні палі.

Типи і види паль для будівництва заміського будинку

Типы и виды свай для загородного строительства

Почнемо з визначення палі. Палями називаються довгі стрижні, занурювані в грунт або в готовому вигляді, або виготовляються прямо в грунті. Готові палі мають з одного боку загострений кінець, який забивається в землю за допомогою спеціальної техніки. Що ж стосується виготовляються паль, то палі своїми руками увазі буріння свердловин з подальшим армуванням і заливкою бетонної суміші.

За способом виготовлення палі поділяють за:

 • матеріалу;
 • способом виготовлення;
 • формі поздовжнього і поперечного перерізу;
 • способом занурення паль в грунт.
Розрахунок довжини паль визначається на етапі проектування. Як правило, довжина паль варіюється від 3 до 6 метрів.

За способом занурення в грунт палі поділяються на:

 • забивні (занурення відбувається за допомогою віброзанурювачів та інших вдавливающих механізмів);
 • набивні залізобетонні і бетонні палі, створювані шляхом буріння свердловини і заливки бетонної суміші;
 • бурові залізобетонні палі (установка залізобетонних елементів в пробурених свердловинах);
 • гвинтові палі, встановлюються шляхом закручування в грунт палі у формі свердла.

Принцип влаштування пальового фундаменту представлений на малюнку (1 - ростверк, 2 - палі):

Схема свайного фундамента

За способом впливу палі підрозділяють:

 • висячі палі, принципом передачі навантаження яких є тертя грунту об стінки паль.
 • палі-стійки, передача навантаження яких відбувається на міцний грунт, що знаходиться під товщею слабкого грунту. Даний фундамент практично не дає опади.

На практиці ж має місце поєднання цих двох способів роботи палі.

За принципами розміщення палі можуть бути:

 • поодинокими, виконують роль окремо стоять опор;
 • об'єднаними в пальові стрічки, розташовуються по периметру стін і рівномірно розподіляють навантаження. Пальові стрічки можуть встановлюватися в один, два і більше рядів;
 • об'єднаними в пальові кущі, розташовуються під колонами каркасних несучих кістяків будівель.

Що ж стосується розташування паль, то зазвичай вони встановлюються строго вертикально, але також існують варіанти похилого розміщення паль. Такі варіанти застосовуються зазвичай в грунтах з горизонтальними силами, наприклад на майданчиках під впливом весняного танення або тривалих опадів можуть виникнути сили, що викликають зрушення грунтів.

Матеріали, використовувані для виготовлення паль:

 • Залізобетон. Плюсом таких паль є можливість їх виготовлення прямо на місці, за наявності відповідної техніки. Для виготовлення таких паль використовується бетон не нижче марки М200. Термін служби таких паль - понад 100 років.
 • Сталь. Недоліків у даних паль досить багато. По-перше, знадобиться кранове обладнання при діаметрі труб більше 10 см і довжиною більше 3х метрів. По-друге, потрібно ретельно обробити метал антикорозійним покриттям. І по-третє, даний спосіб передбачає велику витрату металу.
 • Дерево. Дерев'яними палями є очищені рівні стовпи, діаметром до 34 см і довжиною до 8.5 метрів. Для паль використовуються тверді хвойні породи модрини, сосни, ялини і ялиці. Дерев'яні палі є найбільш дешевим способом, але використовують його вкрай рідко. Пов'язано це з схильністю до дерева швидкому гниттю. Тим не менш, при використанні доступних зараз на ринку препаратів для обробки деревини, даний метод має право на життя.

Підводячи підсумок, слід сказати, що для приватного заміського будівництва найкращими варіантами є залізобетонні палі суцільного перерізу, бетонні набивні палі і гвинтові сталеві палі. Найбільш кращим варіантом є заглиблення буронабивної спосіб.

Пальовий фундамент з ростверком

Свайный фундамент с ростверком

Ростверком пальового фундаменту є конструкція, яка об'єднує палі і забезпечує рівномірний розподіл навантаження на палі і грунт.

Ростверки бувають:

 • збірні;
 • збірно-монолітні;
 • монолітні.

Ростверки також бувають низькими і високими. Низькі ростверки розташовуються заглиблені в грунт, таким чином, частина вертикального навантаження передається і на грунт. Що ж стосується високих ростверків, то вся їх навантаження передається повністю на палі. Якщо даний тип фундаменту вам не підходить, рекомендуємо прочитати статтю "Стовпчастий фундамент своїми руками". Після прочитання цієї статті не повинно залишитися питань, як зробити пальовий фундамент своїми руками.

Дом на сваях

Відео

Даний відеоролик розповість про особливості гвинтового пальового фундаменту.

А цей ролик присвячений процесу установки паль своїми руками.

Читайте також: