Тераса своїми руками

17.01.2021
14 222
Admin

Терраса своими руками

  1. Вибираємо конструкцію тераси
  2. Визначаємося з розміром тераси
  3. Вибираємо матеріал для тераси

На багатьох дачах і в котеджах зараз можна побачити тераси. Дійсно, ця прибудова вже досить давно перестала вважатися ознакою розкоші, стала доступною. Бар - прекрасне місце для ведення душевних бесід, вечірніх або ранкових чаювань. А як приємно провести тиху літню ніч на відкритому повітрі! Саме ця конструкція робить вигляд саду і ділянки повністю закінченим. Дізнаємося, як побудувати терасу своїми руками.

Вибираємо конструкцію тераси

Выбираем конструкцию террасы

Тераса може представляти із себе велике ганок, поруч зі входом в дачний будинок, бути суміжній з однієї з бічних стін або навіть з другим поверхом. При цьому, тераса на дачі своїми руками обов'язково повинна бути пов'язана з однією або декількома з кімнат будинку. Нюанси конструкцій, які виконують захисну функцію, знаходяться в залежності від клімату і рельєфу місцевості.

Якщо ви думаєте, як побудувати терасу своїми руками в регіоні середньої смуги нашої країни, то не обійтися без облаштування даху і бічних міцних огорож. Тераса своїми руками, побудована в південних регіонах, може мати повністю відкриту конструкцію і бути огороджена лише поручнями. Однак, щоб не страждати від палючого сонця, варто обладнати на такий терасі легку дах, на якому розташувати в'юнкі рослини, які приховають вас від сонця. Якщо потрібно лише локальна захист від сонця, можна використовувати невеликі переносні парасольки або тенти. Цікаво, що дах на терасі своїми руками можна зробити як окрему, так і як спільну з основною дахом будинку.

Визначаємося з розміром тераси

Выбор размера террасы

Перед тим, як побудувати терасу, потрібно визначитися з її розмірами та площею. Для цього оцініть наявне на вашій ділянці простір, а також фінансовий запас. Якщо кошти обмежені, то варто заощадити на зменшенні площі майбутньої тераси. Економити шляхом придбання матеріалів нижчої якості або спрощення конструкції не варто. Якщо після деякого часу ваш фінансовий стан покращиться, то буде можливість збільшити площу тераси, так як нинішні технології цілком дозволяють це. Таким чином, перший етап будівництва тераси може називатися закладкою основи, яка згодом може поліпшуватися і модифікуватися.

Звичайно, до того, як побудувати терасу, оцініть і фактори зовнішніх впливів. Не варто розташовувати конструкцію у місці, слабо захищеному від вітру, подбайте, щоб з тераси відкривався гарний вид, щоб діти могли безпечно і спокійно грати на ній.

Вибираємо матеріал для тераси

Материал для террасы

Вирішуючи як побудувати терасу, доводиться робити вибір з різних будматеріалів: метал, бетон, камінь, цегла. Мабуть, для цієї конструкції найкраще підійде натуральна деревина, так як вам не доведеться зіткнутися з важкими роботами, виконувати грунтовну фундаментну кладку, згодом тераса легко може бути розширена до потрібної площі, а її конструктивних елементів можна надавати досить складні форми. Не варто випускати з уваги і екологічну безпеку деревини. Звичайно, багато хто може поскаржитися на "крихкість" деревини, мовляв, як побудувати терасу з такого недовговічного матеріалу. Насправді, такі заяви можна пояснити виключно незнанням особливостей деревини, нерозумінням її властивостей. Якщо правильно вибрати породу дерева і не поскупитися на різні склади для обробки, ви не будете відчувати проблем при експлуатації тераси, витрачати надто багато зусиль на догляд за нею. Правильна обробка дозволить не побоюватися навіть загоряння дерев'яної тераси, на неї цілком можна буде готувати барбекю: впали випадково вугілля не призведуть до фатальних наслідків. Звичайно, така стійкість дерева до вогню не врятує від пожежі, викликаного скупченнями сміття на терасі. Таким чином, чистота тераси - не менший запорука безпеки, ніж відповідна обробка.

Терраса в зелени

Открытая терраса своими руками

Терраса с качелями

Отдельно стоящая терраса своими руками

Терраса для обеденного стола

Терраса под деревом

Красивая терраса

Классическая терраса

Деревянная терраса дома своими руками

Терраса с крышей из дикого винограда

Читайте також: