Теплиця своїми руками

17.01.2021
38 631
Admin

Теплица своими руками

 1. Основа конструкції
 2. Покриття теплиці
 3. Вибір місця для теплиці
 4. Типи теплиць
 5. Фундамент теплиці
 6. Монтаж теплиці
 7. Переваги багатокутних теплиць
 8. Відео

Теплиця - це ділянка саду, на який не впливають капризи погоди і фактори навколишнього середовища. Тут можна створювати мікроклімат, необхідний для рослин. Теплиця дозволяє вирощувати овочі навіть в зимовий період. Крім того, вона дає можливість облаштувати оранжерея і зимовий сад, де можна буде цілий рік милуватися зеленню і квітами.

Зробити теплицю не так складно, як може здатися на перший погляд. Достатньо лише знати, з чого складається конструкція, а також загальні закони її функціонування. Багато садівники і власники дачних ділянок будують такі споруди самостійно. Теплиця своїми руками обійдеться набагато дешевше.

Основа конструкції

Теплиця складається з декількох частин. Основа всієї споруди - каркас. Вибираючи каркас, треба враховувати, що від її міцності залежить міцність усієї будівлі. Сьогодні можна знайти три основні різновиди каркасів: дерев'яний, ПВХ і сталевий.

Деревянный каркас

1. Дерев'яний каркас легко монтується. Однак він нестійкий до різних факторів зовнішнього середовища.

Таку конструкцію доводиться спеціально додатково обробляти, але і це не гарантує міцності.

Гідність дерева в тому, що це натуральний екологічно чистий матеріал.

Стальной каркас

2. Сталеві конструкції дуже міцні, зносостійкі і міцні. Вони можуть витримувати підвищені навантаження. Встановивши такий каркас, можна не турбуватися, що теплиця постраждає від снігу, вітру та граду. Сталь - самий популярний матеріал для теплиць. Дуже часто садівники вибирають сталевий оцинкований профіль.

Однак навіть метал повинен бути оброблений від корозії і інших проблем.

Деякі садівники вважають, що метал негативно позначиться на зростанні овочів та інших рослин. Однак припущення, що в сталевих теплицях рослини розвиваються гірше, не більш ніж міф.

Конструкции из поливинилхлорида

3. Конструкції з полівінілхлориду екологічні, міцні, безпечні. Їх міцність залежить, правда, від міцності і товщини профілю. Перевага цього матеріалу в тому, що він дозволяє створювати герметичні системи, в яких мікроклімат повністю регулюється власником. Недолік теплиць з ПВХ - відносно висока вартість. У конструкціях з ПВХ часто влаштовують зимові сади, які служать куточками відпочинку для власників.

Перед тим, як побудувати теплицю своїми руками, треба ретельно вибрати матеріал для каркаса.

Покриття теплиці

Щоб захистити рослини від несприятливих умов навколишнього середовища, треба вибрати для теплиці гарне покриття. Сьогодні на ринку можна знайти кілька рішень цього питання. Основних видів покриттів три: це скло, кілька різновидів спеціальної плівки і матеріали з ПВХ.

Скло в якості покриття краще вибирати міцне. Для теплиць підійде триплекс або загартоване скло. Якщо немає можливості встановити жоден з цих видів, то тоді доведеться поставити кілька стекол. Оптимальний варіант - це небитке покриття, яке витримує навантаження від снігу, граду, вітру.

Скло добре пропускає сонячні промені, проте, разом з корисним інфрачервоним випромінюванням, у теплицю потрапляє і ультрафіолет.

Плівка - самий популярний матеріал для будівництва теплиці. Вона міцна, зносостійка і може триматися при належному догляді багато років. Останнім часом спеціально для теплиць і парників було випущено кілька різновидів плівки.

 1. Светопреобразующая плівка корисна тим, що перетворює ультрафіолетове випромінювання інфрачервоне. Це стимулює ріст рослинності і дозволяє отримувати хороший урожай з теплиць.
 2. Армована плівка володіє підвищеною міцністю. Крім того, вона захищає від заморозків. Це той вид покриття, який обирає більшість власників подібних конструкцій.

Полівінілхлоридні матеріали теж знайшли своїх прихильників, монолітний і стільниковий полікарбонат, а також прозорий акриловий пластик широко застосовуються в будівництві теплиць.

Особливо затребуваний стільниковий полікарбонат.

Сотовый поликарбонат

Пластини цього матеріалу не тьмяніють, виглядають дуже естетично і служать довгі роки. Володіючи прекрасними теплоізоляційними властивостями, стільниковий полікарбонат стійкий до всіх природних факторів. Йому не страшний ні мороз, ні спека.

Використовувати стільниковий полікарбонат потрібно залежно від товщини:

 • 3,5 мм використовується в будівництві теплиць і парників;
 • 4 мм - використовується в будівництві теплиць та навісів;
 • 6 мм - для козирків, теплиць і вітражів;
 • 8 мм - матеріал широкого застосування.

Середня ціна на стільниковий полікарбонат варіюється в залежності від товщини: від 80 до 850 р. м2

Вибір місця для теплиці

Выбор места для теплицы

Для теплиці треба вибрати правильне місце розташування.

 1. Краще, якщо теплиця буде, хоча б однією з сторін розташована ближче до дому. Це полегшить проведення електрики в приміщення. Світло в теплиці необхідний, особливо в зимову пору року. До того ж, електрика знадобиться для встановлення інших приладів в парнику.
 2. Треба вирішити, чи буде теплиця функціонувати взимку. Якщо планується використовувати її цілий рік, то для забезпечення необхідних умов рослинам споруда встановлюється з заходу на схід. Довгі сторони конструкції будуть розташовуватися на північ і південь відповідно.
 3. Для установки теплиці знадобиться правильне місце. Воно не повинно бути розташоване в низині, куди стікається волога. Ділянка під теплицю повинен бути рівним. Також місце для майбутнього парника не повинно розташовуватися серед дерев, в тіні. Рослинам потрібно багато світла.
 4. Грунт не повинна бути глинистої. В ідеалі вона повинна підходити під той вид культур, які планується вирощувати.

Типи теплиць

Типы теплиц

Перед тим, як зробити теплицю своїми руками, треба вибрати, як вона буде виглядати. Сучасні матеріали, особливо ПВХ, дозволяють створювати справжні шедеври. Конструкції можуть мати форми, які раніше вважалися неможливими.

Серед найпоширеніших видів односхилі, арочні, двосхилі, шатрові теплиці. Також сама конструкція може бути розбірний або нерозбірними. Розбірну зручно мати тоді, коли не планується використовувати теплицю круглий рік. Для постійного, цілорічного використання краще встановити нерозбірну.

В залежності від експлуатації встановлюється і тип фундаменту майбутнього парника.

Фундамент теплиці

Фундамент теплицы

Для того щоб встановити тимчасову теплицю, не треба особливо міцного фундаменту. Для цього можна скористатися пластиковими пляшками. А ось для постійної нерозбірної конструкції фундамент необхідний. Він буде гарантувати міцність будови і дозволить йому служити довгі роки в будь-яких умовах.

Відзначено, що ідеальним для такого випадку буде монолітний стрічковий фундамент. Підстава такого фундаменту має бути розташоване нижче рівня промерзання грунту. Нижня частина засипається щебенем. Глибина канави - близько 80 див.

Підстава можна підсилити за допомогою арматури або армованої сітки, покладеної в бетон.

Від міцності фундаменту залежить вся конструкція. Особливо це важливо для теплиць із скла: порушення підставі можуть стати причиною його розтріскування.

Монтаж теплиці

Теплиці часто виробляються вже в готовому вигляді, залишається тільки зібрати їх, попередньо зробивши фундамент.

Монтаж теплицы

Монтаж теплицы

Монтаж теплицы

Відзначено, що конструкції з оцинкованої сталі краще збирати за допомогою кріплення: гайок і болтів. Зварні шви можуть піддаватися корозії.

Встановлюючи теплицю з полікарбонату, слід пам'ятати особливість цього матеріалу. При високій температурі він розширюється, а при морозі стискається. Тому в роботі треба використовувати силіконові герметики і замазки.

Встановлюючи полікарбонатні листи, треба завжди залишати між ними невеликий, у кілька міліметрів, зазор.

У теплицях часто встановлюють віконні прорізи. Вони необхідні для провітрювання. Бажано такі деталі конструкції планувати заздалегідь.

Сучасні теплиці - дуже складні системи, вони оснащені різними пристосуваннями, найпростіший з яких - система автоматичного поливу. Однак навіть такі агрегати можна встановити своїми руками.

Переваги багатокутних теплиць

Достоинства многоугольных теплиц

Багатокутні теплиці, як правило, містять вісім граней. Такі конструкції мають відразу кілька переваг.

 1. Багатокутна конструкція добре збирає промені світла. Хоча б одна з граней завжди звернена до сонця.
 2. Такі теплиці дуже естетичні. Вони прекрасно підходять для облаштування зимового саду. Споруда прикрашає ділянку, а не псує його.
 3. Конструкція дуже стійка і може протистояти сильному вітрі і навіть градом.

Єдина складність, з якою може зіткнутися власник такої будови, полягає в стеклах. Скла багатокутної теплиці доведеться в разі необхідності замовляти. Тому що вони мають специфічну форму. Ще один мінус багатогранника - складність з рівномірним нагріванням повітря. Однак, застосовуючи новітні технологічні системи, можна легко вирішити цю проблему.

Відео

Пропонуємо вашій увазі серію роликів про будівництво теплиці.

А цей ролик розповість про будівництво цілорічної теплиці.

Якщо ж ви шукаєте, де купити теплицю, то рекомендуємо подивитися спеціалізуються в інтернет магазинах, так як ціни в них найчастіше нижчі, ніж у звичайних магазинах і на ринках.

Читайте також: